Knihy
E-knihy

Na horách v Závejove

40 minút čítania
Vydavateľstvo
Knižná dielňa, 2016
Preklad

Nórska kniha Bjorna Runera Lieho je poctou zime, ideálnym lyžiarskym podmienkam, kakau s kožkou, mokrým otepľovačkám a tesným lyžiarkam. "Slapsefjell" je rušné horské mestečko, kde to žije najrôznejšími lyžiarskymi aktivitami, s príjemnou atmosférou...

Čítaj viac

9,80 €

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nórska kniha Bjorna Runera Lieho je poctou zime, ideálnym lyžiarskym podmienkam, kakau s kožkou, mokrým otepľovačkám a tesným lyžiarkam. "Slapsefjell" je rušné horské mestečko, kde to žije najrôznejšími lyžiarskymi aktivitami, s príjemnou atmosférou zimných chát a činností. Život v stredisku pozorujeme od rána do večera a stretáme množstvo najrôznejších postavičiek - lyžiarov, banditu, zamilovaný párik, virtuózneho harmonikára či výrobcu snežníc. Táto farbistá knižka s príjemným humorom, nostalgiou a veľkou dávkou lásky opisuje nórsku chatovú a lyžiarsku kultúru. Krásne ilustrácie sú plné zábavných detailov a prispievajú k uspokojivému čitateľskému zážitku.
Kniha je odporúčaná pre čitateľa vo veku 4-12 rokov, má však potenciál uspieť aj ako kniha bez rozdielu veku čitateľa. Prehovorí ku každému, kto kedy vyskúšal lyžovanie - či už to bol zážitok pozitívny, alebo nie. Knihu vybrala nórska Kultúrna rada a Zväz kníhkupcov do čitateľskej kampane BLA!, ktorá podporuje 5 vybraných obrázkových kníh.

Ilustrácie Bjorna Runera Lieho sa vyznačujú veľkou remeselnou zručnosťou, bohatosťou na detaily a množstvom humoru. Za svoju tvorbu získal viaceré ceny a už skôr napísal i ilustroval viaceré detské knihy. Knihu do slovenčiny preložila mladá, ale už skúsená prekladateľka Eva Lavríková.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Na horách v Závejove - Bjorn Rune Lie
Zima - Obrázkové příběhy - Rotraut Susanne Berner
21,50 €

Recenzie, kritiky

10 najkrajších detských kníh o zime (Lucia Hlubeňová), dennik.n

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Slapsefjell
Rozmer
210×290 mm
ISBN
9788097077662
Vekové odporúčanie
4 - 12
Počet strán
48
Hmotnosť
555 g
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
253403
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Knižná dielňa

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

6 hodnotení

5
0
0
0
1

Mgr. Mária Sabová
30.1.2017
Chybný slovenský preklad
Slovenský preklad tejto knihy je chybný. Sú tam úplne nezmyselné slovné spojenia a vety. Akokeby to bolo preložené cez translate.google. Napr. "Decká robia dojem pôsobivou snežnou sochou.. ...starý Roland Amundsen dierou v ľade chytá ryby." Čím chytá ryby? Dierou? Atď. Na každej strane nezmyselné slovné spojenia. Škoda, ilustrácie sú nádherné, no slovenský preklad je prepadák.
Čítaj viac
Eva Lavríková
18.3.2017
Názor čitateľa
Dobrý deň, tu prekladateľka spomínanej knihy.
Mrzí ma, že sa Vám preklad nepáči, dovolím si však nesúhlasiť - preklad celkom určite neprechádzal cez translate.google, naopak, dala som si na ňom celkom záležať. Štýl autora je pomerne nezvyčajný a už v origináli používa veľmi netradičné výrazy a slovné spojenia – napríklad "deti imponujú krásnou snežnou sochou" (doslovný preklad). Tento jedinečný štýl som sa snažila preniesť aj do prekladu a naozaj nerada by som ho "zjemňovala" prežutejšími formuláciami.
Ad "chytať ryby dierou v ľade" - akosi nevidím problém, ibaže správna otázka neznie "čím", ale "kadiaľ". Dierou v ľade.
Každopádne, je mi síce ľúto, že Vám preklad nevyhovuje, ale za "chybný" by som ho naozaj považovala nerada. Strávila som nad ním veľa času a svoju prácu beriem vážne.
Čítaj viac
Lucia Hlubeňová
22.11.2016
Zaručený liek na zimné smútky.
Kniha ma najprv zaujala v českom vydaní (Lyžníci z Plískanic, vydal Baobab) – o to viac ma pred pár týždňami potešilo slovenské vydanie. Bj?rn Rune Lie je známy a oceňovaný nórsky ilustrátor a autor, ktorého originálny rukopis rozpoznáte podľa vycibrených detailov, anatomicky neproporčných postáv a nádherných scenérií.
Na horách v Závejove je skutočnou poctou a oslavou zimy – tak ako si ju pamätáme z detstva: zasnežené kopce, sánkovačka, valiaci sa dym z komínov, kakao a rožok s maslom, pletené svetre a čiapky, termoska s čajom, otepľovačky.
Závejovo je rušné horské mestečko, kde strávime celý deň od rána do večera a zoznámime sa s množstvom pozoruhodných postavičiek. Mojou srdcovkou sa stal starý Roland Amundsen.
Ak nás tento rok pani Zima neobdarí snehom, skúste si tú pravú zasneženú atmosféru navodiť práve touto knihou. Hneď po otvorení si vás podmaní jej atmosféra a pri listovaní sa určite pristihnete pri tom, že sa usmievate. Zaručený liek na zimné smútky.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Na horách v Závejove - Bjorn Rune Lie
Zima - Obrázkové příběhy - Rotraut Susanne Berner
21,50 €

„Knihy sú najtichší a najvernejší priateľ, najdostupnejší a najmúdrejší radca a najtrpezlivejší učiteľ.“

Charles W. Eliot