Dejiny sveta v skratke - Christopher Lascelles
Dejiny sveta v skratke
11,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
11,90 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ako dlho sú tu ľudia? Kedy bola bronzová doba? Kde vznikli prvé civilizácie? Kde boli Ostrovy korenia? Kto bol chán Chubilaj? Táto kniha odpovedá na tieto otázky a aj na mnohé ďalšie v priebehu rýchlej cesty od Veľkého tresku až po 21. storočie. Nachádza sa v nej aj tridsaťšesť mapiek, špeciálne vyhotovených na pomoc čitateľom, aby si mohli dať do súvislosti udalosti, miesta a ríše.
Výsledkom je historická príručka dôveryhodná svojím širokým záberom a príjemná pomerne skromným rozsahom. Je mimoriadne vhodná ako štartovací mostík na získanie dokonalejšieho prehľadu o svetových dejinách.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
A Short Story of the World
Počet strán
280
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×208 mm
Hmotnosť
352 g
ISBN
9788055151694
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
246476
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

11 hodnotení

3
2
1
0
0

Richard Lukačovský
18.9.2019
Stručný úvod pre samouka v dejepise
Jednoducho a krátko zhodnotím najprv obsah: Dejepis začína veľkým treskom, pokračuje vývojom prvých civilizácií, vznikom náboženstiev, vojnami až sa dočítate na koniec knihy. Všetko podstatné je spomenuté a hlavne usporiadané v postupnosti rokov.

A potom formu: autor stručne zabŕdol so všetkého dôležitého v rámci ľudských dejín. Táto kniha je preto aj so svojimi mapami nutným úvodom pre každého milovníka histórie. Na základe stručným informácií sa dá ľahko zistiť čo podstatné, kedy a v ktorej časti sveta sa stalo. Po vytvorení základného obrazu o našej histórií sa hneď ponúka možnosť študovať dejiny aj hlbšie, všetko hlavné si už budete vedieť zaradiť.
Čítaj viac
Iveta Salanciová
20.8.2017
Vydarené spracovanie
Overený nákup
Príjemné čítanie, hrúbkou aj spracovaním pripomína skôr beletriu ako encyklopédiu, čo bol zrejme aj cieľ a pre mňa veľké plus knihy. Vhodná aj pre "neznalcov histórie", ľahkým štýlom písania zaujme každého a prehľadnými mapami sa môže čitateľ ľahko orientovať v geografickom priestore. Kto ju prečíta, zaručene získa základný prehľad o dejinách sveta a dozvie sa aj nejaké tie fakty navyše. Odporúčala by som aj ako doplnkovú literatúru pre študentov základných a stredných škôl. Čítaj viac
Neliss
26.12.2016
Užitočná publikácia
Táto kniha ponúka presne to, čo sľubuje jej názov: stručný prehľad svetových dejín na cca 280 stranách. Autor sa v nej chronologicky presúva po rôznych častiach sveta, čo mi pomohlo pochopiť viaceré súvislosti a "upratať" si rôzne čriepky zo stredoškolského dejepisu. Spísať dejiny sveta v skratke je neľahká úloha. Lascelles si musel vyberať, no trúfam si povedať, že to zvládol výborne (minimálne z môjho pohľadu laika). Rýchlo som si zopakovala základné vedomosti, niekedy si ich rozšírila a občas som sa dokonca dozvedela nové fakty. Jedná sa jednoznačne o hutné, informáciami nabité strany, ale napriek tomu sú príjemne čitateľné. Ojedinele sa v texte objaví subjektívnejšia poznámka, v drvivej väčšine prípadov však čítate všeobecné fakty. Navyše v knihe nechýba ani viac ako 30 máp pre lepšiu priestorovú orientáciu. Osobne si myslím, že mal Lascelles výborný nápad a dokázal ho dobre spracovať. Túto knihu považujem za nesmierne užitočnú a zrejme sa k nej ešte vrátim. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev