Manuál ekologickej výstavby - Eugen Nagy
Manuál ekologickej výstavby
26,95 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
26,95 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha je obsiahlym manuálom o navrhovaní a výstavbe trvalo udržateľných ľudských sídiel.
Z obsahu:
  • potreba, vývoj, východiská a základné princípy ekologicky vhodnej výstavby,
  • materiálové, energetické, vodné a vzdušné hospodárstvo domácností,
  • ekodomy a ekologické stavebné postupy s použitím prírodných stavebných materiálov,
  • ekologické koncepcie navrhovania a výstavby sídiel,
  • permakultúra.
Príručka je určená odbornej verejnosti zaoberajúcej sa navrhovaním a výstavbou sídiel, architektom, stavebným inžinierom, investorom i odborníkom v oblasti životného prostredia, študentom škôl zameraných na tvorbu sídiel a environmentalistiku, občianskym združeniam a skupinám venujúcim sa ochrane životného prostredia, ale aj širokej verejnosti zaoberajúcej sa možnosťami ekologickej tvorby sídiel.

Vybrané praktické príklady ekologických postupov a zariadení a možnosti ich uplatnenia v domácnosti sú vybrané zámerne vzhľadom k ich jednoduchosti a nenáročnému zhotoveniu a teda i možnosti svojpomocnej realizácie. Publikácia sa tak stáva nielen inšpiračným zdrojom k osvojeniu si základných princípov trvalo udržateľného života, ale aj motiváciou k praktickému uplatneniu prvkov ekologicky vhodnej výstavby. Táto príručka sa teda môže stať užitočným pomocníkom aj pre každého, kto sa rozhodne postaviť si alebo prerobiť svoje obydlie a jeho okolie tak, aby žil sám v zdravom lokálnom prostredí a zároveň prispel k vytvoreniu zdravého globálneho prostredia.

V úvodnej časti publikácie sú načrtnuté východiská a dôvody ekologického prístupu k tvorbe prostredia a definícia základných princípov navrhovania a výstavby trvalo udržateľných sídiel. Hlavná časť publikácie je venovaná konkrétnym možnostiam ekologického riešenia základných zložiek ľudského sídla - materiálového, energetického, vodného a vzdušného hospodárstva domácnosti, šetrného a efektívneho využívania zdrojov a predchádzaniu negatívneho dopadu obydlí a sídiel na okolité prostredie. Jednotlivé modelové príklady ekologických zariadení, stavebných postupov a sídelných štruktúr v ďalšej časti publikácie ponúkajú možnosti riešení pri realizácii obydlí spĺňajúcich kritériá ekologicky vhodnej výstavby. Posledná časť je venovaná permakultúrnym princípom navrhovania trvalo udržateľných sídiel.

Obsahuje úryvky z knihy Petra Skořepu - Jak na soběstačný dům.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Hmotnosť
1175 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Alter-Nativa o.z.
Rozmer
210×297 mm
ISBN
9788097172404
Naše katalógové číslo
218980

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

milan
8.1.2016
Názor čitateľa
asi najlepsia kniha o ekologickom stavitelstve, aku som doteraz cital - obsahuje vela konktretnych a praktickych navodov zrealizovatelnych svojpomocne, napr. korenove cistiarne, kompostovacie zachody, zelene strechy...
Vsetko s obrazkami a popismi, materialovymi skladbami. Miestami dost odborne napisana, ale zaroven zrozumitelna aj laikovi.
Okrem uplne konkretnych informacii napr. o stavebnych materialoch alebo vykurovani autor dost kriticky a mozno trochu subjektivne riesi aj postoje ludi a spolocnosti k zivotnemu prostrediu. Kazdopadne jeho myslienky a myslienky prevzate od inych odbornikov z tejto oblasti odporucam kazdemu, kto sa zaujima o trvalo udrzatelny zivotny styl.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Poézia je dielo z najsvätejších. S láskou sa pokloňte básnikovi, lebo jeho život býva životom nešťastným.“

Honoré de Balzac