Knihy
E-knihy
13,50 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Potupenie kríža je strhujúci apokalyptický román o tvrdom prenasledovaní Katolíckej cirkvi uprostred bezbrehého hedonizmu. Napriek úsiliu systematicky ateizovať spoločnosť a prenasledovať tých, ktorých jediným previnením je viera v Krista a život podľa jeho náuky, potupený kríž jasne žiari v dejinách. Kristus je víťaz, a preto každý pokus o jeho potupenie je vopred odsúdený na zánik. Tertuliánovo prorocké presvedčenie Sanguis martyrům semen christianorum - Krv mučeníkov je semenom nových kresťanov sa stáva pravdivým v každom čase. Kristus — znak protirečenia - si púta k sebe úprimných horlivcov aj z opačného tábora. Podobne ako Pavol, aj oni sa stávajú „bláznami pre Krista" a neváhajú za neho obetovať všetko, aj vlastný život.

I keď bola táto kniha napísaná pred osemdesiatimi ôsmimi rokmi, dodnes láka svojou sviežosťou, pútavosťou a aktuálnosťou.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
308
Hmotnosť
425 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Spolok svätého Vojtecha
Rozmer
120×225 mm
ISBN
9788081612091
Naše katalógové číslo
260375

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?


Katarína.
16.7.2018
Brány pekelné ju nepremôžu.
Zaujímavá kniha na ktorej je však poznať že bola napísaná pred 90 rokmi. Je to kresťanská sci fi.
Aj keď kresťanov na Slovensku nikto neprenasleduje a nezabíja, liberálne média pestujú systematický obraz o veriacich ľudoch ako o hlúpych a poľutovania hodných keď sa priznávajú za kresťanov katolíkov aj po škandáloch v Cirkvi.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Môj život sa začal, keď som dostala svoj prvý čitateľský preukaz.“

Rita Mae Brown