Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť
Kúzelné papiere - Filip Smutný, Filip Smutný, 2017

9,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Kúzelné papiere

Áno, sme! Teší nás, že ťa spoznávame.

Veríš kúzlam? Nie? Kúzla predsa neexistujú! Avšak, čo je kúzlo? Našou myšlienkou dokážeme priam zázraky, až sa zdá, že vieme čarovať. Vieme si sami vyčarovať, aby bol náš život... Čítať viac

Vydavateľstvo
Filip Smutný, 2017
Počet strán
200

Veríš kúzlam? Nie? Kúzla predsa neexistujú! Avšak, čo je kúzlo? Našou myšlienkou dokážeme priam zázraky, až sa zdá, že vieme čarovať. Vieme si sami vyčarovať, aby bol náš život šťastnejší, ale treba vedieť ako. Kúzelné papiere sú... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Naši škriatkovia odporúčajú

Rok bylinkára - Iveta Henzelyová, Príroda, 2023

Viac o knihe

Veríš kúzlam? Nie? Kúzla predsa neexistujú! Avšak, čo je kúzlo?
Našou myšlienkou dokážeme priam zázraky, až sa zdá, že vieme čarovať. Vieme si sami vyčarovať, aby bol náš život šťastnejší, ale treba vedieť ako. Kúzelné papiere sú skvelým pomocníkom ako sa to naučiť. Nie, nejde len o teóriu. Objavíš nový svet. Svet, ktorý sa skrýva v tebe. Len máloktorá škola ťa o ňom naučí.
Kúzelné papiere sú technikou, ktorá ťa to môže naučiť. Možno ťa sklamú hneď na začiatku. Kúzla si vyžadujú, aby sme zahodili svoje predsudky dospelých a spomenuli si na obdobie, keď sme boli deťmi. Aby sme opäť objavili svet fantázie, lásky a úprimnosti. Svet, kde sa skrýva skutočné šťastie. Ale veď ty predsa kúzlam neveríš. Prečo potom pokračuješ v čítaní?
Ak sa rozhodneš vkročiť do tohto sveta, tvoj život prekvapí veľa zmien. Ty predsa nemáš rád zmeny. Zmena je nepohodlná, vyžaduje si veľa práce, aby sa znova tvoj svet zastabilizoval. Jednoduchšie je hodnotiť a bedákať nad tým, čo sa v tvojom živote deje. Stále si presvedčený, že sa chceš učiť čarovať?
Ak áno, tak ťa čaká 21 dni práce, po ktorých uvidíš prvé ovocie. Nemusí to byť rovno veľká úroda. Čím trpezlivejší budeš, tým bude ovocie sladšie. Čo zaseješ, to zožneš. Ale čo je tým ovocím... To, čo oko nevidí, no srdce počuje. Láska! Tvoje vzťahy budú bohatnúť. Budeš prechovávať úctu ku každému okamihu, lebo v každom uvidíš zázrak. Spoznáš sám seba a objavíš nové komnaty, ktoré vedú k tajomstvám života. Tvoj život sa stane bohatý a nebudeš potrebovať k tomu plnú kapsu peňazí. Tvoj najväčší majetok bude srdce plné lásky. Samozrejme, že žobrať nebudeš, bude ti dožičené toľko, koľko potrebuješ, ba ešte viac. Ak budeš mať, bude ti pridané. Ak však budeš chamtivý, ideš zlou cestou. Zamysli sa na tým, ak berieš a nedávaš, ako potom môžeš dostávať...

Kúzelné papiere sú denníčkom, ktorý nás učí komunikovať so sebou samým. Jednoduchou cestou nás učia pochopiť duchovno, ktoré vychádza z nášho srdca. Zároveň sú aj formou terapie, keď písanie vie pomôcť na mnohé bolesti v nás zakorenených. Vedia pohltiť naše problémy a vytvoriť pôdu pre nové kroky v našich životoch, ktoré začínajú opäť v našich myšlienkach a silu pre ne posielame z našich sŕdc. Kúzelné papiere vysvetľujú, čo sa s nami deje počas spánku a tak na písanie využívajú práve čas tesne pred spánkom a čas ihneď po zobudení. Nejde o dlhé písanie, len o krátku meditáciu alebo modlitbu, premenenú na písmo. Kúzelné papiere sa snažia ti to všetko vysvetliť jednoducho a nechávajú priestor tebe, aby si si napísal vlastný láskou naplnený život.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
200
Väzba
pevná väzba
Rozmer
133×177 mm
Hmotnosť
270 g
ISBN
9788097259884
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
269261
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Filip Smutný
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

