Najväčší prípad môjho otca - Zdenka Beckerová
Najväčší prípad môjho otca
9,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Najväčší prípad môjho otca

Zdenka Beckerová

Zdenka Beckerová sa narodila roku 1951 v Chebe. Vyrástla v Bratislave, od roku 1975 žije v Rakúsku. Absolvovala Vysokú školu ekonomickú v Bratislave, v Rakúsku študovala na Tlmočníckom inštitúte Viedenskej univerzity. Píše poviedky, romány, poéziu, divadelné hry a televízne scenáre. ej diela boli...

Herial, 2015
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Herial, 2015

Každú sobotu navštevuje Lara svojho staručkého otca, o ktorého sa cez týždeň stará opatrovateľka. Teo Mudroch, vozíčkar, žije predovšetkým vo svojich spomienkach na svoju krásnu manželku, presvedčenú komunistku, a na svoju policajnú kariéru, ktorá...

Čítaj viac

9,90 €

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Každú sobotu navštevuje Lara svojho staručkého otca, o ktorého sa cez týždeň stará opatrovateľka. Teo Mudroch, vozíčkar, žije predovšetkým vo svojich spomienkach na svoju krásnu manželku, presvedčenú komunistku, a na svoju policajnú kariéru, ktorá vyvrcholila menovaním za náčelníka krajskej správy. Túto pozíciu získal predovšetkým za vyriešenie brutálnej vraždy dvoch mužov, ktorá vyvolala v bývalom Československu veľkú pozornosť.

Teraz, po mnohých rokoch si otec želá, aby dcéra napísala knihu o jeho najväčšom prípade. Lara sa najskôr bráni, ale nakoniec aj ona prepadne príbehu, ktorý ju fascinuje. Román Najväčší prípad môjho otca je inšpirovaný reálnym prípadom Ireny Čubírkovej z roku 1964. Brutalita, s ktorou Čubírková zavraždila svojich partnerov, nemala v tej dobe obdobu. Príbeh patrí medzi najzaujímavejšie prípady svetovej kriminológie.


Príťažlivá Slovenka urobila dieru do sveta

Čítaj viac

Recenzie, kritiky

Áno, je to kriminálny román, ale je to aj vyznanie lásky otcovi, ktorý je pre dcéru hrdinom… Pútavo vyrozprávaný príbeh v mnohovrstevnej reflexii. Posledná scéna, keď sa deväťdesiatročný policajný náčelník na vozíku vyberie spolu so svojím vyše osemdesiatročným asistentom a ošetrovateľkou, vymenovanou za sekretárku, pomáhať viedenskej polícii riešiť vraždu je absolútne geniálna.
Stephan Schwammel, Eschborner Zeitung

Kniha, ktorá čitateľa nepoučuje, ale berie ho so sebou; ktorá sa nevnucuje, ale otvára. Veľmi, veľmi odporúčam na čítanie.
Ulrich Rubens, Hellweger Anzeiger

Zdenke Beckerovej sa podarilo presvedčivo znázorniť spoločnosť a jej zlomy na príklade typickej rodiny vyšetrovateľa… Ženskosť a beštiálny čin nepatria za normálnych okolnosti k sebe. Ako protipól brutálnej, kedysi príťažlivej ženy (a matky!) postavila Beckerová starostlivú dcéru... Humor, láskavosť a empatia sú najväčšie prednosti tejto knihy.
Judith Leister, Literaturhaus, Vieden

Beckerovej román je brilantná štúdia vrahyne a citová pocta milovanému otcovi.
Christa Gürtler, Furche

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
184
Hmotnosť
293 g
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
220286
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Herial
Rozmer
132×206 mm
ISBN
978809719679
Vekové odporúčanie
12+

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Jana
19.12.2015
Jemný humor a kriminálka
Tak táto kniha ma poriadne prekvapila. Nie je to kriminálka ako som si pȏvodne myslela, ale perfektná analýza vzťahov v rodine a spoločnosti v šestediatych rokoch. Predovšetkým sa mi páčili scény, v ktorých autorka opisuje láskyplný a úsmevný vzťah otca a dcéry. Hoci sa tí dvaja často hašteria a majú rozličné názory, držia pospolu. Kniha sa výborne číta a je svojim humorom nielen zábavou, ale aj výletom do minulosti. Vrelo ju odporúčam! Čítaj viac

Čítaj viac

„Ak kniha nemá vplyv na náš život, činy a myšlienky, potom je škoda čítať.“

Anton Pavlovič Čechov