Knihy
E-knihy

Peniaze a bankovníctvo

Vydavateľstvo
Wolters Kluwer, 2018

Publikácia poskytuje komplexný pohľad na peniaze a ich využívanie v každodennom živote jednotlivcov či štátov. Autorka sa v úvode zamerala na dejinný prierez – mapuje cestu od barterovej výmeny po vznik peňazí, ich postupnú premenu a vývoj...

Čítaj viac

10,77 €

Bežná cena Bežne 11,30 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikácia poskytuje komplexný pohľad na peniaze a ich využívanie v každodennom živote jednotlivcov či štátov. Autorka sa v úvode zamerala na dejinný prierez – mapuje cestu od barterovej výmeny po vznik peňazí, ich postupnú premenu a vývoj až k bezhotovostným formám či virtuálnym menám. Dôležitosť a každodenné využívanie peňazí zasadila do kontextu vzniku bánk a bankových systémov, vytvárania finančných systémov a medzinárodných finančných inštitúcií. Výraznú pozornosť venuje eurosystému, jeho postaveniu, fungovaniu a úlohe centrálnych národných bánk v rámci eurosystému. Súčasne rozoberá aj obchodné bankovníctvo, predovšetkým podnikateľskú činnosť bánk, zásady riadenia bánk, ako aj charakteristiku či cenu bankových produktov. V závere prináša informácie o nekonvenčných bankových systémoch, v rámci ktorých charakterizuje postavenie Čínskej ľudovej banky a Centrálnej banky Japonska, a poukazuje na špecifiká islamského bankovníctva.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Peniaze a bankovníctvo - Daniela Majerčáková
Finančné dejiny Európy - Zsolt Horbulák
20,65 €
Ušetríte 0,55 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
192
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Wolters Kluwer
Rozmer
152×212 mm
ISBN
9788075529725
Naše katalógové číslo
301045

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Peniaze a bankovníctvo - Daniela Majerčáková
Finančné dejiny Európy - Zsolt Horbulák
20,65 €
Ušetríte 0,55 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“