Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Manuál ekologickej výstavby - Eugen Nagy, Alter-Nativa o.z., 2015

26,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Manuál ekologickej výstavby - Eugen Nagy, Alter-Nativa o.z., 2015
Manuál ekologickej výstavby - Eugen Nagy, Alter-Nativa o.z., 2015

Manuál ekologickej výstavby

Kniha je obsiahlym manuálom o navrhovaní a výstavbe trvalo udržateľných ľudských sídiel. Z obsahu: - Potreba, vývoj, východiská a základné princípy ekologicky... Čítať viac

Vydavateľstvo
Alter-Nativa o.z., 2015
Počet strán
320

Kniha je obsiahlym manuálom o navrhovaní a výstavbe trvalo udržateľných ľudských sídiel. Z obsahu: - Potreba, vývoj, východiská a základné princípy ekologicky... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Naši škriatkovia odporúčajú

Svetlo v nás - Michelle Obama, Tatran, 2023

Viac o knihe

Kniha je obsiahlym manuálom o navrhovaní a výstavbe trvalo udržateľných ľudských sídiel.
Z obsahu:
  • potreba, vývoj, východiská a základné princípy ekologicky vhodnej výstavby,
  • materiálové, energetické, vodné a vzdušné hospodárstvo domácností,
  • ekodomy a ekologické stavebné postupy s použitím prírodných stavebných materiálov,
  • ekologické koncepcie navrhovania a výstavby sídiel,
  • permakultúra.
Príručka je určená odbornej verejnosti zaoberajúcej sa navrhovaním a výstavbou sídiel, architektom, stavebným inžinierom, investorom i odborníkom v oblasti životného prostredia, študentom škôl zameraných na tvorbu sídiel a environmentalistiku, občianskym združeniam a skupinám venujúcim sa ochrane životného prostredia, ale aj širokej verejnosti zaoberajúcej sa možnosťami ekologickej tvorby sídiel.

Vybrané praktické príklady ekologických postupov a zariadení a možnosti ich uplatnenia v domácnosti sú vybrané zámerne vzhľadom k ich jednoduchosti a nenáročnému zhotoveniu a teda i možnosti svojpomocnej realizácie. Publikácia sa tak stáva nielen inšpiračným zdrojom k osvojeniu si základných princípov trvalo udržateľného života, ale aj motiváciou k praktickému uplatneniu prvkov ekologicky vhodnej výstavby. Táto príručka sa teda môže stať užitočným pomocníkom aj pre každého, kto sa rozhodne postaviť si alebo prerobiť svoje obydlie a jeho okolie tak, aby žil sám v zdravom lokálnom prostredí a zároveň prispel k vytvoreniu zdravého globálneho prostredia.

V úvodnej časti publikácie sú načrtnuté východiská a dôvody ekologického prístupu k tvorbe prostredia a definícia základných princípov navrhovania a výstavby trvalo udržateľných sídiel. Hlavná časť publikácie je venovaná konkrétnym možnostiam ekologického riešenia základných zložiek ľudského sídla - materiálového, energetického, vodného a vzdušného hospodárstva domácnosti, šetrného a efektívneho využívania zdrojov a predchádzaniu negatívneho dopadu obydlí a sídiel na okolité prostredie. Jednotlivé modelové príklady ekologických zariadení, stavebných postupov a sídelných štruktúr v ďalšej časti publikácie ponúkajú možnosti riešení pri realizácii obydlí spĺňajúcich kritériá ekologicky vhodnej výstavby. Posledná časť je venovaná permakultúrnym princípom navrhovania trvalo udržateľných sídiel.

Obsahuje úryvky z knihy Petra Skořepu - Jak na soběstačný dům.
Čítať viac
Počet strán
320
Väzba
pevná väzba
Rozmer
210×297 mm
Hmotnosť
1175 g
ISBN
9788097172404
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
218980
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Alter-Nativa o.z.
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

milan
Neoverený nákup
8.1.2016
Názor čitateľa
asi najlepsia kniha o ekologickom stavitelstve, aku som doteraz cital - obsahuje vela konktretnych a praktickych navodov zrealizovatelnych svojpomocne, napr. korenove cistiarne, kompostovacie zachody, zelene strechy...
Vsetko s obrazkami a popismi, materialovymi skladbami. Miestami dost odborne napisana, ale zaroven zrozumitelna aj laikovi.
Okrem uplne konkretnych informacii napr. o stavebnych materialoch alebo vykurovani autor dost kriticky a mozno trochu subjektivne riesi aj postoje ludi a spolocnosti k zivotnemu prostrediu. Kazdopadne jeho myslienky a myslienky prevzate od inych odbornikov z tejto oblasti odporucam kazdemu, kto sa zaujima o trvalo udrzatelny zivotny styl.
Čítať viac

„Vonku pod naším bytom som občas počúvala hádky v španielčine či inom jazyku, niekedy sirény, ktoré prefrčali okolo, a stratili sa v tme a mojom polospánku. A ráno si už nič nepamčtáme, lebo nič z toho nám nepatrilo. Takto by to mohlo byť aj s ľuďmi, ktorí nám v skutočnosti nikdy nepatrili. Mali by odznieť v diaľke ešte v noci.“

Zadné izby - Alena Sabuchová, 2016
Zadné izby
Alena Sabuchová