Knihy
E-knihy
16,31 €

Bežná cena Bežne 16,90 €

Ušetríte 3%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Zápas o národné prežitie v posledných desaťročiach 19. a prvých desaťročiach 20. storočia je nerozlučne spojený aj s menom Blažeja Félixa Bullu. Keď v roku 1883 prišiel do Martina, kde si otvoril staviteľskú kanceláriu, akoby s ním tam zavial vánok sviežeho vzduchu. Projektoval, staval, spieval v Slovenskom spevokole, písal divadelné hry, hral, zbieral ľudové piesne a nadchýnal sa ľudovou architektúrou.
Historik Peter Huba v bohato ilustrovanej monografii o Blažejovi Félixovi Bullovi sa po prvýkrát snaží vytvoriť celkový obraz o živote a diele tejto významnej osobnosti našich národných dejín. Čitatelia zoznamuje so vznikom slovenského slohu, i so všetkým, čo súvisí s výstavbou Národného domu i mnohých iných stavieb. V samostatnej kapitole sa autor venuje aktivitám Slovenského spevokolu, ktorý v časoch pre národ veľmi zložitých nahrádzal zakázanú Maticu slovenskú. Na záver čitateľ nájde zoznam projektov, na ktorých Blažej Bulla v priebehu rokov pracoval.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Architekt svitajúcich časov - Peter Huba
Jurkovič, Brno a Vesna - Milena Flodrová
21,26 €
Ušetríte 0,83 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
152
Hmotnosť
846 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Matica slovenská
Rozmer
210×275 mm
ISBN
9788081281990
Naše katalógové číslo
282482

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Architekt svitajúcich časov - Peter Huba
Jurkovič, Brno a Vesna - Milena Flodrová
21,26 €
Ušetríte 0,83 €

„Na kúrenie je najlepšie staré drevo, na pitie staré víno, na dôverné rozhovory starí priatelia a na čítanie starí autori.“

Francis Bacon