Paralely a prieniky - Etela Farkašová
Paralely a prieniky
6,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Paralely a prieniky

4 hodiny čítania

Etela Farkašová je zapísaná v čitateľskej verejnosti svojím osobitým esejistickým štýlom s pridanou hodnotou, ktorá knihu od knihy kreuje. Tentoraz si vo svojich filozofických esejach Paralely a prieniky „zobrala na mušku“ vzťah filozofie a umenia...

Čítaj viac

6,90 €

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Etela Farkašová je zapísaná v čitateľskej verejnosti svojím osobitým esejistickým štýlom s pridanou hodnotou, ktorá knihu od knihy kreuje. Tentoraz si vo svojich filozofických esejach Paralely a prieniky „zobrala na mušku“ vzťah filozofie a umenia. Zaoberá sa problematikou v širokom zábere až do extrémov vzťahu filozofie a literárneho umenia, kde pri jednom mantineli možno nájsť literatúru bez akéhokoľvek ideového náboja, pri druhom náročné literárno-filozofické diela, ktoré strácajú pre bežných ľudí čitateľnosť. Čitateľ sleduje autorkine myšlienkové pochody pri hľadaní paralel a prienikov literatúry a filozofie a zrazu vníma písané texty inak.
Etela Farkašová spestruje svoje úvahy aj o pohľady významných osobností filozofie a umenia. Jej tvorba je hodnotným príspevkom v oblasti esejistickej tvorby, pričom štylistika, jazyk a precítený prístup týmto spoločenskovedným sondám dodáva charakter umeleckej literatúry.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Paralely a prieniky - Etela Farkašová
Vrstvenie času - Etela Farkašová
13,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
295
Hmotnosť
312 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Rozmer
115×210 mm
ISBN
9788080618865
Naše katalógové číslo
221558

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?


Vlasta Jaksicsová
1.1.2019
Kniha pre zasvätených
Overený nákup
Kniha autorky Farkašovej ma opäť nesklamala, je však podľa mňa určená užšiemu kruhu čitateľov zasvätených vo filozofii a v umení. Treba ju čítať pozorne, jednoducho núti čitateľa uvažovať v istých súvislostiach. Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Paralely a prieniky - Etela Farkašová
Vrstvenie času - Etela Farkašová
13,80 €

„Tu otvárajú mŕtvi živým oči.“

Nápis nad knižnicou v Murcii