Knihy
E-knihy
35,17 €

Bežná cena Bežne 36,90 €

Ušetríte 5%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V roku 1780 napísal náš prvý historik, učenec a katolícky kňaz Juraj Papánek Prvé dejiny slovenského národa. Viac než 238 rokov čakala kniha na preklad z latinského jazyka do slovenčiny. Kniha obsahuje latinské faksimile a úplný preklad do slovenského jazyka.

Medzi štrnástimi kapitola nájde čitateľ napríklad 1. kapitola Zoznam kráľov Slovanského národa, 4. Prvopočiatok Slovanov, 8. Súčasná podoba dávneho slovenského kráľovstva, 12. Činy slovenských kráľov, 13. Slovenský kráľ Svätopluk.

Text je doplnený pôvodnými ilustráciami, odbornú štúdiu a edičnú poznámku. Kniha zaujme historikov, aj milovníkov histórie.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Historia gentis Slavae / Dejiny slovenského národa - Juraj Papánek
Mária Terézia - Ivan Mrva
48,42 €
Ušetríte 2,38 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
600
Hmotnosť
1170 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Perfekt
Rozmer
170×226 mm
ISBN
9788080468989
Naše katalógové číslo
315030

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Mariana Mézešová
7.4.2019
Mariana Mézešová
Práve končím s čítaním knihy. Nedá sa to položiť. Je to krásna kniha, autentická, bez akéhokoľvek podfarbenia, poskytla mi informácie, ktoré mi doteraz chýbali.
Čítaj viac
Jozef
22.12.2018
Veľká pochvala vydavateľom za to že preložili toto krásne dielo, nemalo by chýbať v knižnici žiadneho fanúšika našej histórie. Takisto sa mi veľmi páči ten nápad s tým že je tam oskenovany aj latinský originál, možno že to niekoho namotivuje sa začať učiť po latinsky.
Čítaj viac
Anna
5.12.2018
Ešte som ju neprečítala celú, no mala som ju viackrát v ruke v jednom menšom, ale dobre zásobenom kníhkupectve u nás. Majiteľ ma hneď upozornil na ňu, len čo prišla do obchodu. Keďže som študovala históriu aj literárnu históriu, takmer som od radosti odpadla... Naozaj konečne-dielko vyšlo. Je zároveň nádherné a reprezentatívne, vzor aj pre vydania ďalších našich historiografov... Na budúce povedzme Juraja Sklenára... Ďakujem veľmi pekne milej pani prekladateľke a teším sa aj na odbornú štúdiu, ktorú si určite so záujmom prečítam. Ešte jeden dôvetok. Mnoho Slovákov netuší, že hoci máme medzi staršou i mladšou generáciou dosť vyštudovaných latinčinárov, akosi nemajú guráž prekladať... O to si viac treba vážiť každý takýto počin, ktorým je odborný preklad z neľahkého jazyka, akým je latinčina!
Čítaj viac
Jozef Orecny
15.11.2018
Parádny obal kniha obsahuje značnú časť originálneho textu v latinskom jazyku takže si môžete overiť či to skutočne takto aj napísal. Len škoda že preložený text zaberá cca 200 strán ale nijak to neuberá na vzácnosti tohto diela Juraja Papánka ktorý ako prvý Slovák spísal naše dejiny je to taká perla medzi knihami z ktorej následne čerpali jeho nasledovníci a ktorá mala významný vplyv na národné uvedomenie Slovákov. Ak by som si ja mal vybrať toho Naj Slováka čo dne beží, samozrejme vybrať osobnosť ktorá by bola považovaná za Najväčšieho Slováka/ Slovenku je asi hlúpe pretože každý jeden za pričinil o utvorenie nás ako národ no môj favorit je asi práve Juraj Papánek.
Čítaj viac
Jozef O
3.12.2018
Katarína Karabová
Áno viem len som sa zle vyjadril :) ďakujem aj v mene budúcich čitateľov za preklad.
Pekné sviatky aj vám.
Čítaj viac
Katarína Karabová
29.11.2018
Dobrý deň. Mám radosť z Vašej pozitívnej reakcie na knihu. Dovolím si malú poznámočku, dielo Juraja Papánka Historia gentis Slavae je v knihe preložené kompletne, hoci slovenská časť má menej strán (to je spôsobené tým, že jedna strana latinského textu nezodpovedá jednej strane slovenského prekladu).
S prianím pokojných predvianočných dní a príjemného čítania
Katarína Karabová (prekladateľka)
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Historia gentis Slavae / Dejiny slovenského národa - Juraj Papánek
Mária Terézia - Ivan Mrva
48,42 €
Ušetríte 2,38 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev