The Anxiety Solution - Chloe Brotheridge
The Anxiety Solution
15,92 €
Knihy
E-knihy

The Anxiety Solution

A Quieter Mind, A Calmer You

Vydavateľstvo
Michael Joseph Ltd, 2017

The Anxiety Solution is your roadmap to a calmer, happier and more confident you. 'I know what it's like to be stuck in a cycle of anxiety. I used to feel as though fear and worry were a permanent part of who I was....

Čítaj viac

15,92 €

Bežná cena Bežne 16,50 €

Ušetríte 4%

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

The Anxiety Solution is your roadmap to a calmer, happier and more confident you. 'I know what it's like to be stuck in a cycle of anxiety. I used to feel as though fear and worry were a permanent part of who I was...but I'm here to tell you that it doesn't have to be this way. The truth is, your natural state is one of calmness and confidence - and I'm going to teach you how to get there.' Therapist Chloe Brotheridge has used the latest scientific research and her own personal experience to create a programme that has already helped thousands of her clients to overcome anxiety. The Anxiety Solution will provide you with simple yet powerful practical tools to help you manage your symptoms and start feeling better every day. Chloe will help you to understand why we feel anxious in the first place, and equips you with techniques to help manage the symptoms and start living a happier, more confident life. Whether it is social media pressure, perfectionism or fear of failure, this book will show you how to regain control of your life. This is a book for everyone - young and old, parents and children, those anxious at home or at work, in social situations or on your own. If you want to spend less time worrying and restore your confidence, this book is the solution for you. You'll be surprised how quickly you can be back in control and able to enjoy your life once again.
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Anxiety Solution - Chloe Brotheridge
Tajomná záhrada - Johanna Basford
21,82 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
256
Hmotnosť
278 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Michael Joseph Ltd
Rozmer
135×215 mm
ISBN
9780718187156
Naše katalógové číslo
266333

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Anxiety Solution - Chloe Brotheridge
Tajomná záhrada - Johanna Basford
21,82 €

„Nie tí milujú knihy, ktorí ich nedotknuté schovávajú v skriniach, ale tí, ktorí ich majú ustavične v rukách.“

Erazmus Rotterdamský