František Mojžiš a Drukos proti mafii

Svedectvo spoza mreží

Gustáv Murín

Gustáv Murín (1959, Bratislava), vedec (RNDr., PhD.) a zároveň úspešný spisovateľ. Debutoval v roku 1989 v češtine, na Slovensku bola kniha zakázaná. Doteraz vydal 50 kníh (7x v češtine, 2x anglicky, po jednej vo francúzštine, v hindí, chorvátsky, bulharsky, srbsky a maďarsky): romány, novely,...

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Dixit, 2017

Ďalšie formáty

Kniha
12,95 €

Rok 1997 bol kritickým bodom obratu v moderných dejinách Slovenska. Štátomafia, tvorená mafiánskou bandou Mikuláša Černáka a povzbudzovaná Lexovým námestníkom Svěchotom zo štátnej tajnej služby, si vybrala lákavé sústo na útok...

Čítať viac

Rok 1997 bol kritickým bodom obratu v moderných dejinách Slovenska. Štátomafia, tvorená mafiánskou bandou Mikuláša Černáka a povzbudzovaná Lexovým námestníkom Svěchotom zo štátnej tajnej služby, si vybrala lákavé sústo na útok...

Čítať viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Rok 1997 bol kritickým bodom obratu v moderných dejinách Slovenska. Štátomafia, tvorená mafiánskou bandou Mikuláša Černáka a povzbudzovaná Lexovým námestníkom Svěchotom zo štátnej tajnej služby, si vybrala lákavé sústo na útok bezohľadného vydierania. Išlo o vtedy najprosperujúcejšiu firmu na Slovensku bez politického krytia – DRUKOS.
Na tomto súboji zla a dobra sa lámal chlieb budúcnosti Slovenska. Predkladáme vám svedectvo Františka Mojžiša o týchto časoch, doplnené o dobové reálie. Nečakajte však happy-end. Nejde totiž o hollywoodsky film, ale o príbeh so všetkým, čo život prináša. František Mojžiš, jeho rodina a zopár statočných strhli lavínu, ktorá pochovala najodpornejší režim, ktorý kedy na Slovensku vládol, ale ten istý František Mojžiš dnes, paradoxne, už vyše päť rokov sedí vo väzení a spomína na svoje vzostupy a pády.

V hre Bertolda Brechta „Život Galileiho“ hovorí učencov mladý žiak: „Nešťastná krajina, ktorá nemá hrdinov“. A Galileo, hoci sa zoči-voči totalitnej moci nezachoval hrdinsky, odpovedá: „Nie, nešťastná je tá krajina, ktorá potrebuje hrdinov“.
Toto je príbeh statočnosti, kedy sa zopár hrdinov na čele s Františkom Mojžišom, jeho rodinou a spolupracovníkmi postavilo smrteľnej hrozbe štátneho parazitizmu.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, objednávajte však rýchlo
12,95 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
8,99 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
2564-5 hodín čítania
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
298728
Téma
politika
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Dixit

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Fígeľ
18.4.2021
KDH friendly
Špecializovaný trestný súd ho v roku 2012 odsúdil na 8,5 roka väzenia za finančné podvody, v ktorých od viac ako 25 tisíc ľudí vylákal viac ako 3,9 miliardy korún.
O prepustenie na slobodu požiadal po uplynutí dvoch tretín trestu. Sudca mu vo februári 2018 vyhovel a prepustil ho na šesťročnú skúšobnú dobu. Mojžiš si právoplatne odpykal päť rokov a osem mesiacov z pôvodného 8,5-ročného trestu odňatia slobody za trestný čin podvodu.
Čítať viac
Anna
27.11.2017
Divoké roky deväťdesiate
Kniha je napísaná príjemným, murínovským, štýlom. Číta sa ľahko. Vykresľuje podstatu mečiarovských rokov. Ako ľahko sa dalo podnikať. Všetkým. Keď mal človek patent na rozum a kontakty. Alebo zbrane. Zároveň realisticky predstavuje život v strachu, v akom "bežní" podnikatelia boli nútení žiť. Knihu odporúčam. Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“