Knihy
E-knihy

Maľba

3 hodiny čítania

Táto reprezentačná kniha mapuje štyridsať rokov krajinárskej tvorby Milana Stana. Jeho ateliérom je vlastne celé Slovensko. Na 208 stranách veľkého formátu...

Čítaj viac

22,12 €

Bežná cena Bežne 23,00 €

Ušetríte 4%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Táto reprezentačná kniha mapuje štyridsať rokov krajinárskej tvorby Milana Stana. Jeho ateliérom je vlastne celé Slovensko. Na 208 stranách veľkého formátu A4 kvalitného papieru nájdeme jeho maľby z maliarskych potuliek po Slovensku a po svete. Na Stanových obrazoch nájdete slovenskú prírodu, krajinné zátišia, staré Slovensko, ľudovú architektúru, drevenice, chalupy, sedliacke dvory (mnohé už nejestvujú, sú zbúrané, zničené), mestské veduty, hrady, mlyny, priemyselné krajiny, horské zátišia, kostoly - evanjelické, katolícke, gréckokatolícke, pravoslávne, synagógy... V knihe sú aj obrazy z jeho maliarskych potuliek po svete: z Vietnamu, Kórei, Číny, Japonska, Talianska, Kuby, Nemecka, Turecka, Grécka, Egypta, Nórska, Škótska, Chorvátska, Česka, Ruska, Rakúska, Poľska, Tibetu, Nepálu, Indie, Mexika, Thajska, Laosu. V knihe nájdete eseje o tvorbe Milana Stana od Ľuboša Juríka, Ľubomíra Podušela a Ericha Mistríka a na konci knihy autorovu biografiu, bibliografiu a zoznam autorových výstav. Kniha vás zaujme krásou prírody, ktorou sa autor inšpiruje, osvieži pokojom a zaujatím hľadajúceho maliara nájsť svoj obraz krajiny.

Z jeho obrazov dýcha pokoj, harmónia, vyváženosť, krása slovenskej prírody ako aj krása krajín z rôznych častí svetadielov. Lebo cez krajinu vidíme a poznávame aj seba a svoje hodnoty. Život rýchle beží, mení sa, no umenie zostáva.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Maľba - Milan Stano
Čierny kruh: Koniec mafie - Jozef Karika
34,91 €
Ušetríte 3,99 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Hmotnosť
1419 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Štúdio humoru a satiry
Rozmer
205×302 mm
ISBN
9788085451610
Naše katalógové číslo
300757

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Maľba - Milan Stano
Čierny kruh: Koniec mafie - Jozef Karika
34,91 €
Ušetríte 3,99 €

„Básnici majú byť ľudia ako ostatní. Ani bohovia, ani predavači kníh.“

Horatius