Záhadné miesta (1. diel) - Ján Lacika
Záhadné miesta (1. diel)
11,95 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Záhadné miesta (1. diel)

128 tajomných a zaujímavých miest

Ján Lacika
Slovensko v obrazoch - Ján Lacika
Divy Bratislavy - Ján Lacika
Vysoké Tatry - Ján Lacika

RNDr. Ján Lacika, CSc. - fyzický geograf a geomorfológ z Geografického ústavu Slovenskej akadémie vied v Bratislave. Známy slovenský cestovateľ a účastník viacerých expedícií, z ktorých vzniklo množstvo vedecko-populárnych článkov. Editor časopisu Geografia, autor viacerých školských...

DAJAMA, 2018
Vydavateľstvo
DAJAMA, 2018
1. diel série
Záhadné miesta
Edícia
Po Slovensku

Ďalšie formáty

E-kniha
9,59 €

Slovensko ponúka priehrštie najrôznejších tajomstiev a záhad. Nie náhodou preto vznikla kniha Záhadné miesta, ktorá sa venuje tajomným javom, udalostiam či osobnostiam členeným podľa jednotlivých slovenských regiónov...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Slovensko ponúka priehrštie najrôznejších tajomstiev a záhad. Nie náhodou preto vznikla kniha Záhadné miesta, ktorá sa venuje tajomným javom, udalostiam či osobnostiam členeným podľa jednotlivých slovenských regiónov. „Chceli by sme čitateľovi predstaviť rozličné prírodné fenomény vymy¬kajúce sa normálnemu laickému chápaniu či predostrieť rôzne rozporuplné historické témy“, hovorí autor knihy Ján Lacika.

Vzdialená, ale aj nedávna minulosť
Mnohé záhady nás posielajú do vzdialenej minulosti, avšak prekvapujúce sú aj udalosti, ktoré sa stali takpovediac len nedávno. Takými sú napr. neobjasnené úmrtie Štefánika či stratenie sošky Oscara za film Obchod na korze. Skupina ďalších záhad je duchovnej povahy a nachádzame ich na pútnických miestach. Sú miestami zjavení Panny Márie, zázračných uzdravení a iných dôkazov božieho milosrdenstva.

Prírodné úkazy a javy
Viete, kde nájdete kamenné gule alebo vyhasnuté sopky? V tomto „záhadologickom“ bedekri po Slovensku nachádza¬me zvláštne a unikátne prírodné javy a úkazy ako sú bizarné bralá, piesočné presypy, jaskyne či stopy zaniknutých fenoménov, ako napr. more.

Paranormálne javy a duchovia?
Na Slovensku nechýbajú ani paranormálne javy zamestnávajúce čoraz početnejší zástup tzv. záhadológov kam patria napr. záhadné kruhy v obilí, tajomné jaskyne či záhadné skalné nápisy. Aj u nás boli zaznamenané svedectvá o záhadných tvoroch a bytostiach, ako sú upíri, duchovia, poltergeisti, biele panie, čierni rytieri, bosorky a draci. Pomocou knihy sa zoznámite s rozprávkovými postavami typu Bratislavských bielych panien či bosoráckej Babej hory.

Ponuka slovenských záhad je vskutku pestrá a zaujímavá. Vydajme sa preto spolu za ich poznávaním. Aj bez väčších ambícií ich odhalenia a objasnenia môžeme zažiť to nádherné šteklenie mysle a fantázie a potešíme sa pritom aj z neopakovateľných krás Slovenska.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha 2018
11,95 €

Posielame do 10 dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha 2017
PDF
9,59 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
207
Hmotnosť
423 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
DAJAMA
Rozmer
118×207 mm
ISBN
9788081360879
Naše katalógové číslo
309419

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Daniela
25.11.2020
S danou knihou som veľmi spokojná. Venovala som ju ako darček k narodeninám a tak isto aj obdarovaný priateľ bol veľmi spokojný a teda aj stále je. Nakoľko dosť cestujeme a radi spoznávame nové miesta, je táto kniha najvhodnejšia spomedzi ostatných.
Určitě ju odporúčam aj známym.
Čítaj viac
Martina
5.6.2020
Zaujímavé čítanie
Knihy o Slovensku, možnostiach turistiky, návštev apod máme veľmi radi a rokmi sa naša zbierka rozširuje. A keďže náš 7ročný syn je veľký prieskumník a rád chodí na výlety, nesmie chýbať ani dvojdielna edícia Záhadných miest. Postupne sa oboma dielmi predierame a hovoríme si, kam by sme chceli ísť a čo za záhadné miesta by sme chceli spoznať. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev