Knihy
E-knihy

Školský atlas sveta

  Vydavateľstvo
  MAPA Slovakia Editor, 2017

  Slovenská mutácia najpredávanejšieho českého školského atlasu, ktorý v Čechách vychádza už v 4. vydaní a nadväzuje na úspešné vydania z rokov 2004, 2007 a 2011, ktoré vyšli v niekoľkých dotlačiach. Atlas je inovovanou, rozšírenou a aktualizovanou...

  Čítaj viac

  16,50 €

  Posielame do 8 dní

  Odporúčané tituly a kolekcie

  16,50 €

  Viac o knihe

  Slovenská mutácia najpredávanejšieho českého školského atlasu, ktorý v Čechách vychádza už v 4. vydaní a nadväzuje na úspešné vydania z rokov 2004, 2007 a 2011, ktoré vyšli v niekoľkých dotlačiach. Atlas je inovovanou, rozšírenou a aktualizovanou verziou licenčného atlasu Kartografie Praha, a. s., vydávaného na slovenskom trhu v predchádzajúcich rokoch v tvrdej väzbe pod názvom „Školský atlas sveta“. Atlas je univerzálnou pomôckou pre výučbu nielen geografie na všetkých stupňoch škôl.

  Je rozdelený do tematických kapitol, ktoré sú naviac farebne rozlíšené, vďaka čomu je orientácia v mapách veľmi zjednodušená. V úvodnej časti sú spracované najnovšie astronomické poznatky o vesmíre a Slnečnej sústave. Ďalej nadväzuje kapitola Svet s mnohými tematickými mapami, ktoré sa venujú prírode, obyvateľstvu, hospodárstvu alebo prostrediu, v ktorom ľudia na Zemi žijú.

  Časti venované jednotlivým svetadielom obsahujú podrobné všeobecno-zemepisné mapy, doplnené o rozširujúce tematické mapy. Zemepisné učivo je doplnené tiež o historické mapy zásadných etáp vývoja jednotlivých kontinentov, umožňujúce ich využitie aj v medzipredmetovej výučbe.

  Mapovú časť každého svetadielu uvádzajú fotografie so stručnou charakteristikou a tabuľkou geografických údajov.

  Atlas je doplnený prehľadnou tabuľkou všetkých štátov a závislých území sveta, tabuľkami zemepisných rekordov a registrom, ktorý obsahuje viac ako 15 000 názvov.
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Školský atlas sveta -
  Geografia - Zem a vesmír - Ladislav Tolmáči
  19,31 €
  Ušetríte 0,49 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  176
  Hmotnosť
  1036 g
  Rok vydania
  2017
  Väzba
  pevná väzba
  Jazyk
  slovenský
  Vydavateľstvo
  MAPA Slovakia Editor
  Rozmer
  230×320 mm
  ISBN
  9788089558308
  Naše katalógové číslo
  249400

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  5,0 / 5

  3 hodnotenia

  3
  0
  0
  0
  0

  Janka
  22.3.2019
  Tento atlas som si kúpila na základe odporúčania učiteľky. Je veľmi pekne spracovaný, obsahuje historické mapy, vesmír, kartografické zobrazenia, názvy sú preložené do slovenčiny. Na základnú a strednú školu je to skvelý atlas!
  Čítaj viac

  Kúpte spolu
  Školský atlas sveta -
  Geografia - Zem a vesmír - Ladislav Tolmáči
  19,31 €
  Ušetríte 0,49 €

  „Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

  Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
  Klub nenapraviteľných optimistov
  Jean-Michel Guenassia