Knihy
E-knihy

Nezákonné války

Jak země NATO sabotují OSN. Kronika doby od Kuby po Sýrii

Grada, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Grada, 2018

Kniha švýcarského historika na příkladu 13 zemí popisuje, jak byly v minulosti a jsou i v přítomnosti vedeny nezákonné války a opakovaně jsou porušovány zásady vyslovené v Chartě OSN, a tím je záměrně sabotován zákaz vedení válek.

Čítaj viac

15,70 €

Bežná cena Bežne 18,43 €

Ušetríte 15%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Kniha švýcarského historika na příkladu 13 zemí popisuje, jak byly v minulosti a jsou i v přítomnosti vedeny nezákonné války a opakovaně jsou porušovány zásady vyslovené v Chartě OSN, a tím je záměrně sabotován zákaz vedení válek. Jde o otřesnou, nanejvýš aktuální výpověď.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nezákonné války - Daniele Ganser
Rozhodnutie - Michaela Zamari
24,69 €
Ušetríte 6,89 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

1,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
0
0
1

Marek Valko
27.12.2017
Ďalšia kniha, kde autor kvôli predajnému príbehu ohýba históriu
Kto čaká serióznu historickú prácu a "pohľad z druhej strany" na aktivity NATO, ten sa nedočká. Ganser je najmä novinár (tvrdenie, že je historik je zavádzajúce) a tomu zodpovedá aj štýl tejto knihy. Inštitút, ktorý vedie a ktorý vraj má byť zárukou jeho odbornosti je "nezávislou agentúrou" (rozumej závislou iba na ňom samotnom) sa zaoberá obnoviteľnými zdrojmi energie a nemá s historickým výskumom nič spoločné. Historici, experti na spravodajské služby a medzinárodné vzťahy (Hansen, Davies, Kaplan, Riste, atď.) podrobili aj túto jeho knihu silnej kritike pre jej novinársku povrchnosť a konšpiračné závery. Ich recenzie vyšli v renomovaných časopisoch a sú voľne prístupné ne webe. Kniha má však bohužiaľ všetko, čo v dnešnej dobe stačí na jej úspešný predaj - má bulvárny nadpis, kritizuje NATO a USA a je písaná ľahkým novinárskym štýlom. Čo na tom, že si autor vymýšla, resp. prispôsobuje fakty svojmu videniu sveta. Veď načo sú nám fakty, keď máme dobre vymyslený a hlavne dobre predajný príbeh...
Čítaj viac
Jozef Púček
31.12.2017
Marek, nemôžem s Vami súhlasiť. To, že autor nie je študovaný historik nevidím ako problém, je mnoho významných osobností ´´historikov´´, ktoré dali svetovej historiografii neskutočný vklad a históriu nikdy neštudovali - viď najväčší slovenský historik Ľubomír Lipták, ktorý taktiež študoval žurnalistiku. Veď napokon, Ganser vyučuje históriu na univerzite St. Gallen, kam asi dvere nemá otvorené hocikto. A naopak, Ganser používa široký poznámkový aparát, ktorý nesporne patrí k historickému remeslu, drží sa prameňov. K štýlu písania práce môže mať každý svoje výhrady, podľa môjho názoru novinársky štýl zvolený Ganserom je dobrou cestou, ako záujem o politiku spopularizovať a určite je prístupnejší bežnému publiku viac, ako zahltenie prameňmi, ktoré tak často vidíme u akademických prác, určených prevažne vedeckému publiku. Čo sa týka kritikov ktorých ste spomenuli, sami majú vo svojich prácach negatíva, na ktoré poukazujete. Vypichnem aspoň Vami spomenutého Roberta Kaplana, ktorý sa o Ganserovi samozrejme pozitívne vyjadriť nemohol, keďže on sám podporoval vojnu v Iraku. Knihu preto určite odporúčam, nakoľko je to naozaj výnimočne nezainteresovaný pohľad od niekoho, kto sa nenachádza ani na strane NATO ani Ruska, ale ide mu o skutočné zachovanie mieru vo svete.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nezákonné války - Daniele Ganser
Rozhodnutie - Michaela Zamari
24,69 €
Ušetríte 6,89 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth