Knihy
E-knihy

Z ozvukov krásy

Výber z kultúrnej publicistiky - Skladba na spôsob zbierky básní

5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Post Scriptum, 2016

Autor ponúka náročnejšiemu kultúrnemu čitateľovi výber zo svojich textov, ktoré sú plne konzistentné s duchom jeho básnickej tvorby, ktorej ambíciou bolo a je scitlivovať dušu človeka pre vnímanie a šírenie krásna, povznášať ju nad nihilizmus všedného...

Čítaj viac

12,28 €

Bežná cena Bežne 12,89 €

Ušetríte 5%

Posielame do 12 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autor ponúka náročnejšiemu kultúrnemu čitateľovi výber zo svojich textov, ktoré sú plne konzistentné s duchom jeho básnickej tvorby, ktorej ambíciou bolo a je scitlivovať dušu človeka pre vnímanie a šírenie krásna, povznášať ju nad nihilizmus všedného dňa. V súbore statí (publikovaných i nepublikovaných) skúseného žurnalistu a redaktora sú zastúpené rozličné žánre, od eseje cez novinársky komentár, literárnu úvahu, spomienkový článok a rozhovor, poetický rozbor až po posudky literárnych diel, či recenzie. Ich usporiadanie do niekoľkých skupín sa podriaďuje vecným súvislostiam, vnútornej previazanosti, postupujúc predovšetkým od všeobecnejších tém k témam špecifickejším, a v závere aj osobnejším, neberúc pritom do úvahy obvyklé hľadisko chronológie.
Časové hľadisko – dobové okolnosti – sú významným atribútom tejto knihy: ak potreba vysloviť sa k aktuálnym kultúrnym témam z kresťanského a národného hľadiska doviedla autora k publikovaniu samizdatovom priestore, nepoznaný pocit slobody, podnietil ho ešte intenzívnejšie vydávať svedectvo o dobe a poukazovať na hodnoty, ktoré boli dlhodobo a programovo potláčané a zanedbávané. Aj z tohto aspektu má kniha potenciál zaujať tých, čo žijú pravej kráse, vnímajú náčrty ušľachtilých pohľadov na svet a na poslanie človečenstva v ňom.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Z ozvukov krásy - Teofil Klas
Grálová sonáta - Teofil Klas
20,76 €
Ušetríte 1,03 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
346
Hmotnosť
600 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Post Scriptum
Rozmer
153×216 mm
ISBN
9788089567607
Naše katalógové číslo
262399

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Z ozvukov krásy - Teofil Klas
Grálová sonáta - Teofil Klas
20,76 €
Ušetríte 1,03 €

„Na dobrú knihu treba aj dobrých čitateľov.“

Victor Hugo