Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Cestovateľ a fotograf Filip Kulisev, Master QEP, FBIPP, sa za uplynulé desaťročie prepracoval do svetovej špičky vo fotografovaní prírodných scenérií. Vo svojej deviatej knihe Úžasné Slovensko sa po prvý raz monotematicky venuje rodnej krajine a jej pozoruhodným miestam, ktorými priam oplýva.

Slovensko predstavuje aj prostredníctvom fotografií z vtáčej perspektívy. Takto sa mu podarilo vyfotiť jedinú čriedu zubrov na Slovensku, jazero Morské Oko skryté v bohatých lesoch Vihorlatu alebo Domašínsky meander na Váhu, ktorý sa nápadne podobá na jeho slávnejší náprotivok na rieke Colorado v americkom Grand Canyone. Málo známy Čabraďský hrad na strednom Slovensku ukazuje, že za Machu Picchu netreba cestovať až do Peru. Prírodné krásy sa tak nezužujú len na najznámejšie turistické lokality krajiny, ako sú Vysoké Tatry alebo Slovenský raj, ale predstavujú aj mnohé málo známe klenoty našej prírody.

Pre Filipa však Slovensko však nie je len nádherná príroda, ale aj história, ktorá ovplyvňuje naše územie posledné tisícročia. Hradné ruiny, veľkolepé zámky, opustené kláštory i starobylé kostoly sú dôkazom, že Slovensko bolo vždy križovatkou dejín v Európe.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Úžasné Slovensko - Filip Kulisev
Cigaretka na dva ťahy - Dominik Dán
36,25 €
Ušetríte 2,60 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
108
Hmotnosť
560 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Amazing Planet
Rozmer
205×205 mm
ISBN
9788097107666
Naše katalógové číslo
268948

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Irisa Krížiková
29.4.2019
Perfektný darček
Kniha obsahuje krásne fotografie zo Slovenska. Svojím obsahom a perfektným štvorcovým formátom, ktorý nezaberie priveľa miesta, je skvelým suvenírom pre turistov ale aj pre zahraničných klientov.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Úžasné Slovensko - Filip Kulisev
Cigaretka na dva ťahy - Dominik Dán
36,25 €
Ušetríte 2,60 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia