Ex libris - Dalfar
Ex libris
10,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
10,90 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autor, ktorý sa predstavuje pod pseudonymom Dalfar, sa v tomto výbere z textov, esejí a úvah z oblasti literatúry a kultúry zaoberá priestorom textu a spôsobmi jeho prežívania. Texty, často marginálie a aforistické skratky, sa venujú konkrétnym dielam, ale aj spôsobom vnímania a prežívania života. Snažia sa tak postihnúť univerzálne vzorce fungovania človeka a sveta, zároveň však kladú dôraz na dôležitosť individuálneho vnímania a interpretovania. Odrážajú posolstvo, že aj k tej najvšednejšej veci možno zaujímať osobité postoje a že jedine takto, cez originalitu namierenú voči svetu a umeniu, vytvárame svoj vlastný, individuálny profil, v ktorom sme schopní vnímať a žiť sami za seba. Kniha sa tak snaží byť skôr univerzálnou výzvou či návodom určeným najširšiemu obecenstvu, nie odbornou tézou či vymedzenou interpretáciou konkrétnych diel.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ex libris - Dalfar
Návrat Slovenov v duchu a slove - Miro Žiarislav Švický
23,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
216
Hmotnosť
216 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Hronka
Rozmer
115×195 mm
ISBN
9788097174378
Naše katalógové číslo
260910

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ex libris - Dalfar
Návrat Slovenov v duchu a slove - Miro Žiarislav Švický
23,80 €

„Život sa podobá knihe. Blázon v nej listuje letmo, zatiaľ čo múdry pri čítaní premýšľa, pretože vie, že čítať môže iba raz.“

Táles