Púť do Svätej zeme - Egeria
Púť do Svätej zeme
6,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Púť do Svätej zeme

Itinerarium Egeriae

Itinerarium Egeriae, v starších prácach známe pod názvom Peregrinatio Aetheriae, je správa o púti do Svätej zeme v listovnej forme, pochádzajúca pravdepodobne z roku 384. Ide o unikátne...

Čítaj viac

6,00 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Itinerarium Egeriae, v starších prácach známe pod názvom Peregrinatio Aetheriae, je správa o púti do Svätej zeme v listovnej forme, pochádzajúca pravdepodobne z roku 384. Ide o unikátne dielo z hľadiska textu, jazyka i obsahu a je tiež jedným z nepočetných starovekých spisov pochádzajúcich z ruky ženy. Predkladaná publikácia poskytuje toto dôležité dielo v bilingválnej podobe. Egeriine zápisky sa nám zachovali v jedinom manuskripte z 11. storočia (Codex Aretinus), ktorý bol objavený koncom 19. storočia. Tento latinský text je jazykový dokument mimoriadnej závažnosti, pretože zachytáva variant latinčiny obdobia neskorého cisárstva, v ktorom sa okrem klasickej normy uplatňovali aj prvky súdobého hovorového jazyka.

Pokiaľ ide o obsah, Itinerarium Egeriae pozostáva z dvoch častí. V prvej autorka opisuje sväté miesta, ktoré navštívila: Sinaj a Egypt, vrch Nebó, okolie Jordánu, Edessu, sýrsku Mezopotámiu a záverečnú cestu do Konštantínopola. V druhej časti je zachytená jeruzalemská liturgia – podrobne je opísaná liturgia hodín a nachádzame tu najstaršie doklady tzv. štáciovej liturgie.
Čítaj viac
Kúpte spolu
19,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
222
Hmotnosť
250 g
Rok vydania
2006
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Dobrá kniha, Teologická fakulta Trnavskej univerzity
Rozmer
130×195 mm
ISBN
8071415391
Naše katalógové číslo
242352

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
19,00 €

„Dobrá a krásna kniha je tá, ktorá plnými priehršťami rozosieva otázniky.“

Jean Cocteau