Knihy
E-knihy

Zakázaná láska

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Slovart, 2015

Ona je krásna a talentovaná. A má sladkých šestnásť. On má sedemnásť a pred sebou skvelú budúcnosť. Lenže sa do seba zamilovali. A... sú súrodenci. Sedemnásťročný Lochan a šestnásťročná Maya si vždy pripadali viac ako...

Čítaj viac

7,90 €

Bežná cena Bežne 11,95 €

Ušetríte 34%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Ona je krásna a talentovaná. A má sladkých šestnásť. On má sedemnásť a pred sebou skvelú budúcnosť. Lenže sa do seba zamilovali. A... sú súrodenci.

Sedemnásťročný Lochan a šestnásťročná Maya si vždy pripadali viac ako najlepší kamaráti než brat a sestra. Keď sa na nich matka-alkoholička vykašľala, museli rýchlo dospieť, postaviť sa na vlastné nohy a postarať sa o svojich troch mladších súrodencov. Starostlivosť o malé deti, každodenný boj o prežitie i neustále chodenie do školy ich však zblížilo – väčšmi než je pre súrodencov zvyčajné. Až sa napokon do seba zamilovali. Nezáväzný flirt prerástol do spaľujúcej lásky nevedno ako. Lochan a Maya sú si vedomí, že ich vzťah je nevhodný, nesprávny a nemôže za žiadnych okolností pretrvať. No ako sa môžu priečiť niečomu, pri čom cítia, že to tak má byť? Isté je len jedno, láska tak spaľujúca nemôže mať šťastný koniec.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zakázaná láska - Tabitha Suzuma
Dve tváre pravdy - Michael Connelly
16,89 €
Ušetríte 8,01 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Forbidden
Rok vydania
2015
Počet strán
272
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
219983

Čo si myslíme my

Veronika Hudecová
Veronika Hudecová
kníhkupec
27. októbra 2015

Kniha sa zaoberá veľmi citlivou a tabuizovanou témou - láskou medzi pokrvnými príbuznými (bratom a sestrou), ktorá prerastie hranicu súrodeneckej lásky. Hlavné postavy spoločne vychovávajú mladších súrodencov (v čom na 100% zastupujú matku - alkoholičku). Keďže spoločne prekonávajú problémy s výchovou a chodom domácnosti ani si neuvedomujú, že ich vzájomný vzťah postupne prerastá do partnerskej lásky. Obaja si uvedomujú závažnosť svojich citov a situácie, do ktorej ich môžu dostať. Aj napriek snahám potlačiť vzájomné city sa im ich situácia vymkne spod kontroly. Autorka veľmi citlivo opisuje vnútorný boj a postoje oboch hlavných hrdinov. Veľmi sa mi páčilo, že autorka sa nebála začať rozoberať aj takúto naozaj citlivú spoločenskú tému. Knihu odporúčam - keď ju raz chytíte do rúk, nebudete ju chcieť pustiť až pokým sa nedozviete, ako sa príbeh zakázanej lásky skončí - ja Vám to samozrejme neprezradím :-)

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,2 / 5

27 hodnotení

17
3
4
0
3

Katarína Týrová
Katarína Týrová
30.12.2017
Názor čitaťeľa
Musím povedať, že na prvý pohľad som veľa od tejto knihy neočakávala. Knihu som čítala pred rokom a doteraz spomínam na nádherne napísaný príbeh. Naozaj prehovoril do duše. Až po prečítaní o živote Lochana a Mayi, som pochopila ľudí, ktorí sa ocitli v podobnej situácii. Nikdy som veľmi nerozumela romantického vzťahu medzi súrodencami, no aj napriek tomu mi to Zakázaná láska úprimne, pravdivo, smutne a citlivo objasnila. Vrelo odporúčam :)
Čítaj viac
maca
1.10.2016
Vynikajúci preklad
Dávnejšie som čítala ukážku v angličtine, nezaujala ma, potom som raz narazila na tento slovenský preklad a zaujala ma okamžite. Preklad do slovenčiny je fantastický. Tlieskam pani prekladateľke. :)
Čítaj viac
Alex
2.5.2016
Nesúď podľa obalu
Túto knihu by som si z vlastnej iniciatívy nekúpila (dostala som ju) ani na základe obalu, názvu ani obsahu. Znie to všetko ako klišé. Nie je.!
Príbeh je vyrozprávaný podľa mňa veľmi presne, citlivo a podrobne, téma je ťažká na spracovanie a je Výborne spracovaná! Pocity hlavných postáv sú vyjadrené veľmi úprimne, pochopiteľne a srdcervúco ale nevtieravo.
Kniha sa mi veľmi, veľmi páčila.
Čítaj viac
maja
15.2.2016
názor
Veľmi silný príbeh. Nedokázala som sa od knihy odtrhnúť. Záver smutný, neubránila som sa slzám, doporučujem prečítať!Po prečítaní o čom je, som mala pochybnosti, ale neľutujem!!!! Ďakujem za krásny zážitok
Čítaj viac
20.1.2016
Názor čitateľa
Neviem, ani čo k tejto knihe povedať, lebo je taká zvláštna a je hrozne smutná a tragická a nie, rozhodne sa neskončí dobre...Nenadchla, skôr miestami nudila, dej sa nijako nevyvíja, len to celé pomaly speje k tomu koncu, ktorý už niekde v polovici knihy predvídame.
Čítaj viac
Alexandra
5.1.2016
Názor čitateľa
Knihu som si vybrala ako Vianočný darček a vôbec neľutujem. Veľmi pútavý dej. Keď som prečítala koniec knihy tak som si aj poplakala. Všetkým vrele odporúčam prečítať. :D
Čítaj viac
Dominika
30.9.2015
Názor čitateľa
Ahoj, Anička. Myslím, že nikto ti nechce pokaziť radosť z čítania. Určite to stojí za to si prečítať. Príjemný čitateľský zážitok. :-)
Čítaj viac
Dominika
5.4.2015
Teším sa
Ja ju práve čítam po španielsky a veľmi sa teším na to, keď vyjde po slovensky! Krásna kniha. Veľmi citlivo a autenticky podáva túto lásku. Absolútne úžasná. Ako sa obaja trápia kvôli tejto láske a ako sa snažia obhájiť si ju pred svetom, ako to celé skúmajú, riešia, popierajú... Teším sa, že sa niekto rozhodol venovať aj takýmto témam. :-)
Čítaj viac
Sima
6.11.2014
ČOžeeeee?!
moja prvá reakcia bola: to fakt ? Nemusím asi veľmi vysvetľovať, že sa hrozne teším, že si túto knihu budú môcť prečítať ostatní. Nespala som kvôli nej jednu noc, predčila mi aj ospevovaného Johna Greena- táto kniha je jednoducho fantastická. Ďakujem Slovartu.
Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Zakázaná láska - Tabitha Suzuma
Dve tváre pravdy - Michael Connelly
16,89 €
Ušetríte 8,01 €