Knihy
E-knihy

Kauza Cervanová I. + DVD

Ako vrahovia klamali verejnosť a vysmievali sa spravodlivosti

Dixit, 2015
7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Dixit, 2015
1. diel série
Kauza Cervanová

Kauza Cervanová je strhujúco prerozprávaný priebeh vyšetrovania vraždy študentky Ľudmily Cervanovej. Návod na čítanie je obsiahnutý v podtitule Ako vrahovia klamali verejnosť a vysmievali sa spravodlivosti. Okrem napätia podáva zdrvujúcu...

Čítaj viac

16,11 €

Bežná cena Bežne 16,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kauza Cervanová je strhujúco prerozprávaný priebeh vyšetrovania vraždy študentky Ľudmily Cervanovej.
Návod na čítanie je obsiahnutý v podtitule Ako vrahovia klamali verejnosť a vysmievali sa spravodlivosti. Okrem napätia podáva zdrvujúcu kritiku mediálnej manipulácie, založenej na vykresľovaní vrahov ako obetí, čím je tento takmer 40 rokov starý príbeh aktuálny aj dnes.

Autor v spolupráci so sudcom Jurajom Klimentom zhromaždil dosiaľ nepublikované dokumenty a informácie, odhaľujúce šokujúce fakty o tomto brutálnom zločine. Bývalý dozorový prokurátor Milan Valašíksa pri čítaní rukopisu Kauzy Cervanová s veľkým prekvapením vyjadril: „Odkiaľ ste to všetko vyhrabali? V roku 1982 som na súde zastupoval obžalobu, ale to, čo sa vám podarilo odhaliť o intrigách páchateľov, sú aj pre mňa nové fakty.“

Kniha obsahuje DVD s dosiaľ nedostupnými dokumentmi z vyšetrovania, sledovania vrahov a ich spojencov, fotografiami či zvukovým záznamom výpovede jedného z vrahov Ľudmily Cervanovej.
Peter Tóth po debute Krycie meno Bežec a ďalšom bestselleri Komando 52 prichádza s treťou knižnou publikáciou Kauza Cervanová. Jej prvý diel držíte v rukách a je to čítanie, ktoré si nemôžete nechať ujsť.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kauza Cervanová I. + DVD - Peter Tóth
Komando 52 - Peter Tóth
28,03 €
Ušetríte 0,82 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Príloha
DVD
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788089662180
Naše katalógové číslo
223466
Počet strán
512
Hmotnosť
810 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Dixit

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,7 / 5

57 hodnotení

31
8
3
1
14

1.4.2019
kniha ma presvedcila...

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kedze sa spominana vrazda stala pred mojim narodenim, vnimala som ju az neskor ako dospievajuce dievca a uz vtedy som nechapala, ako by mohli byt odsudeni vrahovia nevinni, preco by ich mali prepustit, ake hrozne to musi byt pre Ludkynu mamu a otca... Kniha ma presvedcila, ze nie vysetrovatelia, ale obvineni od zaciatku manipulovali s vysetrovanim a bez svedomia sa snazili zo vsetkeho vykrutit...
Čítaj viac
Veronika Banicova
24.2.2019
Pravda
Je to pravdiva a vyborna kniha! Ludia uz sa zobudte z toho sna o ich nevine.......velmi zaujimave citanie
Čítaj viac
Igor
14.1.2019
Niekedy je lepšie čušať a nič nepísať, keď nemám čo

