Pankreasník - Péter Esterházy
Pankreasník

11,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Pankreasník - Péter Esterházy
Pankreasník - Péter Esterházy

Pankreasník

Denník slinivky brušnej

Posledná kniha fenomenálneho maďarského spisovateľa Pétera Esterházyho. Pankreasník, to je slovné spojenie, ktoré v sebe spája popis priebehu choroby – rakoviny slinivky... Čítať viac

Vydavateľstvo
Absynt-Kalligram, 2018
208 strán
3 hodiny čítania

Posledná kniha fenomenálneho maďarského spisovateľa Pétera Esterházyho. Pankreasník, to je slovné spojenie, ktoré v sebe spája popis priebehu choroby – rakoviny slinivky brušnej, ako aj spôsob rozprávania – denníkové zápisky. Dá sa o rakovine slinivky. Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

11,99 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Posledná kniha fenomenálneho maďarského spisovateľa Pétera Esterházyho.

Pankreasník, to je slovné spojenie, ktoré v sebe spája popis priebehu choroby – rakoviny slinivky brušnej, ako aj spôsob rozprávania – denníkové zápisky. Dá sa o rakovine slinivky brušnej napísať ľúbostný román?

Autobiografická kniha zachytáva posledné dva roky autorovho života. Je záznamom jeho choroby, denníkom zaznamenávajúcim posledné obdobie jeho života, keď sa ako autor a človek vyrovnáva so smrteľnou diagnózou. Číta, cituje, interpretuje iných autorov svetovej literatúry, ktorí sa vyrovnávali s témou choroby a smrti, pričom podáva správu o svojom každodennom živote. O pokusoch udržať si roky pestované rituály, písanie, vzťahy s rodinou, priateľmi, reflektovanie spoločenských problémov.

Karcinóm, je dobré slovo na začiatok. Je krokom autora do nepoznaného spôsobu života. Výraz, ktorý vyvoláva ticho. Ticho, v ktorom sa začne ozývať hlas vety, ktorá je nám niekedy známa, inokedy prekvapí, znie z diaľky i z blízka. Čo s telom, ktoré prestáva slúžiť? Ktoré doteraz stále poslušne slúžilo písaniu a odrazu sa obracia voči nemu? Esterházy neprestáva hovoriť duchaplne, otvorene a úprimne ani o najnepríjemnejších okamihoch života a pominuteľnosti. Nie je to jednoduchý príbeh.
Čítať viac
Originálny názov
Hasnyálmirigynapló
Počet strán
208
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×230 mm
Hmotnosť
374 g
ISBN
9788089916580
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
313898
Štýl
životopisný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Absynt-Kalligram
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,0 / 5

1 hodnotenie

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

MonikaJanka
6.8.2018
nádej
Dúfam, že aspoň toto vydajú načas, teším sa na tú knihu ako malé dieťa. Rada by som ju prečítala aj v origináli, ale zasa neviem dobre po maďarsky.
Mám rada toto vydavateľstvo, ale nejak poľavili vo vydávaní knižiek, nato, koľko ich sľubujú vydať. Kedysi vydávali aj dve-tri knižky za mesiac, teraz už len jednú za niekoľko mesiacov (Prekliatí reportéri aj 100% dokopy).
Čítať viac
Monika Kralovičová
23.8.2018
Ďakujem za odpoveď. Čítať viac
Juraj Koudela
20.8.2018
Dobrý deň, MonikaJanka, už dnes by mal byť tento titul naskladnený. Bude to dvadsiaty titul, ktorý tento rok vydáme. Nepoľavujeme, aj tento rok bude počet vydaných kníh vyšší, než predchádzajúci rok. Okrem edícií Prekliati reportéri a 100%, vydávame aj edíciu SKICA a spustili sme edíciu Prokletí reportéři v českom jazyku. Ďakujeme, že čítate naše knihy. S pozdravom, tím Vydavateľstva Absynt. Čítať viac

„Chceme toho víc a víc, a tahle iluze, že jsme s to mít víc a víc, tahle neověřená teorie, že je něco víc k mání, muže přetrvávat díky slovům, díky jazyku a jeho obratnému nebo inspirovanému užívaní. Ale je něco víc, co lze mít? A jestliže ano, jaká je povaha toho "víc"? Cožpak řada nejmoudřejších mužů neodhazovala v pokročilém věku jednu věc za druhou, až nakonec neměli nic než sami sebe, anebo to, co jim ze sebe zbývalo, a tvrdou podlahu, na které uléhali k spánku, prostý šat, do něhož se halili, nebo se jim aspoň přikrývali, misku, z které pojídali nejprostší pokrmy, lžíci a nic nebo skoro nic víc? Cožpak se ti nejmoudřejší z nás nezbavili všeho haraburdí a krámů světa a nezavrhli s ním celou tu iluzi a teorii "více"? Ale nový život chce víc, dítě chce víc, jinoch chce víc a téměr každý chce víc po celý svůj život. Ale jaká je pravá podoba tohoto "víc", které je tak žádoucí, že se nikdo nepřestává snažit je získat?“

O neumírání - William Saroyan
O neumírání
William Saroyan