Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

In this definitive novel, readers will follow Thrawn’s rise to power―uncovering the events that created one of the most iconic villains in Star Wars history. One of the most cunning and ruthless warriors in the history of the Galactic Empire, Grand Admiral Thrawn is also one of the most captivating characters in the Star Wars universe, from his introduction in bestselling author Timothy Zahn’s classic Heir to the Empire, through his continuing adventures in Dark Force Rising, The Last Command, and beyond. But Thrawn’s origins and the story of his rise in the Imperial ranks have remained mysterious. Now, in Star Wars: Thrawn, Timothy Zahn chronicles the fateful events that launched the blue-skinned, red-eyed master of military strategy and lethal warfare into the highest realms of power―and infamy. After Thrawn is rescued from exile by Imperial soldiers, his deadly ingenuity and keen tactical abilities swiftly capture the attention of Emperor Palpatine. And just as quickly, Thrawn proves to be as indispensable to the Empire as he is ambitious; as devoted as its most loyal servant, Anakin Skywalker; and a brilliant warrior never to be underestimated. On missions to rout smugglers, snare spies, and defeat pirates, he triumphs time and again―even as his renegade methods infuriate superiors while inspiring ever greater admiration from the Empire. As one promotion follows another in his rapid ascension to greater power, he schools his trusted aide, ensign Eli Vanto, in the arts of combat, leadership, and the secrets of claiming victory.

But even though Thrawn dominates the battlefield, he has much to learn in the arena of politics where ruthless administrator Arihnda Pryce holds the power to be a potent ally or a brutal enemy. All these lessons will be put to the ultimate test when Thrawn rises to admiral―and must pit all the knowledge, instincts, and battle forces at his command against an insurgent uprising that threatens not only innocent lives but also the Empire’s grip on the galaxy―and his own carefully laid plans for future ascendency.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Star Wars: Thrawn - Timothy Zahn
Star Wars - Kenobi - John Jackson Miller
24,06 €
Ušetríte 0,38 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
483
Hmotnosť
244 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Random House
Rozmer
106×176 mm
ISBN
9780525478805
Naše katalógové číslo
306770

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

8 hodnotení

6
1
1
0
0

7.1.2019
Thrawn je späť a je (takmer) rovnaký ako v expandovanom univerze. Určite ide o najlepšie dielo všeobecne, odkedy licenciu na Star Wars vlastní Disney. Avšak ide o poslednú knihu z novej kanonizácie, ktorú som si zakúpil, alebo čítal. Filmové epizódy VII a VIII ma totiž neuveriteľne sklamali, podobne ako prístup spoločnosti Lucafilm. Odmietam totiž podporovať to, čo zo Star Wars robí súčasné vedenie Lucasfilmu a Disney. Úvod knihy je totiž defacto expandované univerzum (Setkání v mlze) využívajúce aj rovnaké postavy ako napríklad Voss Parck a samozrejme Thrawn (a že sa v príbehu objavia aj iné postavy z Legends, Ar'alani napríklad). Príběh je dobrý, celkom zaujímavý, ale koniec ma sklamal. Thrawn už akoby nebol "ten" výnimočný Thrawn, ktorý čitateľov sprevádzal dlhých a krásnych 25 rokov. Aj jeho príbeh vyhnanstva a pohnútky boli odlišné. A Vanto nesiaha Pellaeonovi ani po členky. Je na jednej strane sympatické, že Zahn možno ako fanservis do novej kníhy vkladal i pár kúskov z Legends, ale ja tomu tak otvorený nie som. Keď už Disney a Lucasfilm zrušili Expanded Universe a vyhlásili Legends za non-canon, tak nech ho nechajú na pokoji a neťahají z neho postavy a príběhy do svojej (čo sa týka filmov očividne detskej a příběh postrádajúcej) tvorby plnej ľevičiarskej SJW agendy (a na to bol i tu kladený veľký dôraz, predsa musíme zdôrazniť tie xenofóbne zverstvá minimálne 50krát) a nech si vymyslia postavy vlastné. Pri zrušení Expanded universe sa totiž oháňali tým, že potrebujú kreatívnu nezávislosť, tak preč teraz pracujú s čriepkami príbehov a postavami z Legends? Urážanie fanúšikov (najmä tých dlhoročných hardcore) zo strany Kennedyovej a RUINa Johnsona komentovať ani nebudem. Aj napriek tomu Zahn a jeho kniha si s odhliadnutím od všetkého 4 hviezdy zaslúži. Bylo to fajn, vďaka, ale zostanem pri Legends. #SaveTheExpandedUniverse
Čítaj viac
Rasticek
30.11.2018
Thrawn
Ako fanúšik Timothy Zahna a jeho trilógie o Thrawnovi je pre mňa táto kniha nutnosť. SW epizódy 7 a 8 ma síce sklamali ( pre mňa je pokračovaním práve trilógia o Thrawnovi ) a kniha Thrawn spadá do kánonu SW, som zvedavý, ako to Zahn vyriešil. V každom prípade som sa pri čítaní Zahnových kníh nikdy nenudil a určite sa nebudem nudiť ani teraz.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Star Wars: Thrawn - Timothy Zahn
Star Wars - Kenobi - John Jackson Miller
24,06 €
Ušetríte 0,38 €

„Čítaj, aby si žil.“

Gustave Flaubert