Knihy
E-knihy

Závislé vztahy

Léčba a uzdravení závislé poruchy osobnosti

Portál, 2016
Vydavateľstvo
Portál, 2016

Léčba a uzdravení závislé poruchy osobnosti Závislá porucha osobnosti se vyznačuje zvýšenou potřebou závislosti na druhých lidech, neschopností osamostatnění, nízkým sebehodnocením či nepřiměřenými obavami z opuštění...

Čítaj viac

11,38 €

Bežná cena Bežne 11,52 €

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Léčba a uzdravení závislé poruchy osobnosti

Závislá porucha osobnosti se vyznačuje zvýšenou potřebou závislosti na druhých lidech, neschopností osamostatnění, nízkým sebehodnocením či nepřiměřenými obavami z opuštění. Tato porucha je podle odborníků mnohem rozšířenější, než se dříve soudilo, a vede často k různým formám závislého chování, psychosomatickým onemocněním, depresím nebo dotyčného dostává často do role týraného a zneužívaného člověka. Autor popisuje na pozadí grimovské pohádky Husopaska to, jak k chorobné závislosti dochází a jaké charakteristické formy na sebe může brát. Citlivě objasňuje, jak může emocionální zneužívání v rodinách vést k masivnímu narušení pocitu vlastní hodnoty, a ukazuje, jak může dojít u dotyčného člověka k osvobození a uzdravení.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Závislé vztahy - Heinz-Peter Röhr
Hysterie – strach z odmítnutí - Heinz-Peter Röhr
22,11 €
Ušetríte 0,46 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
152
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Portál
Rozmer
140×205 mm
ISBN
9788026211594
Naše katalógové číslo
253294

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Iva
8.1.2017
Veľmi dobrá kniha
Pomocou rozprávky vysvetluje dynamiku závislých vzťahov, cez obrazy, a autor popisuje konkrétne príklady zo svojej praxe. Pre mňa to bolo oči otvárajúce - postupne odhaľovať vzorce v mojom správaní a prísť na príčinu. A hlavne, že v tom nie som sama a viacerí ľudia majú tieto problémy. Ku koncu knihy sú aj navrhnuté riešenia pre vyliečenie :)
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Závislé vztahy - Heinz-Peter Röhr
Hysterie – strach z odmítnutí - Heinz-Peter Röhr
22,11 €
Ušetríte 0,46 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev