Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Všichni jsme hleděli vzhůru - Tommy Wallach
Všichni jsme hleděli vzhůru
11,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
11,99 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Než se objevil ten asteroid, nechali jsme se škatulkovat: sportovec, vyvrhel, flákač, snaživec. Pak jsme se podívali vzhůru a všechno se změnilo. Říkají, že tu bude za dva měsíce. Takže máme dva měsíce na to, abychom vylezli ze svých škatulek. Dva měsíce na to stát se někým lepším než doteď, něčím, co vydrží i po samotném konci. Dva měsíce na skutečný život.

Příběh o tom, co s vámi udělá blížící se katastrofa. Příběh, který vůbec není o té katastrofě. Příběh o lidech
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
We All Looked Up
Rozmer
145×205 mm
ISBN
9788075440594
Vekové odporúčanie
14+
Počet strán
328
Hmotnosť
522 g
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
225570
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
CooBoo
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,1 / 5

7 hodnotení

1
2
2
1
1

Simona
17.6.2016
Čo robiť, keď sa blíži katastrofa
Knihu som si celkom užila, pretože postavy rozprávajú slangovým jazykom a znie to realisticky. Rovnako aj ich správanie naozaj naznačuje, že sú to mladí ľudia, ktorým niekedy nezáleží na tom, čo si o nich ľudia myslia. Tak ako sa kniha perfektne začala, tak v polovici pomaly klesala. Neviem, či to bolo tým, že som knihu na dlhší čas odložila kvôli škole, alebo niečím iným, no po čase ma začala celkom nudiť. Celkovo nápad oceňujem, pretože je originálny a autor zobrazil správanie postáv a ich premenu naozaj dobre, no ku koncu som mala pocit, že sa to naťahuje a je to zdĺhavé.
Taktiež som bola trochu zmätená vzťahom medzi Elizou a Petrom, pretože ich minulosť bola veľmi ale veľmi letmá a preto mi to všetko medzi nimi nepripadalo reálne alebo prirodzené a celé to bolo vykonštruované trochu násilne.
Čítaj viac
Marek Zákopčan
3.6.2016
Názor čitateľa
Katastrofické filmy a iné formy príbehov odjakživa vzbudzovali v ľuďoch akúsi zvedavosť, ale azda aj strach a myšlienky, čo by bolo, keby... Vesmír je plný objektov, ktoré môžu kedykoľvek skrížiť svoje cesty s obežnou dráhou Zeme. Úvahy o možnej hrozbe teda nie sú až také nereálne. Tommy Wallach sa vo svojom románe zameral na posledné mesiace existencie našej planéty z pohľadu obyčajných mladých ľudí. Nečakajte však patetické reči o nádeji a plač nad premárneným časom. Postavy sa snažia totiž zostávajúce týždne využiť naplno a s ohľadom na to, že nemajú čo stratiť, sa rozhodnú zahodiť hanbu či obavy z možného neúspechu. Kniha Všichni jsme hleděli vzhůru predstavuje štyri rôzne postavy, ktorých spojí vopred určený koniec, no napriek tomu nechcú za sebou zanechať nedoriešené záležitosti...

Peter patrí v škole medzi obľúbencov - hrá basketbal, má celkom dobrý prospech, je členom študentskej rady a chodí s kráľovnou školy. Avšak stále cíti, že mu niečo chýba, akoby bolo všetké len čímsi povrchným a prázdnym. Po očku sleduje Elizu, dievča so záľubou vo fotografovaní, ktorú kedysi pobozkal a odvtedy získala povesť "ľahkého" objektu. Eliza tým len zakrýva vnútornú bolesť z odchodu matky a otcovej smrteľnej choroby. Hoci sa jej Peter páči, nikdy neurobila prvý krok k nadviazaniu vzťahu. Radšej sa pohrúži do sveta fotografie a založí blog, skúmajúci reakcie ľudí na správu o blížiacom sa konci. Anita bola vždy poslušným a svedomitým dieťaťom i študentkou, ale konečne si uvedomí, že nastal čas venovať sa najväčšej záľube - spevu. Paradoxne sa spojí s Andym - chalanom pohybujúcim sa na okraji, v spoločnosti pochybných indivíduí, ktorý si však tiež začne uvedomovať, čo je dôležité...

Spočiatku sa román tvári ako klasická vzťahovka, ktorá v podstate neprináša nič nové. Tínedžeri si riešia svoje traumy, lásky, rodinné peripetie a čitateľ môže pomaly tušiť, ako sa to medzi nimi vyvinie. Keď sa rozšíria správy o čoraz bližšom asteroide, ktorý má zničiť Zem, naberie príbeh zaujímavejšie odtiene. Postavy vystúpia zo svojich tieňov a začnú konať menej predvídavo. Menia postoje, ciele aj vzťahy k okolitému svetu. Ťažko vybrať tú najzaujímavejšiu. V závere si moje najväčšie sympatie získal Peter, ktorý sa napriek strachu a vzniknutej situácii nestráca rozvahu a prejaví sa ako hrdina. Ako čitateľ stále dúfate (asi vplyvom početných happyendov v iných podobne ladených príbehov), že sa všetko nejako vyrieši. A v neistom konci vidím ďalší klad románu. Samozrejme, okrem toho, že Všichni jsme hleděli vzhůru vás aspoň na krátky okamih prinúti zamyslieť sa, či aj vy náhodou nechcete robiť niektoré veci inak...
Čítaj viac
Vera
12.5.2016
Názor čitateľa
Táto kniha naozaj chytí za srdce. Rozpráva príbeh, ktorý nikto z nás neprežil a zároveň sa zamýšľa nad niečím čo je blízke každému z nás. Zamýšľa sa nad otázkou bytia. Nad tým čo urobiť s vlastným životom.
Bude mať zmysel pustiť sa do vecí, ktoré sme v živote veľmi chceli ale vždy sme sa ich báli uskutočniť? Alebo sa jednoducho bezhlavo sa zamilujeme do osoby o ktorej vieme, že sa k nám nechodí, že nebude dobrým životným partnerom.

