Obuj si sandále - Mannes Stanislav Marušák
Obuj si sandále
11,70 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Obuť si sandále a putovať dominikánskou spiritualitou ako krajinou, je dobrodružstvom. Putovanie s nadšením i únavou, s priateľmi i v samote. Sledovaním horizontov i občasným obzeraním sa dozadu. A i napriek čiernobielemu oblečeniu, ktoré...

Čítať viac
11,70 €
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Obuť si sandále a putovať dominikánskou spiritualitou ako krajinou, je dobrodružstvom. Putovanie s nadšením i únavou, s priateľmi i v samote. Sledovaním horizontov i občasným obzeraním sa dozadu. A i napriek čiernobielemu oblečeniu, ktoré nosia „pútnici“ tejto „krajiny“, jej charakteristickým znakom je rozmanitosť, ktorá už osemsto rokov vytvára harmonický celok. Jej pestrosť som sa snažil zachytiť pri písaní tejto knihy. Kniha je akýmsi „cestovateľským zápisníkom“ s mapou, ktorá v sedemnástich kapitolách postupne odkrýva rôzne časti krajiny.

Dôvodom pre jej napísanie bola iniciačná formácia laických dominikánov, a preto sú i kapitoly rozvrhnuté podľa plánu formácie na Slovensku. V prvých štyroch kapitolách, určených pre obdobie postulátu, sú laici pozvaní vojsť do otvorenosti krajiny, ktorá sa nám otvorila v krste. V dvanástich kapitolách, určených pre ročné obdobie noviciátu, sú opísané prvky, ktoré tvoria vlastný život Rehole kazateľov a výklad Regule Bratstva laikov sv. Dominika. K nim je pridaná kapitola o deviatich spôsoboch modlitby sv. Dominika telom. Štúdiom textov dominikánskych autorov, s ktorými sa laici počas iniciačnej formácie oboznamujú, spoznávajú tradíciu rehole a jej teologické princípy, na ktorých stojí dominikánska spiritualita. Formácia vedie laikov prinášať do Cirkvi a do sveta „dominikánsku kultúru“ dialógu a vzájomného rešpektu, hľadanie pravdy s inými, otvorenosť a pohostinnosť. Stať sa kazateľmi „otvorenej Svätyne svätých“ (porov. Mk 15,38).

Čítať viac
Kúpte spolu
29,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
351
Rozmer
206×142 mm
Hmotnosť
524 g
ISBN
9788097012687
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
295646
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Dominikáni

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0


Čítať viac
Kúpte spolu
29,80 €

„Lenže som až prineskoro pochopila, ktorým smerom sa bolo treba uberať: smerom k túžbam. Človek by čakal, že ľudí zachraňujú celkom iné veci: povinnosť, čestnosť, dobrota srdca, zmysel pre spravodlivosť. Nie. To, čo zachraňuje, sú túžby. Sú jedinou skutočnou vecou. Ak ich máš, zachrániš sa. “

Oceán more - Alessandro Baricco
Oceán more
Alessandro Baricco