Knihy
E-knihy

Everest

Jota, 2015
Okamžitý download
EPUB
MOBI
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Jota, 2015

Od himálajských událostí roku 1996, smutně proslulých jako tragédie na Mount Everestu, uběhlo už mnoho let. Dvě komerční expedice tehdy vsadily na předpověď hezkého počasí a vyrazily směrem k nejvyššímu vrcholu světa...

Čítaj viac

9,30 €

Bežná cena Bežne 18,11 €

Ušetríte 49%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Od himálajských událostí roku 1996, smutně proslulých jako tragédie na Mount Everestu, uběhlo už mnoho let. Dvě komerční expedice tehdy vsadily na předpověď hezkého počasí a vyrazily směrem k nejvyššímu vrcholu světa. Jedna z nich postupovala pod vedením Scotta Fischera, majitele seattleské agentury Mountain Madness, který zde zahynul. V následujících letech přesáhl příběh obou tragických expedic dalece samotná fakta a přesunul se spíše do kategorie legend. Bylo napsáno mnoho knih, vysvětlujících motivace a jednání průvodců i jednotlivých členů výprav.

Everest však není příběh o tom, jak Scott Fischer zemřel, ale jak žil. Je to strhující vyprávění a oslava života prožitého ve výškách, bez hranic či omezení, života charismatického člověka překypujícího entuziasmem a téměř nadlidskou vytrvalostí. Everest je popis Scottova výstupu z beztvárné krajiny New Jersey až k nejznámějším štítům planety, je svěží a energickou připomínkou toho, že je potřeba stále posouvat hranice a limity, a zároveň poklona muži, jehož vášeň pro dobrodružství se ukázala být nakažlivou snad pro každého, koho v životě potkal.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Everest - Robert Birkby
Pochovaní zaživa - Dominik Dán
20,29 €
Ušetríte 11,77 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
416
Vydavateľstvo
Jota
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
218400
Rok vydania
2015

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

5 hodnotení

3
2
0
0
0

15

Žena, manželka, matka, redaktorka, historička, knihovníčka, čitateľka, frankofilka, potterhead, rpg hráčka... a mnoho iného :-)

Ivana Černáková
6.11.2017
Mountaind Madness a Scott Fischer
Životopisný príbeh Scotta Fischera písaný jeho priateľom Robertom Birkbym. Fischer je pre väčšinu ľudí známy ako jeden z tragédie na Evereste z roku 1996. Birkby osvetľuje jeho život pred tragédiou pomocou vlastných spomienok, kníh, článkov i spomienok iných ľudí zo Scottovho života.

Prvý dojem po dočítaní knihy bol, že potrebujem "siahnuť" po zodpovednejšom prístupe a tak som si otvorila knihu od Scottovho lezeckého partnera Eda Viestursa (mimochodom, Scott je jedným z tých, ktorým je jeho dielo venované). To, čo Birkby popísal ako ďalší Scottov skvelý výkon - aj keď situáciu popisuje objektívne - považuje Viesturs za svoje najväčšie zlyhanie úsudku v horolezeckej kariére. A o tom to celé je. Autor v tejto knihe opisuje život človeka, ktorý mal vlastné hranice nastavené úplne mimo limitov bežných ľudí a aj mimo limitov väčšiny horolezcov. To, čo mu dvadsať rokov vychádzalo napriek mnohým pádom, zraneniam a operáciám, jednoducho na konci nevyšlo.

Inak sa kniha čítala dobre, občas sa Birkby trochu zamotal, ale inak to bol opäť raz zaujímavý náhľad do horolezeckého života nielen konkrétneho človeka ale aj celej generácie okolo neho.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Everest - Robert Birkby
Pochovaní zaživa - Dominik Dán
20,29 €
Ušetríte 11,77 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green