Knihy
E-knihy

Ľudácka prevýchova

Mária Janšáková v Ilave roku 1939 a jej Cela číslo 20

Artforum, 2018
Okamžitý download
PDF
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Artforum, 2018

Mária Janšáková mala z ľudáckeho hľadiska priam vzorový životopis. Bola Slovenka, katolíčka, starostlivá matka a svoje nadpriemerné vzdelanie využívala na podporu manželovej kariéry a pri sociálnej a osvetovej činnosti. Na jeseň...

Čítaj viac

9,90 €

Bežná cena Bežne 14,00 €

Ušetríte 29%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Mária Janšáková mala z ľudáckeho hľadiska priam vzorový životopis. Bola Slovenka, katolíčka, starostlivá matka a svoje nadpriemerné vzdelanie využívala na podporu manželovej kariéry a pri sociálnej a osvetovej činnosti. Na jeseň roku 1939 sa však ocitla na samotke v Ilave ako politická väzenkyňa. Na slamníku priamo na hlinenej dlážke, bez liekov, bez súdu, bez možnosti obhajoby, zbavená svojich práv. Dôvod jej zaistenia nepoznal ani policajný vyšetrovateľ. Odporučil jej len „niečo priznať“, aby mala nižší trest. Po prepustení sa rozhodla z traumatizujúceho pobytu vo väzení „vypísať“. Tak vznikol vyše osemdesiatstranový text, ktorý v predkladanej knihe doplnila o poučený komentár historička Marína Zavacká, ktorá sa venuje dejinám propagandy a kontextu budovania totalitných režimov v 20. storočí.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ľudácka prevýchova - Marína Zavacká
Lazár - Lars Kepler
21,00 €
Ušetríte 8,90 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
200
Vydavateľstvo
Artforum
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
309119
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

3,0 / 5

2 hodnotenia

1
0
0
0
1

Magda
12.11.2018
Kniha Ľudácka prevýchova by mala byť v každej domácnosti. Brilantný historický úvod do problematiky napísaný nesmierne zaujímavou formou pokračuje svedectvom ženy, ktorá sa ocitla vo väzení bez dôvodu. Text je doplnený poznámkami a odkazmi na pramene - vizuálne je obohatený dobovými fotografiami. Prečítané za jeden večer.
Čítaj viac
Jozef Chmel
12.6.2018
Ako ekniha sa to neda citat.
Ako ekniha sa to neda citat. Kniha ma zaujimavy a hodnotny obsah. Text je ale poprekladany popiskami k obrazkom a poznamkami a suvisle sa neda citat. Treba vzdy pracne hladat pokracovanie vety. S tak poprehadzovanym textom v eknihe som sa este nestretol.
Čítaj viac
Jozef Chmel
14.6.2018
Plati to pri formate mobi, PDF je v poriadku. Teraz by som dal knihe 4 hviezdicky, ale neviem to opravit.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ľudácka prevýchova - Marína Zavacká
Lazár - Lars Kepler
21,00 €
Ušetríte 8,90 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka