Knihy
E-knihy

Storočie Feiglerovcov

Príbeh bratislavských architektov, staviteľov a stavebných podnikateľov

Vydavateľstvo
Trio Publishing, 2016

Prvá komplexná kniha venovaná dielu slávnych bratislavský staviteľov, architektov a stavebných podnikateľov. Príbeh štyroch generácií architektonicko-staviteľskej rodiny...

Čítaj viac

33,26 €

Bežná cena Bežne 34,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Prvá komplexná kniha venovaná dielu slávnych bratislavský staviteľov, architektov a stavebných podnikateľov. Príbeh štyroch generácií architektonicko-staviteľskej rodiny Feiglerovcov, na ktorých by bol hrdý ktorýkoľvek európsky národ. Predstavivosť, zručnosť, kumšt i hrdosť na profesiu, odovzdávanú z generácie na generáciu, vytvorili z tejto rodiny fenomén aj v širších zemepisných a dejinných súvislostiach. Napriek tomu o ich činnosti a dedičstve vie verejnosť pomerne málo.

Publikácia je pôsobivou kombináciou vedeckej monografie a literatúry pre širší okruh záujemcov. Funkčne spája charakteristiky života a tvorby jednotlivých osobností rodiny (aj v kontexte doteraz málo známych uhorských súvislostí) s odborným popisom ich vybraných stavieb. Čitateľom tak predstavuje mimoriadny tvorivý potenciál i praktický dosah Feiglerovcov v širokej škále typologických druhov a v rozmanitosti slohov i štýlov – od končiaceho sa baroka až po modernu. Úsilie autorov plasticky priblížiť významnú architektonickú rodinu početnej odbornej i laickej verejnosti podporuje výpravný obrazový a dokumentačný materiál so stovkami fotografií, nákresov či fotoreprodukcií. Publikácia je určená nielen akademickým či praktickým odborníkom a študentom v oblasti architektúry, staviteľstva a kultúrnej histórie, ale aj iným záujemcom o kultúrne dedičstvo a dejiny Bratislavy.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Storočie Feiglerovcov - Jana Pohaničová, Peter Buday
Zadná izba - Jorn Lier Horst
44,31 €
Ušetríte 3,54 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
160
Hmotnosť
810 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Trio Publishing
Rozmer
210×260 mm
ISBN
9788081700248
Naše katalógové číslo
232615

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0

O autoroch

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Storočie Feiglerovcov - Jana Pohaničová, Peter Buday
Zadná izba - Jorn Lier Horst
44,31 €
Ušetríte 3,54 €

„Aby existovali veľkí básnici, musia existovať veľkí čitatelia.“

Walt Whitman