Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Chcete letieť priamo do čiernej diery? Cestovať v čase a zažiť pár vecí nanovo alebo na vlastnej koži okúsiť prvú vlnu invázie vo vašom meste? Sú pre vás paralelné svety príťažlivé? Ak áno, táto kniha je práve pre vás. Pomôže vám nahliadnuť do tajov odpovedí na otázky: Čo sa skrýva v prachu, alebo kto nás v noci ruší zo spánku, či aké skryté nástrahy na nás čakajú v bežnom živote? Sú mýty skutočné, alebo sa ich existencia pred nami skrýva v tmavých zákutiach, na miestach, kam naše zmysly nedosiahnu? Aké mystérium, či fraška drieme na prahu našej smrti?
Táto kniha je súborom poviedok v ktorých nechýba svojský humor ich hrdinov a v ktorých si snáď každý čitateľ, nájde kúsok pre seba.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
2373-4 hodiny čítania
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
240163
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Valentín Korinek

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,9 / 5

8 hodnotení

7
1
0
0
0

Peter Jankovič
20.6.2020
Zaujímavé príbehy aj pre "sci-fi laikov"
Aj keď tento žáner veľmi nečítam, táto kniha ma predsa zaujala. Tie príbehy môžu byť celkom reálne o pár rokov, niektoré už aj dnes. Tento pocit asi len zosilňuje fakt, že deje sú v súlade s princípmi fyziky.

Bolo to príjemné čítanie pred spaním :)
Čítaj viac
6
14.1.2017
Teším sa na ďalšie autorove knihy :)
Táto kniha poviedok sa posledné mesiace stala mojou príjemnou spoločníčkou počas večerov. Čo na nej nesmierne oceňujem, je jej žánrová rôznorodosť. Poviedky sú z oblasti scifi, fantasy, hororu a mystery. Určite to nie je len taká kniha na zabitie času, treba ju čítať pomaly, a okrem príjemného čítania tohto rozprávačského talentu nám autor dáva podnet k zamysleniu sa nad tým, čo sa deje aj nedeje okolo nás, nad tým kam smeruje naša spoločnosť a ponúka nám nahliadnuť za každodenný život do rôznych iných svetov a životov na druhých planétach. Autor používa veľa vedecko-fyzikálnych termínov, v ktorých som občas tápala, ale dá sa z toho urobiť jedno veľké plus - prinútilo ma to googliť a vzdelávať sa. :)
Ako som už spomínala, autor má výborný rozprávačský talent. Spôsob, akým detailne a s nadhľadom opisuje každodenné obyčajné činnosti hlavných hrdinov poviedok ma fascinuje. Pútavosť jeho rozprávania sa ukázala aj v hororovej časti, ktorá bola moja najobľúbenejšia, keďže mám rada transcendentálno, a ktorá vo mne vyvolala príjemné zimomriavky, ako v knihe sľubuje autor :)
Čítaj viac
Veronika Ďurčeková
13.1.2017
Výborná spoločníčka
Táto kniha poviedok bola posledné mesiace mojou úžasnou spoločníčkou počas večerov. Čo na nej oceňujem je jej žánrová rôznorodosť. Poviedky sú z oblasti scifi, fantasy, hororu a mystery. Určite to nie je len taká kniha na zabitie času, treba ju čítať pomaly, a okrem zážitku z autorovho rozprávačskeho talentu nám autor dáva podnet k zamysleniu sa nad tým, kam smeruje naša spoločnosť a ponúka nám nahliadnuť za každodenný život do rôznych iných svetov a životov na druhých planétach. Autor používa veľa vedecko-fyzikálnych termínov, v ktorých som tápala, ale dá sa z toho urobiť jedno veľké plus- prinútilo ma to googliť a vzdelávať sa. Ako som už spomínala, autor má výborný rozprávačský talent. Spôsob, akým detailne a s prehľadom opisuje každodenné obyčajné činnosti hlavných hrdinov poviedok, ma fascinuje. Pútavosť jeho rozprávania sa ukázala aj v hororovej sekcii, ktorá bola moja najobľúbenejšia, keďže mám rada transcendentálno, a ktorá vo mne vyvolala príjemné zimomriavky - presne ako sľubuje autor v knihe. :) Čítaj viac
Lenka Kajanovičová
2.10.2016
Určite si ju prečítam znova.
Táto kniha, plná zaujímavých príbehov, je vhodná na spríjemnenie dlhých večerov. Páči sa mi, že sa dej odohráva na Slovenku a aj to, že každá poviedka skrýva v sebe určitú myšlienku, ktorá čitateľa viac-menej núti rozmýšľať nad rozličnými vecami (napríklad aj nad existenciou ľudstva). Knihu určite odporúčam všetkým, ktorí majú radi science fiction, pretože táto kniha stála za to!! :) Čítaj viac
Jozef Andrejčík
16.9.2016
Nie je čo ľutovať.
Bol to pre mňa neznámy autor. Dlho som váhal. Nakoniec som si knihu zakúpil a neľutujem ani cent. Poviedky sú viac menej pre skúseného čitateľa scifi žánrov. Aj tak ale majú svoje čaro. pri ďalšom titule od autora už určite váhať nebudem. Čítaj viac
Tina
21.8.2016
Celkom zaujímavý štýl
Prvá poviedka vo mne vyvolala dobrý pocit. Niektoré poviedky boli trochu ťažšie, no autorovi musím uznať prvky prekvapenia. Poviedky sú písane tak, že koniec, aj keď niekedy krátky, býva rozuzlením. Autor tak núti čitateľa rozmýšľať rovnako ako protagonisti v príbehu. Kniha sa mi čítala veľmi dobre. Rada si prečítam aj ďalšie kúsky. Čítaj viac

Čítaj viac

„Kde inde je ľudská povaha taká slabá ako v kníhkupectve?“

Henry Ward Beecher