Knihy
E-knihy

Poviedky

Európa, 2016
Okamžitý download
PDF
4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Európa, 2016
Edícia
Kolotoč

Ak ste si obľúbili nezameniteľný štýl brilantných ruských humoristov, ich tvorba vás ani tentoraz nesklame. Iľf a Petrov boli v prvom rade poviedkári. Ich dielo je dodnes výrazným monumentom svetovej literatúry a ťažkým kameňom...

Čítaj viac

7,95 €

Bežná cena Bežne 11,58 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Ak ste si obľúbili nezameniteľný štýl brilantných ruských humoristov, ich tvorba vás ani tentoraz nesklame. Iľf a Petrov boli v prvom rade poviedkári.

Ich dielo je dodnes výrazným monumentom svetovej literatúry a ťažkým kameňom na pleciach všetkých idiotov, ktorých púť históriou nepomohli zastaviť ani revolúcie, ani kontrarevolúcie. Pod pláštikom výsmechu „starých“ poriadkov sa vysmievali nezmyselnosti režimu, v ktorom boli a sú nútení žiť ich čitatelia. A to aj napriek zmenám farieb na zástavách. Smiech je jedinou zbraňou bezmocných platiteľovov daní. Verte, že Iľf a Petrov vám ju do rúk vkladajú v tej najefektívnejšej podobe.

Väčšina poviedok obsiahnutých v tomto výbere nebola na Slovensku nikdy publikovaná a aj v Rusku vyšli iba nedávno v edícii Zo zapečateného archívu. Súčasťou tejto knihy sú doteraz nepublikované časti románu Dvanásť stoličiek.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Poviedky - Iľja Iľf, Jevgenij Petrov
Lazár - Lars Kepler
19,05 €
Ušetríte 8,43 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
300
Vydavateľstvo
Európa
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
228931
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

20 hodnotení

14
2
2
2
0

Petra Kiššová
1.5.2013
odporúčam
Čo dodať - neuveriteľne nadčasové poviedky, napriek tomu že spomínaný režim už dávno (našťastie) pominul, takých Kurínkovov a iných podobných postáv, o ktorých máte možnosť si prečítať sa (nie len) v tomto štáte presúša neúrekom.

Kniha Vás prinúti smiať sa kdekoľvek, kde ju budete čítať, ale občas aj neveriacky a ohúrene krútiť hlavou nad postavami a neuveriteľnou ľahkosťou a brilantnosťou, akou je každá jedna poviedka spracovaná.
Čítaj viac
Noyz
25.1.2011
Názor čitateľa
Sú to skvelé poviedky, bez debaty :). Každý, kto má rád "krátke čítanie" to odporúčam. Každému, kto sa rád pobaví taktiež. Rovnako ako každému, kto sa chce dozvedieť niečo o dobe, ktorá bola jednak vážna a zároveň plná idiotov, ktorí ťahali za nitky a sami boli ťahaní. Príbehy sú skutočne vtipné a trpké zároveň. Neraz človek v postavách spozná ľudí okolo seba. A to boli napísané pred, pomaly, 90timi rokmi :)..stále aktuálne.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Poviedky - Iľja Iľf, Jevgenij Petrov
Lazár - Lars Kepler
19,05 €
Ušetríte 8,43 €

„Hneď za veľkým básnikom je ten, kto mu dokáže porozumieť.“

Henry Wadsworth Longfellow