5
27.5.2017
Kúzla existujú!
Kúzelné papiere ti pomôžu zmeniť pohľad na svet počas 21 dní. Stačí si nájsť každý deň chvíľku času a napísať si svoje najtajnejšie túžby alebo čokoľvek iné na papier. Kniha obsahuje stránky na to určené, čiže na konci si môžete pozrieť, čo vám vaše „skryté ja“ chce povedať. Taktiež sa v knihe nachádza mnoho užitočných rád, ktoré sú nápomocné v rôznych životných situáciách.
Veľakrát si nevšímame maličkosti, ktorými si ubližujeme alebo maličkosti, ktoré nám majú prinášať radosť. Po prečítaní tejto publikácie som si uvedomila, že keby sme ich všetci videli, svet by nám pripadal mnohokrát krajší. Pokiaľ ide o nepríjemné veci, ktoré nám ubližujú, vždy sa dá odpustiť, aj keď je to ťažké, ale duši sa uľaví.
Každý jeden z nás by si mal vyjasniť časť logického myslenia a skrytú časť seba – svoj svet fantázie. Treba len chcieť a zároveň, ak niekto trpí psychickými problémami, tak práve vďaka tejto publikácii si uvedomí hodnoty života a to, že stále je pre čo žiť, niečo dokázať, aj keď to práve v danej chvíli nevyzerá zrovna ružovo.
Kúzelné papiere sú naozaj príjemným spestrením každodenného života a vďaka nim sa zmenil aj môj pohľad na svet. Všetko má svoje svetlé stránky, aj keď nie vždy to vidíme.
Kúzla existujú. Stačí si len veriť a ony sa dostavia.
Čítať viac
Monika Maruňáková
Neoverený nákup
17.5.2017
Kúzelné papiere sú jednoducho kúzelné!
K Filipovým Kúzelným papierom som sa dostala náhodou ako ich jazyková korektorka. Keďže som dobrodružnej povahy a rada skúšam nové veci a nápady priamo na sebe, ihneď po prvej korekcii som si zaviedla 21-dňový denník. Už po pár dňoch snívania a písania (a naopak), mi bolo jasné, že princíp Kúzelných papierov ponúka hlboké vnorenie sa do seba samého.
Aký je život s Kúzelnými papiermi? V prvom rade ráno, hneď ako vstanem, odmením sama seba, svoje vnútro a svoju dušu, keď sa venujem svojim myšlienkam, pocitom a snom. O to hlbšie je ich pochopenie a uchopenie, keď si ich priamo napíšem do denníka a môžem nad nimi meditovať. Pochopila som, že vo svojom živote to musím byť ja, kto je na prvom mieste, aby som sa potom posilnená vierou v samú seba (alebo aj v to vyššie) mohla rozdávať. A večer opäť, znova sa vnáram do svojho vnútra a rekapitulujem si svoj deň...
Vyskúšajte... Kúzelné papiere sú cesta, ako sa mať rád a prežiť svoj život pestrejšie.
Čítať viac
Veronika Melárová
Overený zákazník
21.4.2017
Recenzia - Kúzelné papiere
Kúzelné papiere

Autor: Filip Smutný
Rok vydania: 2017


Veríte kúzlam ? Ak nie, je treba v sebe opäť nájsť to malé dieťa a začať veriť. Otvorte svoju myseľ a začnite spájať fantáziu s realitou.

Do rúk sa mi dostala publikácia Kúzelné papiere od autora Filipa Smutného. Je načase vrátiť sa späť do detských čias a znovu objaviť svet lásky, úprimnosti a fantázie. Publikácia Vám má pomôcť objaviť Váš vnútorný svet a žiť šťastnejší život.