Všichni jsem hledeli vzhuru má potenciál. Tento príbeh je písaný veľmi čitateľnou a príjemnou formou. Na prvý pohľad je to klasický príbeh z YA literatúry ale podľa mňa nám ponúka oveľa viac. Myslím, že tento príbeh ma potenciál a určite po ňom siahnite.
Čítaj viac
Ivana
21.4.2016
To si takhle žijete svůj život: někdo je s ním spokojený, někdo ne, někdo žije podle pravidel, jiný méně, někdo si myslí, že nalezl smysl života a jiný stále tápe. Někdo přemýšlí nad budoucností a někdo.. no, to asi do jisté míry dělají všichni. Každý má své starosti, se kterými žije a bojuje. Když ale v tom, jednoho dne, uvidíte na obloze něco, co všem bez výjimky změní život.
Námět knihy sice není nijak originální a jistě už mnohokrát zpracován byl, přesto upoutá pozornost. Nevím, jestli z něj autor opravdu dostal vše, co mohl. Nicméně musím říct, že na příběh pro teenagery (a navzdory několika špatným recenzím, které jsem na knihu četla), mě kniha příjemně překvapila, zaujala a bavila od začátku do konce.
V centru chaosu, který kvůli světélku na obloze vznikne, sledujeme životy čtyř mladých lidí. Kompoziční plán - vyprávění střídavě z pohledu čtyř osob (spolu s ještě několika maličkostmi), mi připomněl knihy Milana Kundery nebo Jaroslava Rudiše, kteří svá vyprávění často podávají stejným způsobem. Zdá se mi, že to vždy působí zajímavěji a čtenáře to více uspokojí, než když je mu nabídnuta pouze jedna perspektiva. Tito čtyři představují typický vzorek povah a postavení studentů střední školy - puntičkářka, která si jde hrdě za svým, oblíbený bezstarostný sportovec, flákač a obyčejná holka, které zkazil pověst jeden hloupý úlet. Postavy působily autenticky a sympaticky, obzvlášť poslední dva jmenovaní.
A jak meteorit změnil jejich životy? Při čtení jsem se obávala, že by vše mohl zkazit konec, ale nestalo se. Některé události možná působili trochu méně reálně a uvěřitelně, ale přece - copak můžeme vědět, jak bychom se v takové situaci zachovali? Co je pro nás v životě vlastně důležité? Na YA rozhodně dobré. Skvělé odpočinkové čtení.
Čítaj viac
Dominik
17.4.2016
Oddychovka
Na románe Všichni jsme hledeli vzhůru ma zaujala najmä obálka, ktorá sa vydavateľstvu naozaj podarila. Páči sa mi dokonca oveľa viac než originálna, ktorá vôbec neupútala moju pozornosť. Myslím si, že má tento román veľký potenciál a autor poukázal nielen na koniec sveta, ale aj mnohé problémy, s ktorými sa počas života stretávame. Takisto vykreslil premenu hlavných postáv a ľudí vo všeobecnosti. Páčilo sa mi, že autor stavil na krátke kapitoly, ktoré dej románu posúvali svižne vpred. Hoci však autor pre svoju knihu zvolil vynikajúci námet, nevyťažil z neho maximum. Je pravdou, že sa témami a životným štýlom postáv približuje k mládeži, avšak v charakteroch hlavných protagonistov tejto knihy mi chýbala určitá hĺbka, ktorá by im pridala na uveriteľnosti. Aj tak som si ale čítanie užil a rozhodne toto dielo odporúčam aj vám. Čítaj viac
Lyn von Nightlight
8.4.2016
Fajn čítanie
Tento príbeh bol o ľuďoch, o tom, akých zverstiev sa vedia dopustiť, keď sa začne svetom šíriť panika, ale autor nezabudol vyzdvihnúť taktiež súdržnosť a ľudskosť. Predpokladám, že do popredia posunul lásku hlavne kvôli tomu, aby trochu zjemnil fakt, že po každého z nás si raz príde tá čierna potvora s kosou. Kniha pre mňa bola osviežujúcim čítaním a poskytla mi niekoľko hlbokých myšlienok, nad ktorými sa nedá nezamýšľať. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Požičiavaním sa stratia len tie knihy, ku ktorým mimoriadne lipneš.“

Murphy