Vianoce
Zmaturuj z fyziky -
Zmaturuj z fyziky

10,49 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Zmaturuj z fyziky -
Zmaturuj z fyziky -

Zmaturuj z fyziky

  Učebnica čitateľa postupne zoznámi s poznatkami fyzikálnych disciplín od základov klasickej fyziky až po najnovšie poznatky modernej fyziky. Publikácia je spracovaná v súlade s... Čítať viac

  4,7 51 hodnotení
  Vydavateľstvo
  Didaktis, 2018
  Počet strán
  224

  Učebnica čitateľa postupne zoznámi s poznatkami fyzikálnych disciplín od základov klasickej fyziky až po najnovšie poznatky modernej fyziky. Publikácia je spracovaná v súlade s Katalógom cieľových požiadaviek na a vedomosti ... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

  10,49 €

  Na sklade, posielame ihneď
  Stíhame do Vianoc
  Ďalšie knižné vydania (3)
  Zmaturuj! z fyziky - Pavol Tarábek
  Brožovaná väzba
  Slovenčina, 2015
  Vypredané

  10,49 €


  Zmaturuj! z fyziky -
  Brožovaná väzba
  Slovenčina, 2012
  Vypredané

  10,49 €


  Zmaturuj z fyziky -
  Brožovaná väzba
  Slovenčina, 2006
  Vypredané

  10,49 €


  Ďalšie knižné vydania

  Vianoční škriatkovia odporúčajú

  10,49 €

  Viac o knihe

  Učebnica čitateľa postupne zoznámi s poznatkami fyzikálnych disciplín od základov klasickej fyziky až po najnovšie poznatky modernej fyziky. Publikácia je spracovaná v súlade s Katalógom cieľových požiadaviek na a vedomosti a zručnosti absolventa strednej školy schváleným Ministerstvom školstva SR. Obsahuje aj časti umožňujúce študentom prípravu na prijímacie skúšky na vysoké školy. Knihu môžu používať študenti stredných škôl počas celého štúdia ako príručnú encyklopédiu stredoškolskej fyziky, ktorá značne uľahčí prípravu na vyučovanie. Počínajúc učivom druhého ročníka gymnázia je kniha spracovaná podrobnejšie, takže sa môže používať aj ako učebnica.

  Táto učebnica je spracovaná štrukturovaným spôsobom:

  • Učivo je rozdelené do malých kompaktných tematických celkov
  • Jednotlivé časti učebnej látky sú prepojené cez kľúčové "modré" pojmy a odkazovacie symboly. Vyhľadávanie súvisiacich tém učiva umožňuje register kľúčových pojmov, symbolov veličín a fyzikálnych jednotiek.
  • Grafické členenie na hlavný stĺpec a modrý vedľajší stĺpec umožňuje odlíšiť podstatné a doplňujúce časti učiva.
  • Hlavný stĺpec obsahuje definície kľúčových pojmov, dôležité vzťahy a podľa potreby aj ich vysvetlenia textovou alebo grafickou formou.K hlavnému stĺpcu sa vo vedľajšom modrom stĺpci pripájajú doplnkové údaje, definície jednotiek, názorné obrázky, odvodenia vzťahov, informácie o experimentoch a pod.
  • Na začiatku mechaniky, termodynamiky a molekulovej fyziky, relativity, optiky a fyziky mikrosveta sa nachádzajú jednostránkové úvody poskytujúce prehľad o obsahu danej fyzikálnej disciplíny.
  • Text obsahuje mnoho prehľadných schém a tabuliek, ktoré uľahčujú jeho porozumenie.
  • Príklady v bielych rámikoch slúžia nielen na precvičovanie učiva, ale podľa potreby dopĺňajú vysvetlenie náročnejších tém.

  Prehľadná štruktúra knihy a kompaktnosť učebných tém uľahčuje vyučujúcim výber učiva z preplnených osnov stredoškolskej fyziky a primeranú redukciu učebnej látky, čo umožňuje dôležité témy preberať viac do hĺbky.
  Kniha je vhodná aj pre študentov s hlbším záujmom o fyziku, pretože obsahuje:
  • podrobne spracovanú modernú fyziku od elektrodynamiky až po fyziku elementárnych častíc (vrátane prehľadného kvarkového modelu) a astrofyziku (nové poznatky o slnečnej sústave, o hviezdach a vývoji vesmíru)
  • témy a úlohy zamerané na premýšľanie a hlbšie porozumenie
  Čítať viac
  Počet strán
  224
  Väzba
  brožovaná väzba
  Rozmer
  170×240 mm
  Hmotnosť
  385 g
  ISBN
  9788081660184
  Rok vydania
  2018
  Edícia
  Zmaturuj!
  Naše katalógové číslo
  309835
  Jazyk
  slovenčina
  Vydavateľstvo
  Didaktis
  Účel knihy
  k maturite
  Kategorizácia

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  4,7 / 5

  51 hodnotení

  42
  6
  0
  3
  0

  Ako sa páčila kniha vám?

  Recenzie čitateľov

  ema kadrliakova
  27.1.2020
  Skvelá kniha
  Overený nákup
  Kniha je vhodná pre budúcich maturantov ale aj ako na prípravu do školy.
  Poučky aj teória je veľmi pekne vysvetlená. + sú tam ešte aj obrázky
  Určite odporúčam.
  Čítať viac
  Martina
  9.6.2019
  hodnotenie
  táto kniha bola zakúpena môjmu synovi k maturám. Bol s ňou spokojný a odporúča ju aj ďalším budúcim maturantom. Čítať viac
  Kubis
  6.4.2019
  Dobrá ako príprava
  Kniha je stručná a nejde príliš do hĺbky, slúži skôr ako zhrnutie pre zopakovanie stredoškolskej fyziky než skutočná učebnica. Odporúčam pre tých, ktorí sa chcú pripraviť na maturitu a potrebujú rýchlo získať prehľad rôznych fyzikálnch konceptov, no pre ich hlbšie pochopenie osobne uprednostňujem rôzne online vzdelávacie platformy, napríklad Khan Academy. Čítať viac
  Janko Hrasko
  7.6.2016
  Zmaturuj z fyziky - názor na knihu
  Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
  Je to naozaj veľmi dobrá kniha, ktorá mi pomohla zvládnuť maturitu. Odporúčam ju všetkým. Nemusí slúžiť len pri učení sa na maturitu z fyziky, ale aj ako pomôcka pri príprave do školy. Čítať viac
  Barbara
  14.5.2014
  Názor čitateľa
  Pripravujem sa z nej ako na maturitu tak na prijimacky a neviem si ju vynachvalit, je vyborne napisana, vsetko prehladne. Myslim ze je asi najlepsia z celej edicie Zmaturuj z... :)
  Ak sa chystate na ceske skoly este doporucujem Přehled stredoškolské fyziky , ta je tiez velmi dobre a prehladne spracovana a ak danej teme chcete naozaj porozumiet myslim, ze je to ta spravna volba. :)
  Čítať viac
  Janka Popovicsová
  26.5.2013
  Názor čitateľa
  Dokonalý sprievodca k úspešnému splneniu maturity. Učivo systematicky zaradené, dostatočne vysvetlené, farebne odlíšené s dodatkami po krajoch, pričom hlavný text je nápadne vyhranený. Čítať viac

  „Garretovi Grahamovi som dovolila naplniť ma najdeštruktívnejším pocitom, aký ľudstvo pozná - nádejou. “

  Návrh - Elle Kennedy
  Návrh
  Elle Kennedy