„Život znamená objavovanie lásky. Môžeš tvrdiť že lásku si už mal, deti máš odchované. Alebo môžeš tvrdiť, že predsa to alebo oné robíš z lásky. No ver mi, kým si na tomto svete, objavovanie onej lásky sa nekončí. Je to neustály proces ktorý nás sprevádza životom. Ak sa vzdáš a z tohto procesu vystúpiš, koniec! Skončil si. Si opustený v beznádejnom kolotoči nudy, beznádeje a ponevierania sa.“

Samozrejme treba zahodiť predsudky a začať skutočne veriť. Veriť v seba samého. V publikácii Vás čaká 21 dní práce, po ktorých sa dostavia prvé výsledky. Naučíte sa odpúšťať, prosiť, ďakovať a nájdete lásku. A presne o to ide. Láska. Je v každom z nás. Čím trpezlivejší budete, tým sa prejavia lepšie výsledky. Vzťahy sa zlepšia a Váš život bude nasmerovaný na cestu za šťastím.

Publikácia je naozaj pútavo písaná. Vtiahne Vás do čítania a musíte pokračovať. Pretože kto by nechcel vedieť ako byť šťastný a mať spokojnejší a lepší život. Postupne objavíte ako začať meniť svoj stereotypný život. Keď si prečítate ako fungujú Kúzelné papiere, môžete začať. Objavíte tu strany, kde si zapíšete všetko čo je potrebné. A na konci sa dostaví výsledok. Obálka sa mi tiež veľmi páči nakoľko je jednoduchá, milá a predstavuje to ukryté dieťa v nás.

Mne sa čítanie naozaj páčilo a určite sa pustím do 21 dňovej práce, aby som aj ja objavila lásku a bola šťastnejšia. Už teraz verím, že je to možné a naozaj odporúčam každému nech si to skúsi. Začnime žiť lepší život.

„Pokora nás však učí, že sme len malou kvapkou v oceáne. Sú nás miliardy. Spolu tvoríme oceán, no každá kvapka je jedinečná. A ak chceš, dokážeš urobiť vlnu alebo upokojiť hoci aj celý oceán. Táto sila drieme v tvojom vnútri, tvojej pokore. Podmienkou je spoznať, akou kvapkou vlastne si.“
Recenzia: Veronika Melárová
Čítať viac
Kitti
Neoverený nákup
11.4.2017
Názor čitateľa 10/10
Ľudia mnohokrát tvrdia (a v mnohých prípadoch ubezpečuje nás o tom aj história), že rôzne kultúry, spôsoby života a celkové predstavy o svete sú v takej miere jedinečné, že sa nedajú spájať dokopy – nevieme medzi nimi nájsť súvislosti, zlatú strednú cestičku. Po prečítaní tejto knihy som mala pocit, ako keby sa kresťanské učenie milovania svojich blížnych a schopnosť obetovať sa, sa spojila s budhistickým učením, ktoré je založené na hľadaní harmónie medzi telom a dušou. Kniha poukazuje na dôležitosť toho, aby sme sa starali o svoje vnútro. Taktiež dokáže zaujať ľudí s troška realistickejším, vedeckým zmýšľaním – napríklad vedcov zaoberajúcich sa fungovaním ľudskej mysle, alebo psychológov, pretože ponúka podrobné analýzy nášho vnútra v ktorých sa mnohí z nás určite aspoň z časti nájdeme.
Myslím si, že mnohé sebapoznávacie techniky, náučné príbehy a rady do života, ktoré táto kniha obsahuje, dokážu obohatiť každého čitateľa. Pomáha nám zbúrať naše predsudky, lepšie sa vysporiadať so strachom sa tým sa stať lepším človekom. Posilňuje dôveru s sebe a vo svojom okolí. Poukazuje aj na maličkosti v nás aj okolo nás, ktoré nás dokážu robiť šťastným.
Ďalším pozitívom je, že autor, tým že prichádza v niektorých častiach knihy so svojimi vlastnými skúsenosťami, pripúšťa čitateľa do svojho vnútorného sveta, vytvárajúc s ním tak bližší, dôveryhodnejší vzťah.
Som presvedčená, že kniha môže byť zaujímavá a náučná nielen pre duchovne, ale aj pre materiálne založených ľudí, pretože pomáha zbúrať prekážky a ťažkosti, a to pomocou vlastnej sile a vôle čitateľa. Okrem toho, plniť rôzne výzvy je celkom zábava.
Čítať viac

„Sú chvíle, na ktoré človek len tak nezabudne, ostrým večným perom sa mu zapíšu na stránky pamäti a vryjú do srdca, odkiaľ ich nik nevymaže.“

Potulky s Charleym - John Steinbeck, 2020
Potulky s Charleym
John Steinbeck