Knihy
E-knihy

Matky a macochy

Renata Bhujun

Renata Bhujun sa narodila v Bánovciach nad Bebravou. Vyštudovala sociálnu prácu a viac ako dvadsať rokov sa jej profesionálne venovala. Pod menom Renata Beňačková debutovala románom Bol si mojím omylom (2011). Nasledovali tituly: Žila som v tme (2011), Odpúšťam a milujem (2012) a pod menom Renata...

Artis Omnis, 2014
Okamžitý download
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Artis Omnis, 2014
Edícia
Kvety vášne

Ošúchaná sídlisková lavička je miestom, kde sa takmer denne stretávajú štyri priateľky. Ako bútľavá vŕba dôverne načúva ich problémom aj veselým zážitkom. Helena, Denisa, Nina a Etela – každá je iná, každá svojím príbehom...

Čítaj viac

5,90 €

Bežná cena Bežne 11,90 €

Ušetríte 50%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Ošúchaná sídlisková lavička je miestom, kde sa takmer denne stretávajú štyri priateľky. Ako bútľavá vŕba dôverne načúva ich problémom aj veselým zážitkom. Helena, Denisa, Nina a Etela – každá je iná, každá svojím príbehom dokresľuje pestrú paletu ženského sveta. A každá v sebe ukrýva vlastné tajomstvá... Popritom vôbec netušia, ako sa ich osudy skrížia.

Zdolajú hrdinky náročné prekážky, ktoré im život stavia do cesty? Dokážu prijať jeho nečakané dary? Ktorá z nich sa ujme malej siroty? A ako karty zamieša atraktívny Tomáš?

V dojímavom príbehu, plnom pohnutých osudov a búrlivých citov, autorka diskrétne poodkrýva vnútorné dilemy aj tajné zákutia ženskej duše.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Matky a macochy - Renata Bhujun
Vinná - Eva Biela Brndiarová
13,10 €
Ušetríte 9,70 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Vydavateľstvo
Artis Omnis
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
222906
Rok vydania
2014

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,1 / 5

7 hodnotení

3
2
2
0
0

Júlia
27.8.2017
Odporúčam
Kniha sa mi veľmi páčila. Prečítala som ju za jeden deň, pretože som bola zvedavá ako sa situácie vyvinú. Knihu odporúčam je to pohodové čítanie dávam 5 hviezdičiek :)
Čítaj viac
11

"Naše životy sú ako bublinky v minerálke. Miešajú sa medzi sebou, spájajú a oddeľujú, nezadržateľne stúpajúc k hladine, kde s tichým pukaním zanikajú. Ďalšie pod nimi sa rodia z vody ako z ničoho a smejú sa z tých nad nimi, aké sú staré a nemotorné a že nič nedokázali. Lenže aj ich tlačí neznáma sila hore, opíjajúc ich raz bublinkami opačného pohlavia, inokedy rožkom. Najmä však peniazmi. Väčšina je z nich úplne osprostená a ani tesne predtým, ako spľasknú a vyšumia do neznáma, si nedokážu dať dokopy dve a dve. Nielenže počas stúpania nenájdu odpovede, ony si ani len nepoložia otázku, prečo vlastne vznikli. Za ten krátky čas na svete sa im ozaj podarí len jedno-zasrať atmosféru oxidom uhličitým." J. Rumpli-Kruhy v obilí (Slovart 2010).

Zuzana Palčeková
26.2.2017
Lepší priemer: 3,5/5
Príbeh knihy sa odvíja svižne a pútavo, bohužiaľ v niektorých situáciách až prirýchlo. V snahe udržať plynulosť deja a ľahkú čitateľnosť sa autorka príliš nevenuje vnútornému svetu svojich knižných hrdinov. Aj keď ich osudy nie sú vôbec jednoduché, práve naopak. Akoby sa autorka snažila, aby si napriek tragickým udalostiam čitateľ z prečítania knihy odniesol len pozitívne dojmy. A práve preto by som túto knihu odporučila všetkým, ktorí majú radi ľahšiu, ale zato kvalitnú literatúru. Neľutujem čas strávený s touto knihou, ale obávam sa, že na osudy týchto knižných hrdiniek zrejme rýchlo zabudnem.
Čítaj viac
Monika
18.6.2015
môj názor
Mne sa kniha páči. Je to jednoducho vypovedaný príbeh, ktorý sa skoro reálne mohol prihodiť. Nie je to žiaden zázrak, ale celkom pekné dielko. Autorke prajem veľa dobrých inšpirácií na ďalšiu knihu.
Čítaj viac
Martina Birská
11.9.2014
Martina Birská
Môžem napísať, že ani touto knihou má autorka nesklamala. Tak ako pri jej predchádzajúcich knihách, tak ani pri tejto som sa nemohla odtrhnúť od čítania. Krásne napísaný príbeh štyroch žien, ktoré nejako zasiahol osud, najmä hlavnú hrdinku, napriek tomu dokázala byť osoba s veľkým srdcom, láskou.. No i napriek veľkej bolesti, ktorú nosila ukrytú dlho v sebe, našla konečne šťastie, aj keď bohužiaľ nemohla mať pri sebe tú svoju najväčšiu lásku. Milá autorka, prajem ti z celého srdca veľa zdravia, aby ťa čo najskôr navštívila pani medúza.
Čítaj viac
Alena
16.8.2014
Môj názor
Ide o celkom prijemne dielo. Obsahovo i stylisticky zaujimave. I ked niekedy je dej mozne predvidat a niektore situacie a postoje postav (napriklad Tomasa, ciastocne i Heleny) su tazsie uveritelne. Ale aj tak, v porovnani s dielami isteho znameho vydavatelstva a istej velmi citanej autorky je tato kniha "mercedes medzi trabantami". Odporucam.
Čítaj viac
Sabína
7.8.2014
Názor čitateľa
Autorka ma znovu potešila skvelým dejom a oceňujem, pre Renatku typické, členenie obsahových častí :) ... S obsahom knihy som veľmi spokojná, keď som sa začítala, nemohla som sa od knihy odtrhnúť :) Pri niektorých častiach som si aj poplakala.. Dej vychádzal zvnútra a z vlastných pocitov autorky, takže pre mňa má kniha aj osobný význam. Knihu všeobecne hodnotím na VÝBORNÚ! :)
Čítaj viac
Lýdia
15.7.2014
Čítala som rukopis
a páčil sa mi aj v surovom stave, preto sa teším na knižku. Nakoniec, aj predchádzajúce štyri knižné tituly od autorky Renaty Bhujun Beňačkovej ma zaujali - obsahom i čítavým štýlom.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Matky a macochy - Renata Bhujun
Vinná - Eva Biela Brndiarová
13,10 €
Ušetríte 9,70 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“