Knihy
E-knihy
37,47 €

Bežná cena Bežne 45,70 €

Ušetríte 18%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kolekcia titulov: Piata vlna, Nekonečné more, Posledná hviezdna.

Piata vlna: Teraz sa schyľuje k Piatej vlne a na osamotenom úseku autostrády sa pred nimi snaží uniknúť Cassie. Pred bytosťami, ktoré sa iba podobajú na ľudí, potulujú sa po krajine a zabíjajú všetko okolo seba. Pred bytosťami, ktoré rozprášili posledných obyvateľov Zeme. Až kým Cassie nestretne Evana Walkera, je presvedčená, že prežije, iba ak ostane sama.

Nekonečné more: Boli tichí a neviditeľní, na inváziu sa pripravovali tisíc rokov a potom udreli v piatich vlnách. Po Prvej vlne ostala len tma, po Druhej unikli len šťastlivci, po Tretej sa zachránili iba nešťastníci a po Štvrtej platí jediné pravidlo: nikomu never.

Posledná hviezda: Sú tu dolu, sú tam hore, nie sú nikde. Chcú Zem, chcú nám ju nechať. Prišli nás vyhladiť, prišli nás zachrániť. Za všetkými týmito hádankami je schovaná pravda: Cassie sa cíti zradená. Rovnako ako Macherka. Zombie. Nugget. Všetkých sedem a pol miliardy ľudí, ktorí donedávna obývali našu planétu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Piata vlna (Kolekcia) - Rick Yancey
Divergencia (kolekcia troch titulov v brožovanej väzbe) - Veronica Roth
56,42 €
Ušetríte 9,23 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
376+245+280
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
241283
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rok vydania
2016
Rozmer
155×235 mm
Vydavateľstvo
Tatran

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Himo
1.8.2016
...
Dobry den mam otazku , vsetky knihy maju ten isty rozmer? lebo kdesi som.cital ze kazda mala iny rozmer co by bolo nanic... a i nahodov nebude tento titul v nejakom peknom darcekovom vydani alebo boxe. dakujem za odpoved
Čítaj viac
Mgr. Monika Pálešová
Mgr. Monika Pálešová
Martinus
8.8.2016
Názor čitateľa
Dobrý deň, rozmerovo sú všetky časti totožné. Rozdiel je len v hrúbke titulov. V boxe momentálne dostupné nie sú. Ďakujeme za pochopenie.
Čítaj viac
Jana Ambrušová
Jana Ambrušová
5.6.2016
dotaz
Pekný deň :) Chcela by som sa spýtať, či je v tejto kolekcii prvý diel (Piata vlna) s pôvodnou obálkou (ako je hore na obrázku) alebo s filmovou obálkou. Ďakujem :)

Inak táto séria je jedna z tých najlepších sci-fi, čo som čítala, aspoň čo sa týka prvých dvoch dielov....je to napínavé, drsné, miestami až kruté, ale neuveriteľne realistické čítanie s kopou myšlienok hodných zamyslenia sa. Takže vrelo odporúčam ;)
Čítaj viac
Mgr. Monika Pálešová
Mgr. Monika Pálešová
Martinus
6.6.2016
Názor čitateľa
Dobrý deň, titul Piata vlna bude v kolekcii s pôvodnou obálkou (takou, aká je uvedená na obrázku kolekcie). Prajeme príjemný deň :)
Čítaj viac

Rick Yancey je autor niekoľkých románov pre dospelých a pamätí Spoveď daňového úradníka. Jeho prvý román pre mládež Neobyčajné dobrodružstvá Alfreda Kroppasa sa dostal do finále súťaže o Carnegieho medailu. V roku 2010 získal román Monštrologista ocenenie Michaela L. Printza a jeho pokračovanie Prekliatie Wendiga postúpilo do finále knižných ocenení Los Angeles Times. Keď Rick nepíše, nerozmýšľa o písaní či necestuje po krajine a nerozpráva o písaní, zdržiava sa v kruhu svojej rodiny. Jeho romány boli preložené do viac ako dvadsiatich jazykov a získali množstvo ocenení po celom svete. Piata vlna sa stala fenoménom ešte skôr, ako vyšla.

Čítaj viac

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 70 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Piata vlna (Kolekcia) - Rick Yancey
Divergencia (kolekcia troch titulov v brožovanej väzbe) - Veronica Roth
56,42 €
Ušetríte 9,23 €

„V dôsledku ľudskej potreby som odjakživa túžil napísať knihu, ktorá by sa končila slovom majonéza.“

Brautigan