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Presne toto!
Toľko snahy poškodiť nevinným a napokon to vyšlo presne naopak!Teda oki.
Nikdy sa nevypláca kopať inému jamu, lebo sa vraví, že aj majster tesár sa utne. A Kauza Cervanová patrí presne do tejto kategórie. Založiť nejaký príbeh na rozhodnutia tom, že obeť krivého obvinenia a nezákonného rozsudku sa nebude mať ako brániť, lenbo nedisponuje potrebnými dôkazmi, je sprostý komunistický blud, ktorý trvá len tak dlho, kým na psa nepríde mráz. Na nastávajúce dni meteorologická služba hlási hlboké záveje a veľmi nízke teploty.
Čítaj viac
K.I.F
15.10.2018
Čistě jednostranný pohled na kauzu
V první řadě bych rád uvedl, že nepatřím k stoupencům odsouzených nitranů. Těšil jsem se na první ucelený a nezávislý obraz této kauzy. Bohužel, celá kniha je naprosto jednostraná. Argumentace autora funguje asi takhle: pokud si někdo po letech vzpomněl na skutečnost, která usvědčovala nitrany z vraždy, je to jasný důkaz jejich viny. Pokud si někdo po letech vzpomněl na něco, co je vylučuje, je to lhář a morální spolupachatel, protože po takové době si přece nemůže nic pamatovat. Autor bez skrupulí tvrdě napadá každého, kdo se nitranů nějak zastal. Vrcholem je kritika rodinných příslušníků (jak si vůbec matka dovoluje bránit syna, kterému hrozí trest smrti) či advokátů (neslýchaná drzost, že se obhájce snaží hájit svého klienta). Specifický je potom způsob, jakým se autor o jednotlivých aktérech vyjadřuje. Zimáková je označena za "rádodajku" a např. o Dr. Motejlovi se ve 2. díle dozvíme, že má díky kouření hluboký hlas a proto ty nesmysly, co říká, někomu mohou znít inteligentně. Socialističtí vyšetřovatelé jsou samozřejmě pravdomluvní hrdinové a pokud je někdo obviňuje z manipulace, tak je lhář a morální spolupachatel. Vždyť obvinění po výslechu podepsali papír, že nakládačku nedostali, no tak jí prostě nedostali. Protože kdyby z nich doznání vytloukli, podpis by si stejným způsobem obstarat rozhodně nedokázali. Pan Tóth se snaží čtenáře přesvědčit, že případ je naprosto jasný a tak netřeba aplikovat kritické myšlení. Pokud by tomu tak bylo, tato kniha a spousta dalších by nikdy nevznikly. Ačkoliv ve vinu odsouzených věřím, podle autora jsem nejspíš také jedním z těch, kteří nepřímo podrželi nebohé Ludmile hlavu pod vodou, protože si dovoluji o některých aspektech případu pochybovat. Tóth sebevědomě vyhlašuje, že jeho kniha udělala tečku za celým případem, ale já si tím nejsem jistý. Pořád věřím, že se objeví někdo nezávislý, kdo o této věci napíše nestrannou knihu a především nezapomene, že tato kauza není jen o vině či nevině nitranů, ale především o tragédii mladé studentky, kterou někdo před více jak 40ti lety brutálním způsobem připravil o život.
Čítaj viac
Mária U.
30.8.2018
Citoví mrzáci
Pravda je jednoduchá, klamstvo zložité.
Nepochopím odkiaľ by sa vyšetrovatelia dozvedeli, kto, kde a ako Ľudku zneužil a zavraždil, keby neboli svedkovia a páchatelia sa sami nepopriznávali. Vyšetrovatelia museli dôkladnou prácou rozpletať priznávanie sa, menenie a odvolávanie výpovedí. Čiže selektovať čo je pravda a čo lož. Už toto samotné svedčí o tom, kto mal v tomto hroznom príbehu paprče. Obdivujem aj autora tejto knihy, lebo naštudovať si toľko dokumentárneho materiálu a zložiť ho do ucelenej, ľahko čitateľnej formy zaberie obrovské množstvo času.
Čítaj viac
Monika Tomasovicova
25.6.2018
Obvykle som trpezlivá...
Za seba musím konštatovať, že kniha je úplne nečitateľná. Toto nedočítajú ani hlavní aktéri, nieto ešte bežní čitatelia. Škoda za premárnenú príležitosť.
Čítaj viac
čitateľ
13.6.2018
Tak tomu čo sa píše v tejto knihe môže uveriť len blbec. Naviac hrozným spôsob ohovorení a potupení aj ľudia,ktorí neboli v kauze obvinení. Nechutné.
Čítaj viac
Wilhelm
13.1.2018
Nedoporučujem
humbug s a lži, marenie spravodlivosti. Bez znalosti základného spisu je to absolútne o ničom, ide viac menej o oponovanie právnych oportunistov a podvodníkov právoplatnému rozhodnutiu federálneho NS. Podstatou je množstvom slov a prázdnych, bezobsažných a nepodopretých tvrdení, navodzovať ilúziu, že slovenské súdy rozhodli spravodlivo o famóznom justičnom podvrhu.
Čítaj viac
Bea
11.5.2017
nezmysly
Tak tomu čo sa píše v tejto knihe,môže uveriť len blbec,s minimálnym IQ.Je tam toľko nelogických vecí,ako málokde.Ak má človek čo len trochu logického myslenia a zdravého rozumu,nemôže brať túto knihu vážne. A ako je možné,že sudca spolupracuje na knihe a vyjadruje sa k tomu verejne.Nemal by zachovávať nestrannosť a mlčanlivosť?!
Čítaj viac
Bea
17.7.2017
Názor čitateľa
mlčanlivosti bol zbavený. a podľa mňa toto napísal rodinný príslušník spravodlivo odsúdených beštiálnych vrahov z Nitry. klasická stratégia. verejnosť vďaka týmto knihám už vie kde je pravda. sudca má právo sa k prípadu vyjadrovať verejne, keďže odôvodňuje svoje stanivisko. trápna snaha o diskreditáciu :)
Čítaj viac
Jaroslav Jedlička
9.1.2017
Kauza Cervanová I a II
Autor knihy pracuje s exaktnými informáciami, ktoré sú bezpochyby presvedčivé, čo dáva jasné svetlo čitateľovi k pravde o danej kauze. Potreboval som tieto dôležité informácie, aby som si aj ostatných 10 % ujasnil, nakoľko na 90 % som bol o tom presvedčený. Autor si zaslúži za toľkú mravenčiu prácu absolutórium. Skláňam sa pred ním. Keďže sám som autorom niekoľkých kníh, viem koľko úsilia vynaložil do skúmania a písania týchto titulov. Naviac odhalil populistické praktiky tiežžurnalistov, ktorí svojim vystupovaním dráždia slovenskú intelektuálnu komunitu. A to, že napomáhali zločincom, nemá ospravedlnenie. Ak by mali charakter, odišli by v tichosti do ústrania. To sa však nestane. Lebo ak by ho mali, nenapomáhajú zločinu.
Všetka úcta pán Tóth!
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kauza Cervanová I. + DVD - Peter Tóth
Komando 52 - Peter Tóth
28,03 €
Ušetríte 0,82 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“