Knihy
E-knihy
3,80 €

Bežná cena Bežne 11,99 €

Ušetríte 68%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

3,80 €

Viac o titule

Film Milada je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnost a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama. Milada Horáková byla popravena 27. června 1950 i přesto, že tehdejší prezident Československé republiky dostal mnoho žádostí o udělení milosti.
O její milost žádali např. Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Rooseveltová. Ústředními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda, láska, naděje, moc a oběť, které jsou velmi aktuální i dnes. Cílem filmu je přiblížit osobnost Milady Horákové, její život a osud, nejširšímu publiku v České republice a v zahraničí.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Milada - David Mrnka
Zahradnictví: Nápadník - Jan Hřebejk
6,79 €
Ušetríte 17,19 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčil film?

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0

Pavol
20.3.2019
Silné emócie
Pre mňa jeden z tých rozporuplných "československých" politických trilerov, ktorý je vynikajúco spracovaný, no zároveň sa zaoberá témami, ktorými sú českí filmári niekedy doslova posadnutí. Je totiž iba málo filmov a málo žánrov, do ktorých by nezakomponovali aspoň štipku politiky. V tomto prípade je však od začiatku jasné, že pôjde o politiku a ak sa k tomu staviam takto, tak dostávam excelentnú drámu o žene, ktorá má jasné presvedčenie, ktorým ohrozuje nielen seba. Príbeh Milady Horákovej z 50-tych rokov minulého storočia je verejnosti veľmi dobre známy. Divák z tej doby bude mať zrejme voči filmu námietky, pre mňa, ako pre súčasníka, ktorý tú dobu nezažil, prináša film minimálne mimoriadne silné emócie.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Milada - David Mrnka
Zahradnictví: Nápadník - Jan Hřebejk
6,79 €
Ušetríte 17,19 €

„Kniha človeka buď vytvorí, alebo ho zničí.“

Lev Nikolajevič Tolstoj