Knihy
E-knihy

Slovensko (Exclusive)

Pamiatky a príroda

AB ART press, 2016
Vydavateľstvo
AB ART press, 2016

Kniha Slovensko - Pamiatky a príroda poteší čitateľov brilantnými fotografiami z exteriérov a interiérov krás a vzácností Slovenska. Nevšedné pohľady na Slovensko zachytávajú fotografie zhotovené z lietadla. Čitatelia ocenia aj viacjazyčné texty..

Čítaj viac

43,82 €

Bežná cena Bežne 45,98 €

Ušetríte 5%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Vo verzii Slovensko (Exclusive) je kniha navyše balená v reprezentačnej kazete potiahnutej ekologickou kožou.

Slovensko - Pamiatky a príroda je kniha, ktorá predstavuje najvýznamnejšie, najkrajšie a najúžasnejšie lokality Slovenskej republiky na 395 fotografiách v 15 kapitolách s textom v 6 jazykoch.
Okrem krásnych fotografií z hlavného mesta Bratislavy sa čitatelia oboznámia aj s ďalšími historickými mestami ako sú Bardejov, Banská Bytrica, Banská Štiavnica, Kežmarok, Košice, Levoča, Poprad – Spišská Sobota, Prešov, Nitra, Trnava, Žilina, Kremnica, Trenčín a iné. V publikácii nechýbajú ani románske rotundy, gotické hrady, renesančné kaštiele i barokové chrámy. Osobitnú pozornosť venovali autori dreveným kostolíkom na východnom Slovensku zapísaným do Zoznamu UNESCO, skanzenom a rezerváciám ľudovej architektúry ako sú Vlkolínec, Čičmany, banícka obec Špania Dolina, a vinohradnícka osada v Sebechleboch. K ľudovej architektúre patrí aj folkór, najmä festivaly Východná, Detva, Heľpa, Zuberec. Významné miesto v knihe Slovensko - Pamiatky a príroda má aj nádherná Slovenská príroda nížinná i horská, v ktorej dominujú slovenské veľhory Vysoké Tatry, a ďalšie národné parky so svojou unikátnou flórou a faunou. V knihe nájdeme zobrazené aj bohatstvo podzemných krás v podobe jaskýň a úchvatné rokliny Slovenského raja.

Kniha Slovensko - Pamiatky a príroda poteší čitateľov brilantnými fotografiami z exteriérov a interiérov krás a vzácností Slovenska. Nevšedné pohľady na Slovensko zachytávajú fotografie zhotovené z lietadla. Čitatelia ocenia aj viacjazyčné texty v slovenčine a svetových jazykoch: angličtine, nemčine, francúzštine, španielčine a ruštine.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Slovensko (Exclusive) - Vladimír Bárta, Vladimír Barta
Slovensko - Slowakei - Slovakia - Karol Kállay
59,97 €
Ušetríte 2,96 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
128
Hmotnosť
1440 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský, anglický, nemecký, francúzsky, španielsky, ruský
Vydavateľstvo
AB ART press
Rozmer
230×270 mm
ISBN
9788089270989
Naše katalógové číslo
229361

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Slovensko (Exclusive) - Vladimír Bárta, Vladimír Barta
Slovensko - Slowakei - Slovakia - Karol Kállay
59,97 €
Ušetríte 2,96 €

„Čítať bez rozmýšľania je ako jesť bez vychutnávania.“

Edmund Burke