Podle skutečného příběhu - Delphine de Vigan
Podle skutečného příběhu
14,05 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Podle skutečného příběhu

5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Odeon, 2016

Ďalšie formáty

Kniha
12,11 €

Fakt, že česky vychází již čtvrtá próza Delphine de Vigan, znamená, že tato francouzská autorka si u nás našla svoje početné věrné publikum. Vždy si však pro ně připraví nové překvapení: tentokrát je to román Podle skutečného příběhu...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

14,05 €

Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Fakt, že česky vychází již čtvrtá próza Delphine de Vigan, znamená, že tato francouzská autorka si u nás našla svoje početné věrné publikum. Vždy si však pro ně připraví nové překvapení: tentokrát je to román Podle skutečného příběhu, dramaticky gradující líčení vztahu dvou žen, které se postupně mění v opravdový psychologický thriller. Tajemná L., která razantně vstoupí do života spisovatelky, má všechny parametry, aby sklízela obdiv, zároveň však „je typem osoby, kterou by žádný spisovatel neměl nikdy potkat“. A ač se to zprvu nezdá, v tomto případě je to vážně nebezpečné - jde totiž o život.

Z nášho blogu:
Knižné tipy: Najlepšie knihy za rok 2016

Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha brožovaná väzba, Anglický jazyk, Bloomsbury, 2018
-3 %
12,11 €

Posielame do troch dní

Kniha pevná väzba, Český jazyk, Odeon, 2016

Vypredané

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
3365-6 hodín čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
134×208 mm
Hmotnosť
441 g
ISBN
9788020716958
Rok vydania
2016
Edícia
Světová knihovna
Naše katalógové číslo
225907
Téma
boj o život, ženy, spisovateľka
Štýl
napínavý, psychologický
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
Odeon
Pre koho
pre ženy
7. februára 2019

Z románu o prekonávaní spisovateľského bloku a o zvláštnom vzťahu s tajomnou L. sa postupne stáva psychotriler. Kvalitná odeonka, ktorá aj u mňa patrí medzi najlepšie knihy roka 2018.

Odporúčam pre: všetkých

Čítaj viac

Francúzska spisovateľka Delphine de Vigan nie je v našom literárnom priestore neznáma. V češtine jej teraz vyšla už štvrtá kniha a opäť je to niečo, čo poteší milovníkov dobrej literatúry. Tentokrát sa autorka zamerala na tému vzťahu dvoch žien, v knihe sa venuje aj téme literárnej fikcie a celé to čítate ako dobrý román s prvkami trileru. Delphine je dobrá rozprávačka, vtiahne vás a vy vlastne počas celej knihy neviete, či čítate skutočný príbeh, alebo fikciu. A o to práve išlo!

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

9 hodnotení

6
1
1
1
0

Dominika Žáková
15.4.2019
O tejto budem ešte dlho rozmýšľať!
Na hranici medzi fikciou a memoárom? Môžeme len hádať, zatiaľ čo nás de Vigan strhne týto netradičným, introspektívnym thrillerom.
Kombinácia 'meta elementu' -otázky či je pravda vôbec dosiahnuteľná skrz literatúru- a napínavých dejových prvkov ma dostala a ku knihe sa isto ešte vrátim.
Čítaj viac
Dana
8.11.2018
rozporuplná
kniha ma miestami nudila, miestami veľmi zaujala, občas akoby som čítala o sebe samej, ale konečný dojem je taký rozporuplný, jednoznačne to nie je kniha, ktorú by som si chcela prečítať ešte raz Čítaj viac
anna
26.11.2016
Neuvěřitelný čtení, který mě donutilo číst téměř bez dechu od začátku do konce. Román, líčící dramaticky gradující vztah dvou žen, se postupně mění v psychologický thriller, ze kterého vám chvílemi běhá až mráz po zádech.
Popis jak již zmíněného vztahu dvou žen, tak zároveň malé nahlédnutí do života spisovatele, co se může dít "potom", po vydání knihy. Jaké reakce se mohou objevit, jaké odezvy může kniha mít. Tvůrčí krize, deprese, úzkost a dokonce, dokonce jde tady i o život. Polemizování o tom, co je Pravda a co není a jestli v dnešním světě náhodou není ta touha po Pravdě a Vyprávění podle skutečného příběhu až přehnaná.

A nakonec - fakt, že jsem si až do poslední chvíle nebyla jistá závěrem, je určitě dalším plusovým bodem.
Čítaj viac
L.
28.10.2016
Fikciu nič nezadrží
Parafrázujem názov predošlej knižky Delphine de Vigan Noc nic nezadrží, pretože autorka podobne ako hlavná hrdinka Delphina ustupuje fikcii a dáva priestor realite, pričom jedno s druhým splýva. Ukazuje sa totiž, že realita je neuchopiteľná a fikcia sa pri písaní nedá nikdy celkom zadržať. Toto zdanlivo iba intelektuálne napätie vytvára priam thrillerovú pascu a my si kladieme otázku, či sa v pasci ocitla iba knižná hrdinka, alebo aj samotná autorka. A potom - sme tiež tí, čo dychtia po skutočnosti, po reálnych príbehoch, po reality show... Delphine de Vigan je výbornou rozprávačkou, chvíľami dokonca máte pocit, že sa s celou patáliou s priateľkou L. zveruje výnimočne iba vám. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Poézia je dielo z najsvätejších. S láskou sa pokloňte básnikovi, lebo jeho život býva životom nešťastným.“

Honoré de Balzac