Kníhkupectvá zatvorené, ale web je otvorený :)
150.000 titulov v ponuke a bezpečné doručenie. Dávajte na seba pozor. Viac info
Knihy
E-knihy

Arséne Wenger

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Mladá fronta, 2016

V této fascinující knize popisující trenérskou vládu Arsena Wengera v Arsenalu i metody, s jejichž pomocí drží klub stále na špici, autor vykresluje nejúplnější portrét jak tohoto Francouze a jeho způsobu práce, tak klubu...

Čítaj viac

9,20 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

V této fascinující knize popisující trenérskou vládu Arsena Wengera v Arsenalu i metody, s jejichž pomocí drží klub stále na špici, autor vykresluje nejúplnější portrét jak tohoto Francouze a jeho způsobu práce, tak klubu, v němž Wenger působí už bezmála dvacet let.

Když Wenger roku 1996 do Arsenalu přicházel, fanoušci klubu ho moc neznali a mnozí pochybovali, že by se pod jeho vedením mohly navrátit slavné časy George Grahama. On však záhy zcela změnil hru týmu, když zkombinoval pověstnou anglickou obrannou osu tvořenou Adamsem, Keownem, Dixonem, Winterburnem a Seamanem s nesmírně kreativními ofenzivními hráči ze zahraničí, jimiž byli zejména Dennis Bergkamp, Thierry Henry a Robert Pires. Současně přišel i s novými myšlenkami v oblasti výživy, kondice a profesionalismu, což nejspíš řadě jeho svěřenců prodloužilo kariéru.

Kromě toho, že Wenger s mužstvem vyhrál řadu trofejí a sezónou 2003–04 prošel jeho tým k ligovému titulu bez jediné porážky, musel Wenger pomoct klubu překonat i další fázi jeho vývoje, když ze starého Highbury přesídlil na nový Emirates Stadium. I přes finanční omezení, která mu svazovala ruce, dokázal rok co rok dovést mužstvo k příčkám zajišťujícím Ligu mistrů a současně zůstat věrný své filozofii ohledně toho, jak by se měl fotbal hrát.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Arséne Wenger - John Cross
Ruckus: Šílená láska - L.J. Shen
18,10 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Vydavateľstvo
Mladá fronta
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
237775
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,0 / 5

6 hodnotení

3
1
1
1
0

2
18.3.2020
Fanúšik Arsenalu
Overený nákup
Kniha je vynikajúca.
Ak ste fanúšikom Arsenalu, tak ste fanúšikom aj Ars?na Wengera. Kniha je zaujímavá, je tam zahrnuté všetko - od príchodu do Arsenalu, cez výhry PL až po útrapy na konci jeho pôsobenia v Arsenale. Keďže som Ars?na nikdy neštudoval podrobne, dozvedel som sa toho moc a som rad, že bol súčasťou takéhoto klubu.
Čítaj viac
17
Diablova pevnosť - Juraj Červenák
Práve čítam
Diablova pevnosť

Žena, manželka, matka, redaktorka, historička, knihovníčka, čitateľka, frankofilka, potterhead, rpg hráčka... a mnoho iného :-)

Ivana Černáková
18.3.2019
Život človeka a trénera
Overený nákup
Nikdy som nerozmýšľala ako a kedy prišiel Ars?ne Wenger do Arsenalu. Jednoducho tam vždy bol. Odkedy sledujem futbal, odkedy si pamätám, odkedy sme s ocinom sedávali po večeroch pred telkou a sledovali Bergkampove parády a obdivovali francúzsko-holandské enklávy Arsenalu a Barcelony.

Prvá časť bola pre mňa najzaujímavejšia - čo bolo pred Arsenalom, odkiaľ Wenger pochádza, ako sa tam dostal, ako v klube zmenil pomery a zaužívané veci, prvé roky. To som nevedela, nezažila, bolo to pre mňa nové, pekný príbeh, autor sa ešte necyklil.

Druhá časť šla čiastočne chronologicky a čiastočne tematicky a musím povedať, že asi by som dala prednosť prísnejšiemu chronologickému popisu pôsobenia Wengera v Arsenale, pretože takto sa Cross často opakoval, spomínal neustále rovnaké výhry či prehry, aby na nich mohol aplikovať niekoľkokrát zopakované Wengerove charakteristické črty alebo dôsledky jeho správnych či nesprávnych rozhodnutí.

Plusom boli určite vyjadrenia bývalých hráčov, trénerov a iných funkcionárov z Premier League ako aj samotného Wengera k rôznym situáciám.

Suma sumárum slušný náhľad do života klubu a jeho dlhoročného trénera, ale od váženého žurnalistu by som po autorskej stránke čakala trochu viac.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Arséne Wenger - John Cross
Ruckus: Šílená láska - L.J. Shen
18,10 €

„Je nudné rozprávať sa s človekom, ktorý toho viac napísal ako prečítal.“

Samuel Johnson