Knihy
E-knihy

Troubling Love

Vydavateľstvo
Europa Sobotáles, 2006

Set in Naples, Italy, this debut novel by New York Times bestselling author Elena Ferrante (My Brilliant Friend, The Days of Abandonment) tells a story about mothers and daughters and the complicated knot of lies, emotions, and shared history than ...

Čítaj viac

13,29 €

Bežná cena Bežne 13,95 €

Ušetríte 5%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Set in Naples, Italy, this debut novel by New York Times bestselling author Elena Ferrante (My Brilliant Friend, The Days of Abandonment) tells a story about mothers and daughters and the complicated knot of lies, emotions, and shared history than binds them. Following her mother's untimely and mysterious death, Delia embarks on a voyage of discovery through the chaotic, suffocating streets of her native Naples in search of the truth about her family. A series of mysterious telephone calls leads her to compelling and disturbing revelations about her mother's final days.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Troubling Love - Elena Ferrante
Podvojné účtovníctvo podnikateľov 2019 - Anna Cenigová
33,61 €
Ušetríte 5,64 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
139
Hmotnosť
210 g
Rok vydania
2006
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Europa Sobotáles
Rozmer
120×200 mm
ISBN
9781933372167
Naše katalógové číslo
292670

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,5 / 5

18 hodnotení

5
5
4
2
2

Monika Reiterová
Monika Reiterová
24.1.2019
Sklamanie
Oproti Neapolskej ságe je táto kniha pre mňa veľkým sklamaním. Z každej strany, každého riadku na mňa kričí len nenávisť na celý svet. Dosť dobre nechápem hlavnú myšlienku a viem, ze ďalšie knihy od Ferrante si už nekúpim.
Čítaj viac
Kamila
31.8.2018
Ferrante pred 25 rokmi
Verím, že niektorí ľudia sú sklamaní debutovým románom, keď si najskôr prečítali ságu a obviňujú z toho všetko iné len nie 25 rokov, ktoré od vydania Zraňujúcej lásky uplynuli. Možno preto, že ma práve 90. roky v literatúre zaujímajú (a to, koľko autoriek a autorov sa číta ešte aj dnes - odpustite, profesionálna deformácia), si dovolím tvrdiť, že Ferrante sa nezmenila. Rovnako vtedy, ako aj dnes ponúka čitateľom surové/brutálne témy, mení len literárny jazyk. Skúste si porovnať Barnesovu Históriu sveta v 101/2 kapitolách s Pocitom konca. Alebo McEwanových Čiernych psov a Na pláži. Dobre, už končím - preklad je výborný a román vás zasiahne na tom správnom mieste aj po štvrťstoročí.
Čítaj viac
Petra Chebenová
Petra Chebenová
16.8.2018
Ako prvotina asi dobré, ale...
Po vynikajúcej Neapolskej ságe sa Zraňujúca láska čítala tiež dobre, mne ale príbeh prišiel taký nejaký prázdny, samoúčelný (?), navyše ma miestami vyrušovala zbytočná (alebo zbytočne drsná) erotika... Podľa mňa knižka, ktorú človek prečíta a o pár týždňov si už nespomenie, o čom bola... Možno treba čítať pred Neapolskou ságou. A ešte jedna vec - chýbal mi veľmi pekný jazyk Ivany Dobrakovovej, prekladateľky Neapolskej ságy, ktorým dokázala dať príbehu všetky farby a chute Neapola, to tejto knižke trochu chýbalo.
Čítaj viac
chuchunik
14.6.2018
Ferranteovej detektivka
Hoci je Zraňujúca láska debutom, je asi fakt lepšie čítať ju po Neapolskej ságe. Autorka opäť rozohráva detektívnu zápletku, ale keďže má k dispozícii omnoho menšiu plochu, ako tomu bolo v štyroch častiach ságy, jednotlivé myšlienky sú viac nahustené. Knihu môžeme čítať lineárne ako sled indícií vedúcich k odhaleniu príčin matkinej smrti, ale aj ferranteovsky na všetky smery, pričom dominujúcim je opäť vzťah dcéry a matky, tiež väzby na prostredie, v ktorom hrdinka vyrastala, ale z ktorého sa pokúša uniknúť, na mužov z tohto prostredia, na násilie prostredia a jeho ľudí... Pre mňa 5 z 5 nie preto, že je to jednoducho Ferrante, ale pre ten chrlič slov, ktorý ukazuje na zabudnuté jazvy zahojených rán, na prirodzenú komplikovanosť človečenstva, ktorý drží v napätí a pátranie po okolnostiach matkinej smrti sa zmení na cestu do svedomia, potlačených spomienok, nevypovedaných myšlienok, nepotrestaných krívd, nesplnených túžob a ignorovaných strachov. Akí ľudia z nás vznikajú? A prečo.
Čítaj viac
Silvia
2.6.2018
Zraňujúca láska
nechala som sa zlákať ohromnými recenziami na túto spisovateľku. Veľmi som sklamaná. Takéto blbé snáď neboli ani knihy povinného čítania, ktoré nás kedysi nútili v škole čítať. A to čítam rada a čítam všeličo. Takúto blbosť som všaek dlho v ruke nemala, ľutujem, že som si to kúpila
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Troubling Love - Elena Ferrante
Podvojné účtovníctvo podnikateľov 2019 - Anna Cenigová
33,61 €
Ušetríte 5,64 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“