Knihy
E-knihy

Dôchodkové fondy vo svete a na Slovensku

Vydavateľstvo
Wolters Kluwer, 2017

Problematika kapitalizačných pilierov v rámci systémov dôchodkového zabezpečenia je v súčasnosti, najmä vzhľadom k nepriaznivému demografickému vývoju, veľmi...

Čítaj viac

14,20 €

Bežná cena Bežne 14,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Problematika kapitalizačných pilierov v rámci systémov dôchodkového zabezpečenia je v súčasnosti, najmä vzhľadom k nepriaznivému demografickému vývoju, veľmi aktuálna v mnohých krajinách sveta. Napriek tomu, že kapitalizačný alebo inak nazývaný II. pilier dôchodkového zabezpečenia už dlhé roky funguje aj na Slovensku, veľká časť obyvateľstva má o význame a spôsobe fungovania dôchodkových fondov len nedostatočné a často neúplné informácie. Preto sa autori rozhodli pripraviť ponúkanú publikáciu. Kniha prináša stručný prehľad vývoja systémov dôchodkového zabezpečenia vo vybraných krajinách. Ďalej sa zameriava na spomínaný kapitalizačný pilier, správu dlhopisového portfólia, akciových portfólií, indexovanie, pričom v závere je priestor venovaný dôchodkovej reforme na Slovensku schválenej v roku 2003, jej príčinám a výsledkom.

Publikácia je určená odbornej verejnosti, študentom vysokých škôl, ale aj všetkým tým, ktorí sa o problematiku dôchodkov zaujímajú.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dôchodkové fondy vo svete a na Slovensku - Peter Árendáš, Božena Chovancová, Vladimír Gvozdják
Vlk a dýka - Juraj Červenák
24,87 €
Ušetríte 1,98 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
216
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2017
Väzba
šitá väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Wolters Kluwer
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788081686634
Naše katalógové číslo
276423

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Dôchodkové fondy vo svete a na Slovensku - Peter Árendáš, Božena Chovancová, Vladimír Gvozdják
Vlk a dýka - Juraj Červenák
24,87 €
Ušetríte 1,98 €

„Niektorí čítajú, aby premýšľali, tých je málo. Niektorí čítajú, aby písali, tých je viac. Niektorí čítajú, aby hovorili, tých je najviac.“

Luigi Pirandello