Knihy
E-knihy

Po kapitalizme

Ekonomická demokracia

Okamžitý download
PDF

Ďalšie formáty

Kniha
8,27 €

Kniha Po kapitalizme - ekonomická demokracia je vedecko-odborná práca zameraná predovšetkým na stanovenie vízií spoločensko-ekonomického rozvoja v budúcnosti...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

5,80 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Kniha Po kapitalizme - ekonomická demokracia je vedecko-odborná práca zameraná predovšetkým na stanovenie vízií spoločensko-ekonomického rozvoja v budúcnosti. Vďaka prístupnému jazyku je určená nielen odborníkom, ale aj širokým vrstvám čitateľov. David Schweickart v nej hľadá a aj nachádza východisko z neustále sa prehlbujúcich celosvetových kríz v jednoznačnom prechode k ekonomickej demokracii. Tento systému má postupnou transformáciou nastoliť (namiesto predpokladaného agresívneho neobmedzeného rastu) trvalo udržateľný život. Autor prichádza so širokým spektrom inovatívnych námetov v hospodárskej, sociálnej a politickej oblasti. Pri transformačných procesoch však odmieta triedny boj a formovanie antikapitalistickej sociálnej sily v zmysle marxistickej ideológie. Predpokladá politicky vyspelú spoločnosť, ktorá postupne získa podiel na vlastníctve výrobných prostriedkov formou spoločenského investovania a spravodlivého rozdeľovania zisku. Vyslovuje presvedčenie, že optimistická alternatíva globalizovaného kapitalizmu vedie k absolútnemu kolapsu.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

8,27 €

Posielame do piatich dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
5,80 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Kúpte spolu
Po kapitalizme - David Schweickart
Zlo - Jorn Lier Horst
13,70 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
241763
Rok vydania
2011

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0


Čítaj viac
Kúpte spolu
Po kapitalizme - David Schweickart
Zlo - Jorn Lier Horst
13,70 €

„Poézia je pravda odetá do sviatočných šiat.“

Pierre Paul Emile Roux