Nina - Andrea Gregušová
Nina
9,95 €
Knihy
E-knihy

Nina

Tanec v zajatí dymu

Slovart, 2016
2-3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2016

Slovenská autorka Andrea Gregušová oslovuje tentoraz o niečo staršie čitateľky a čitateľov. Nina je príbeh o túžbe, o láske, o dospievaní. Pôvabná a tvrdohlavá Nina nadovšetko miluje...

Čítaj viac

9,95 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Slovenská autorka Andrea Gregušová oslovuje tentoraz o niečo staršie čitateľky a čitateľov. Nina je príbeh o túžbe, o láske, o dospievaní. Pôvabná a tvrdohlavá Nina nadovšetko miluje tanec, slobodu a túži po láske. Až tak veľmi, že prekročí hranice medzi dobrom a zlom, svetlom a tmou, láskou a nenávisťou. Dym, ktorý ju učí tancovať, sfarbí jej kráľovstvo do siva. Jeho lekcie nie sú zadarmo, každým tancom sa ocitá viac na strane temna. Nič už nebude také ako predtým. Nine ide zrazu o život. Aj všetkým, ktorí sú v jej blízkosti. Našťastie okrem Dymu je v Nininej blízkosti aj Svetlonos a ten sa s Dymom pustí do boja.

Tento príbeh zaujme všetky mladé slečny, ktoré sa snažia nájsť si miesto v živote a pochopiť zložitý dospelácky život.


Čítaj viac
Kúpte spolu
Nina - Andrea Gregušová
Anna v Avonlea - Lucy Maud Montgomery
18,91 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
176
Hmotnosť
291 g
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
235661
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788055623764
Vekové odporúčanie
12+

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

Fantasy Svet.net
21.8.2016
Nina
Štvrtá rozprávková kniha od Andrey Gregušovej je trošku rozporuplná. Nehrá sa s plastickým rozprávkovým svetom naplno. Nevyužíva svoj potenciál a neprináša nič nové ani lepšie spracované, ak ide o rozprávky alebo fantastické príbehy. Na druhej strane ponúka príbeh, ktorý je nasiaknutý dobrom, neuveriteľne krásnymi opismi, zvučnou slovenčinou a jednou jedinou unikátnou postavou, za ktorú by ste v istých momentoch chceli položiť svoj vlastný život. Volá sa Slnečnica a stretnúť ju je takmer nemožné, pokiaľ neostanete bdieť až do neskorej noci.

Ak teda vyhľadávate jednoduché oddychové čítanie, čítanie bez mravoučného podtónu, čítanie pre radosť, čiže niečo, nad čím nemusíte hĺbavo premýšľať, je Nina pre vás ako stvorená. Neurazí vaše čitateľské ja. Decentne vás prevedie jednou súčasnou modernou rozprávkou a vnesie do vášho príbytku i svetlo. A časom i ten neposedný Dym, s ktorým by ste si mali aspoň raz rezko zatancovať.

Rozprávková kniha, ktorá sa nám z vydavateľstva Slovart prihovorí v septembri, presne v ten kúzelný moment, kedy sa začína aj Ninine dobrodružstvo, chce osloviť mladých čitateľov od 12 do 15 rokov. Veríme, že sa jej to podarí, pretože nápad má napriek svojim chybám potenciál, zapadá do vzorcu populárnych oddychových kníh pre deti a mládež. V správnom pomere dávkuje kúsok romantiky, štipku napätia, uncu strachu i metrák neopakovateľných fiktívnych zážitkov. Je inšpirovaná skutočným príbehom a nemotorne (ale v dobrom slova zmysle) sa snaží motivovať k tomu, aby sa nikto nikdy nevzdal. Snáď si nájde svoje stále miesto v knižnici rovnako pojašenej princeznej či statočnej dievčiny, čo zvádza dlhý a únavný boj so svojím vlastným zlým Dymom. Ale to vonkoncom nevadí. Práve naopak – nás to iba poteší! (Veronika Inglotová / Fantasy-svet.net)
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nina - Andrea Gregušová
Anna v Avonlea - Lucy Maud Montgomery
18,91 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia