Knihy
E-knihy

Tanec pre zmiju

Marenčin PT, 2017
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2017

Keď sa Stela vzdáva tanca a minulosti objaví sa Vinči. Prizná svoje city a Stela je opäť plná pochybností a strachu. Miluje sladkú Bony a rovnako vášnivo túži po mužovi, ktorý v nej prebúdza túžbu a zmyselnosť.

Čítaj viac

7,90 €

Bežná cena Bežne 8,90 €

Ušetríte 11%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Keď sa Stela vzdáva tanca a minulosti objaví sa Vinči. Prizná svoje city a Stela je opäť plná pochybností a strachu. Miluje sladkú Bony a rovnako vášnivo túži po mužovi, ktorý v nej prebúdza túžbu a zmyselnosť. Stela váha a bojuje s vlastným zmätkom i nerozhodnosťou, nechce stratiť ani jedného z nich. Nečakané okolnosti jej však ukážu cestu a otvoria srdce. Strávi s Vinčim neopakovateľné chvíle, ktoré ju donútia k definitívnemu rozhodnutiu. Vtedy sa jej však zmocní šialenec a začína peklo...
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tanec pre zmiju - Angie Oravcová
Malá kniha o ikigai - Ken Mogi
14,80 €
Ušetríte 4,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
256
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
275286
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Rebeka Strasserová
Rebeka Strasserová
7.4.2018
Najpšia kniha! <3
Oba diely Zmija a Tanec pre zmiju sú neuveriteľné kúsky! Najlepší príbeh aký som kedy čítala! Normálne nemám slov. Konečne niečo originálne, jednoduché a predsa tak krásne! Palec hore autorke a len tak ďalej! Budem sa tešiť na novú knihu. :) <3
Čítaj viac
Erika
4.2.2018
Výborný príbeh
Zmija, Tanec pre zmiju. Sú to moje prvé prečítané knihy od tejto autorky. Som .... nenapíšem prekvapená, slovenskí autori vedia písať knihy..... som očarená. Veľmi dobrý príbeh, dynamický dej, výborné opisy a neskutočné prirovnania. Tie ma asi dostali najviac. So Stelou, hlavnou hrdinkou zažijete sklamanie, bolesť, zradu, smútok, dokonca i boj o život, ale tiež radosť, priateľstvo, lásku, rôznorodú lásku. Obdivujem autorku, ako svojim perom a umom vytvorila neuveriteľnú postavu a jej príbeh, ktorý ma veľmi zaujal a ešte dlho bude vo mne rezonovať. Odporúčam každému, kto ma chuť na akciu, napätie, vášeň a lásku. Skvelý príbeh.
Čítaj viacPodľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Keď sme začínali, začiatkom 90. rokov, realizoval som si svoje „detské“ sny: predovšetkým som chcel byť vydavateľom. Knihy, ktoré som vtedy robil, boli „fajnové“, vyšperkované, bibliofílie, ...atď. Bola to zvláštna doba, kedy vzniklo množstvo malých, nezávislých vydavateľstiev a každé prinieslo niečo nové.

Vo veľkej miere výber titulov závisel od viac-menej náhodných stretnutí so zaujímavými ľuďmi, ktorí ponúkali zaujímavé témy: Hanzi Albrecht, Selma Steinerová, Egon Bondy, Agneša Kalinová, Fedor Malík, Jano Štrasser, Tomáš Janovic, Július Satinský, Milan Lasica a ďalší. A bolo tu tiež napojenie na francúzsku literatúru cez otca: Alain Robbe-Grillet, staršie preklady Afreda Jarryho, Paula Valéryho a ďalších. Postupne začali vznikať edície – najslávnejšia z nich je asi Bratislava-Pressburg, kde vyšlo takmer 90 titulov v náklade vyše 400 000 kusov, ale aj knihy o víne, edícia pamätí, objavil som zaujímavú severskú beletriu. Takmer denne prichádza nejaký rukopis: niektoré sú hotové texty, niektoré treba pracne prerábať, väčšina končí v koši. Mám rád knihy s pridanou hodnotou. Pri výbere titulu zaváži osobnosť autora.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Oficiálne bolo vydavateľstvo založené koncom 90. rokov, ale všade uvádzam, že to bolo na Mikuláša v roku 1993, kedy som vydal prvú knihu – Zlé myšlienky od Paula Valéryho. Mal som vtedy malú počítačovú firmu, ktorá sa volala Prístrojová technika, kde som si popri bežnej práci, viac-menej ako hobby začal vydávať knihy. Firma sa po desiatich rokoch rozpadla, partneri sa rozišli. Ja som si ponechal názov – značku a vydavateľsto. Dodnes mám s tým názvom problém, treba ho vysvetľovať a zdôvodňovať, aj keď nie je o nič bizarnejší ako napríklad Naše vojsko, či Družstevní práce – čo boli mimochodom kedysi vynikajúce vydavateľstvá. Naposledy sa vydavateľstvo transformovalo v roku 2007, kedy doňho vstúpil môj syn s nevestou a odvtedy sa voláme Marenčin PT, spol. s r. o. Sme rodinná firma, kde pracujú prakticky všetky generácie.

Na ktorú knihu ste najviac hrdý?

Mám štyri mačky. Nikdy by som si pred nimi nedovolil povedať, ktorú z nich mám najradšej. Tak je to aj s väčšinou  z našich kníh. S každou strávim kus života, niektoré mi robia radosť v čase prípravy, iné majú dobré ohlasy, ďalšie sa zas dobre predávajú. Niekedy z jednej knihy vznikne edícia a tá potom žije niekoľko rokov. Život bežnej knihy trvá približne rok-dva. Najväčšiu radosť mám z kníh, o ktorých som presvedčený, že sú vynikajúce a majú dobrý ohlas, ale čo ma najviac teší, že aj ľudia si ich kupujú. Také sú knihy Jula Satinského, Jána Roznera, Žo langerovej a ďalších.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Tanec pre zmiju - Angie Oravcová
Malá kniha o ikigai - Ken Mogi
14,80 €
Ušetríte 4,00 €

„Tri dni nečítaj, a ústa zhrubnú. Tri dni nepíš, a ruka zoslabne.“

nske Príslovie