Knihy
E-knihy

Detva

Monografia

Druhá reedícia tejto bezpochyby vzácnej knihy prichádza presne po dvadsiatich rokoch. Zdalo sa nám totiž, že je to už dosť dlhý čas na to, aby do sveta za poznaním vstúpila nová generácia ľudí so záujmom o našu históriu a tradície. Navyše, originál...

Čítaj viac

14,70 €

Bežná cena Bežne 15,00 €

Ušetríte 2%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Druhá reedícia tejto bezpochyby vzácnej knihy prichádza presne po dvadsiatich rokoch. Zdalo sa nám totiž, že je to už dosť dlhý čas na to, aby do sveta za poznaním vstúpila nová generácia ľudí so záujmom o našu históriu a tradície. Navyše, originál z roku 1905 je už dnes tak vzácny, že ho neobjavíte ani v dobrých antikvariátoch či na internete a prvý reprint, ktorý v roku 1995 priniesla na svetlo sveta Janka Kucbeľová, je dnes vzácny aj v slovenských knižniciach.

Kniha je pri tom studňou poznatkov nielen o vtedajšom zemepisnom a správnom usporiadaní Detvy, ale aj o ume i biede ľudí na Podpoľaní. Je vôbec prvou monografiou, ktorá ešte pred pádom monarchie vyšla o slovenskom meste. Dá sa povedať, že je aj akýmsi zrkadlom typického Slováka, ktorý sa začal formovať v dobe Štúra, desiatky rokov pred jej vydaním.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Detva - Karol Anton Medvecký
Vianočné sviatky na Podpoľaní - Renáta Neupauerová
24,33 €
Ušetríte 0,57 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
350
Hmotnosť
627 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Občianske združenie KUL-TUR Zvolen
Rozmer
170×250 mm
ISBN
9788097185909
Naše katalógové číslo
260732

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Detva - Karol Anton Medvecký
Vianočné sviatky na Podpoľaní - Renáta Neupauerová
24,33 €
Ušetríte 0,57 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia