Knihy
E-knihy

František: Šťastie sa začína už dnes

Inšpiratívne myšlienky pápeža Františka o šťastí

Jorge Mario Bergoglio – pápež František

(* 17. december 1936, Buenos Aires) 266. rímsky pápež Katolíckej cirkvi zvolený v konkláve 13. marca 2013. Je prvým pápežom pochádzajúcim z amerického svetadielu (z Argentíny), prvým pápežom, ktorý vzišiel z jezuitskej rehole a po viac ako 1270 rokoch prvým pápežom, ktorý sa nenarodil v Európe.

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Fortuna Libri, 2018

Každý človek hľadá zmysel života, chce uskutočniť svoje sny, plány a nádeje. Podľa pápeža Františka však tajomstvo šťastia spočíva v tom, že sa staneme slobodnými, oslobodenými ľuďmi. Len v slobode možno prežiť plnohodnotný...

Čítaj viac

8,90 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

„Ak sa otvoríte najhlbším túžbam svojho srdca, uvedomíte si neuhasiteľnú túžbu po šťastí a vďaka nej odhalíte a odmietnete veľa lacných ponúk. Hľadanie šťastia je spoločné pre všetkých ľudí všetkých čias. Do srdca každého muža a každej ženy vložil Boh túžbu po naplnení. Nevšimli ste si, že
vaše srdcia sú nepokojné a stále hľadajú dobro, ktoré by dokázalo uhasiť váš smäd po nekonečne?“

Každý človek hľadá zmysel života, chce uskutočniť svoje sny, plány a nádeje. Podľa pápeža Františka však tajomstvo šťastia spočíva v tom, že sa staneme slobodnými, oslobodenými ľuďmi. Len v slobode možno prežiť plnohodnotný život prežiarený vzťahmi s inými ľuďmi. Podľa evanjelia každý, kto pre evanjelium opustí všetko, dostane stonásobne viac a bude dedičom večného života. Vychádzajúc z týchto slov Svätý Otec vyznačuje cestu vedúcu ku skutočnej sebarealizácii a k radosti, ktorá bolesť neobchádza, ale ju prekonáva. Podľa pápeža „kto sa modlí, prežíva pokojné dni, lebo modlitba dopĺňa ľudské úsilie“ a aj ten, kto neverí, sa môže usilovať o šťastie počúvaním, rozjímaním, veľkorysým vyjdením zo seba.
Čítaj viac
Kúpte spolu
František: Šťastie sa začína už dnes - Jorge Mario Bergoglio – pápež František
Tichá noc - Michael Connelly
17,89 €
Ušetríte 7,96 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Vydavateľstvo
Fortuna Libri
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
303159
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
František: Šťastie sa začína už dnes - Jorge Mario Bergoglio – pápež František
Tichá noc - Michael Connelly
17,89 €
Ušetríte 7,96 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“