Bunin a Nabokov - Maxim D. Šrajer
Bunin a Nabokov
11,54 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Bunin a Nabokov

Príbeh súperenia

3-4 hodiny čítania

Mená géniov ruskej slovesnosti Ivana Bunina a Vladimíra Nabokova vo vedomí čitateľov spája rovnaký jazyk, epocha, významný vklad do literárneho dedičstva, ako aj život a tvorba v emigrácii. No títo autori majú k sebe aj osobne a osobnostne veľmi blízko...

Čítaj viac

11,54 €

Bežná cena Bežne 11,90 €

Ušetríte 3 %

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Mená géniov ruskej slovesnosti Ivana Bunina a Vladimíra Nabokova vo vedomí čitateľov spája rovnaký jazyk, epocha, významný vklad do literárneho dedičstva, ako aj život a tvorba v emigrácii. No títo autori majú k sebe aj osobne a osobnostne veľmi blízko. V novej knihe rusko-amerického spisovateľa a literárneho vedca Maxima D. Šrajera sú zachytené zložité vzťahy medzi Buninom a Nabokovom v prostredí ruskej emigrácie od dvadsiatych do sedemdesiatych rokov dvadsiateho storočia. Ako zrejú literárne legendy? Čo stálo za súperením dvoch géniov a ako toto súperenie vplývalo na dobovú ruskú kultúru? Odpovede poskytuje táto unikátna publikácia, ktorá odkrýva množstvo archívnych zväzkov vrátane denníkov a vzájomnej korešpondencie spomínaných autorov. Starostlivo vybraný materiál, vyargumentované, no nenanucované závery, vnútorná dramatickosť materiálu a jeho majstrovské spracovanie – to všetko pridáva knihe punc kvalitnej literatúry, ktorá zaujme každého čitateľa. K pozitívam patrí nesporne aj fakt, že autor zachováva prísnu neutralitu a objektivitu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Bunin a Nabokov - Maxim D. Šrajer
Obklopený idiotmi - Thomas Erikson
22,70 €
Ušetríte 3,10 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Hmotnosť
397 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Rozmer
145×215 mm
ISBN
9788080618681
Naše katalógové číslo
225966

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Bunin a Nabokov - Maxim D. Šrajer
Obklopený idiotmi - Thomas Erikson
22,70 €
Ušetríte 3,10 €

„Keď chcete poznať pravdivú históriu, poznajte to, čo píšu porazení.“

Henry Ford