Najväčší prípad môjho otca - Zdenka Beckerová
Najväčší prípad môjho otca
9,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Najväčší prípad môjho otca

Zdenka Beckerová

Zdenka Beckerová sa narodila roku 1951 v Chebe. Vyrástla v Bratislave, od roku 1975 žije v Rakúsku. Absolvovala Vysokú školu ekonomickú v Bratislave, v Rakúsku študovala na Tlmočníckom inštitúte Viedenskej univerzity. Píše poviedky, romány, poéziu, divadelné hry a televízne scenáre. ej diela boli...

Herial, 2015
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Herial, 2015

Každú sobotu navštevuje Lara svojho staručkého otca, o ktorého sa cez týždeň stará opatrovateľka. Teo Mudroch, vozíčkar, žije predovšetkým vo svojich spomienkach na svoju krásnu manželku, presvedčenú komunistku, a na svoju policajnú kariéru, ktorá...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Každú sobotu navštevuje Lara svojho staručkého otca, o ktorého sa cez týždeň stará opatrovateľka. Teo Mudroch, vozíčkar, žije predovšetkým vo svojich spomienkach na svoju krásnu manželku, presvedčenú komunistku, a na svoju policajnú kariéru, ktorá vyvrcholila menovaním za náčelníka krajskej správy. Túto pozíciu získal predovšetkým za vyriešenie brutálnej vraždy dvoch mužov, ktorá vyvolala v bývalom Československu veľkú pozornosť.

Teraz, po mnohých rokoch si otec želá, aby dcéra napísala knihu o jeho najväčšom prípade. Lara sa najskôr bráni, ale nakoniec aj ona prepadne príbehu, ktorý ju fascinuje. Román Najväčší prípad môjho otca je inšpirovaný reálnym prípadom Ireny Čubírkovej z roku 1964. Brutalita, s ktorou Čubírková zavraždila svojich partnerov, nemala v tej dobe obdobu. Príbeh patrí medzi najzaujímavejšie prípady svetovej kriminológie.


Príťažlivá Slovenka urobila dieru do sveta

Čítaj viac
Kúpte spolu
Najväčší prípad môjho otca - Zdenka Beckerová
Krv nie je voda - Dominik Dán
21,34 €
Ušetríte 1,51 €

Recenzie, kritiky

Áno, je to kriminálny román, ale je to aj vyznanie lásky otcovi, ktorý je pre dcéru hrdinom… Pútavo vyrozprávaný príbeh v mnohovrstevnej reflexii. Posledná scéna, keď sa deväťdesiatročný policajný náčelník na vozíku vyberie spolu so svojím vyše osemdesiatročným asistentom a ošetrovateľkou, vymenovanou za sekretárku, pomáhať viedenskej polícii riešiť vraždu je absolútne geniálna.
Stephan Schwammel, Eschborner Zeitung

Kniha, ktorá čitateľa nepoučuje, ale berie ho so sebou; ktorá sa nevnucuje, ale otvára. Veľmi, veľmi odporúčam na čítanie.
Ulrich Rubens, Hellweger Anzeiger

Zdenke Beckerovej sa podarilo presvedčivo znázorniť spoločnosť a jej zlomy na príklade typickej rodiny vyšetrovateľa… Ženskosť a beštiálny čin nepatria za normálnych okolnosti k sebe. Ako protipól brutálnej, kedysi príťažlivej ženy (a matky!) postavila Beckerová starostlivú dcéru... Humor, láskavosť a empatia sú najväčšie prednosti tejto knihy.
Judith Leister, Literaturhaus, Vieden

Beckerovej román je brilantná štúdia vrahyne a citová pocta milovanému otcovi.
Christa Gürtler, Furche

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
184
Hmotnosť
293 g
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
220286
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Herial
Rozmer
132×206 mm
ISBN
978809719679
Vekové odporúčanie
12+

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Jana
19.12.2015
Jemný humor a kriminálka
Tak táto kniha ma poriadne prekvapila. Nie je to kriminálka ako som si pȏvodne myslela, ale perfektná analýza vzťahov v rodine a spoločnosti v šestediatych rokoch. Predovšetkým sa mi páčili scény, v ktorých autorka opisuje láskyplný a úsmevný vzťah otca a dcéry. Hoci sa tí dvaja často hašteria a majú rozličné názory, držia pospolu. Kniha sa výborne číta a je svojim humorom nielen zábavou, ale aj výletom do minulosti. Vrelo ju odporúčam! Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Najväčší prípad môjho otca - Zdenka Beckerová
Krv nie je voda - Dominik Dán
21,34 €
Ušetríte 1,51 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“