Knihy
E-knihy

Návraty domov

Karol Kállay

Karol Kállay (* 26. apríl 1926, Čadca) je slovenský umelecký fotograf a dokumentarista, autor reportážnych fotografických cyklov zo zahraničia, monotematických publikácií a fotografií moderného odievania pre domáce i zahraničné časopisy. Už po skončení gymnázia v Trenčíne a v Ružomberku začal...

Slovart, 2006
Vydavateľstvo
Slovart, 2006

Kniha Návraty domov vychádza pri príležitosti významného životného jubilea jedného z najznámejších slovenských fotografov Karola Kállaya...

Čítaj viac

9,65 €

Bežná cena Bežne 9,92 €

Ušetríte 3%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha Návraty domov vychádza pri príležitosti významného životného jubilea jedného z najznámejších slovenských fotografov Karola Kállaya. Táto publikácii sa na rozdiel od jeho poslednej monografie Netrpezlivosť, ktorá je akýmsi mystickým obrazovým príbehom našej planéty, venuje krásam Slovenska. Výber fotografií Karola Kállaya sprevádzajú myšlienky slovenských klasikov, od Jozefa Cígera Hronského cez Margitu Figuli či Vincenta Šikulu až po Ladislava Balleka, ktoré citlivo vybral Ján Kamenistý. Kniha je dvojjazyčná, texty sú v slovenčine aj angličtine.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Návraty domov - Karol Kállay
Netrpezlivosť - Karol Kállay
40,95 €
Ušetríte 2,13 €

Recenzie, kritiky

Zvečnené okamihy (-mgb-), Knižná revue

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
96
Hmotnosť
647 g
Rok vydania
2006
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský, anglický
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
205×270 mm
ISBN
8080851174
Naše katalógové číslo
25580

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

9 hodnotení

9
0
0
0
0

Katka
2.2.2015
Názor čitateľa
Útla, ale krásna a hodnotná kniha, kúpená pre maminku pod stromček. Skutočne potešila zrak aj srdiečko. Odporúčam všetkým Kállayovým priaznivcom a milovníkom kvalitnej fotografie.
Čítaj viac
Hena
17.7.2006
Návraty domov
Návraty domov poskladané z prekrásnych a nežných fotografií krehkého Slovenska od pána Karola Kállaya, z textov pána Balleka a úryvakmi vybranými pánom Kamenistým z diel slovenských spisovateľov sú nádherným svedectvom o slovenskom kraji a jeho ľuďoch. Nádherný citlivý predhovor od pána Balleka je neoddeliteľnou súčasťou knihy, priam prednosťou a akýmsi zázračnom, ktoré sa stáva samozrejmým pri čítaní týchto starých právd, ktoré už v dnešnej dobe sú v značnej miere smutne .
Je to prekrásne !
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Návraty domov - Karol Kállay
Netrpezlivosť - Karol Kállay
40,95 €
Ušetríte 2,13 €

„Nikdy som nemyslel na to, aby som písal pre povesť a poctu. Čo mám na srdci, musí von, a preto píšem.“

Ludwig Van Beethoven