Knihy
E-knihy

Nitra: Ako si ťa pamätáme 3

team of authors
4,7
Co byste měli vědět o rakovině prsu - Jitka Abrahámová a kolektiv
Veľká kniha prvých slovíčok - Kolektív autorov
Vybrané témy z ošetrovateľskej problematiky 1. časť - Jana Boroňová a kolektív
AB ART press, 2018
Vydavateľstvo
AB ART press, 2018

Čitatelia sa v treťom dieli dočítajú najmä o tom, ako sa mesto menilo v 2. polovici 20. storočia. Pomôže im k tomu okrem príbehov opäť aj prehľadné Nitrianske kalendárium, v ktorom nájdu prehľadne zoradené udalosti už od roku 1848 po súčasnosť...

Čítaj viac

26,41 €

Bežná cena Bežne 27,71 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Pokračovanie úspešnej edície kníh Nitra - Ako si ťa pamätáme. Z klenotnice svojich spomienok do nej zaujímavé príbehy vyberajú rodáci i obyvatelia, ktorí strávili v meste viac či menej dlhý čas, alebo v nej bývajú dodnes. Každému z kolektívu autorov sa mesto ležiace pod ochranou Zobora zapísalo rôznym spôsobom do osobnej histórie, no najmä do srdca.
Čitatelia sa v treťom dieli dočítajú najmä o tom, ako sa mesto menilo v 2. polovici 20. storočia. Pomôže im k tomu okrem príbehov opäť aj prehľadné Nitrianske kalendárium, v ktorom nájdu prehľadne zoradené udalosti už od roku 1848 po súčasnosť. Zaspomínajú si spolu s pamätníkmi na to, aké bolo kúpanie v rieke Nitre, ako sa oslavovali prvé máje, aké bolo kedysi nitrianske korzo, aká bola kedysi dámska a pánska móda či na otvorenie pešej zóny. V knihe si pripomenie aj osobnosti mesta akými boli Jozef Dvonč starší, Pavel Vančo a Ján Majko objaviteľ nitrianskej kvapľovej jaskyne.
Oživia si spomienky na bohatý nitriansky športový život či už futbal, hádzanú alebo tenis. Oboznámia sa tiež s dvoma významnými nitrianskymi školami s dlhoročnou pôsobnosťou ako sú Párovské a Piaristické gymnázium.

Tieto príbehy a mnoho iných sú v knihe doplnené vzácnymi fotografiami z osobného archívu autorov, alebo pútavými historickými pohľadnicami. Pokračovanie nitrianskych spomienok bude ozdobou knižnice každého čitateľa, ktorý má toto historické a zároveň moderné mesto v obľube.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nitra: Ako si ťa pamätáme 3 - Vladimír Bárta a kolektív
Nitra: Ako si ťa pamätáme 2 - Vladimír Bárta
52,22 €
Ušetríte 2,36 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
112
Hmotnosť
842 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
AB ART press
Rozmer
230×270 mm
ISBN
9788089850624
Naše katalógové číslo
314090

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Nitra: Ako si ťa pamätáme 3 - Vladimír Bárta a kolektív
Nitra: Ako si ťa pamätáme 2 - Vladimír Bárta
52,22 €
Ušetríte 2,36 €

„Niektoré knihy boli, zdá sa, napísané nie preto, aby sa z nich človek poučil, ale aby sa dozvedel, že autor niečo vie.“

Goethe