Knihy
E-knihy
11,16 €

Bežná cena Bežne 11,50 €

Ušetríte 3%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha s názvom ADHD očami ADHD – Ako to zvládať? priniesla vysvetlenie fenoménu nepozornosti spojenej s hyperaktivitou, ktoré bolo prezentované na vlastných skúsenostiach, a rady, ako zvládať najbežnejšie situácie. V tejto knihe už nájdete rady pre zvládanie iných okolností. V prvom rade dosť dôkladne „rozoberá“ školu. Práve tam by mali u dieťaťa „odhaliť“ ADHD. A nielen to. V škole trávi dieťa najviac času, má tam najviac povinností a je tu najviac šancí, že sa prejavia problémy. To zároveň poskytuje veľa príležitostí, ako uľahčiť život dieťaťa, ak mu tie problémy pomôžeme zvládne. Nájdete tu množstvo rád pre riešenie rôznych situácií - so súrodencami, prarodičmi, kamarátmi, partiami, či rodičmi dieťaťa s ADHD. Autor pamätal aj na výlety, oslavy, na prvé lásky a partnerov. Objavíte pohľad na ADHD, ktorý ho zbavuje bremena syndrómu a ukáže, ako ADHD jeho nositeľov obohacuje - a cez nich i tých naokolo. Príklady z filmov a kníh ponúkajú šancu lepšie pochopiť, v čom nositeľ ADHD, v knihe milo nazývaný ADHDík, žije a čo cíti. V závere knihy objavíte aj celkom iný, netradičný pohľad na ADHD a na dieťa, ktoré s ním žije.
Čítaj viac
Kúpte spolu
ADHD očami ADHD - Martin Antal
ADHD očami ADHD - Martin Antal
22,66 €
Ušetríte 0,34 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Pavel Džuban
10.8.2016
Pokračovanie pomoci
Tak ako prvá kniha je návodom na pochopenie a vyriešenie základných problémov, ktoré prináša ADHD, v tejto knihe autor rieši, ako pomáhať v rôznych konkrétnych situáciách, v ktorých sa ADHDík môže ocitnúť. Niektoré závery sú prekvapujúce, no ja sám, ako prekladateľ tejto knihy, som vďaka nej už pomohol viacerým ľuďom s ADHD aj z náročných situácií, dokonca stačilo podhodiť ju rodičom dieťaťa, ktoré ani ADHD nemá a ich vzťah sa zlepšil. Stačí odmietnuť vetu "to decko proste potrebuje tvrdšiu ruku", a miesto toho porozumieť. Autor v tejto druhej časti uviedol zopár filmových a knižných príkladov, cez ktoré sa dá nahliadnuť do sveta ľudí s ADHD a do ich situácie napríklad medzi rovesníkmi. Najdôležitejšia je však časť, ktorá odhaľuje druhú stranu ADHD - to, čo je akoby darom, odškodnením za problémy. Tieto dary možno dokonca priamo použiť na zvládnutie problémov, vyplývajúcich zo špecifík ADHD. Zvláštnosť ADHDíkov ma primäla použiť tému v knihe "Odrazy a dopady. A realita", aby aj čitatelia beletrie narazili na možnosť, že niekto v ich okolí možno prejavuje známky ADHD, no nevie si s ňou rady alebo sa jej bojí.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
ADHD očami ADHD - Martin Antal
ADHD očami ADHD - Martin Antal
22,66 €
Ušetríte 0,34 €

„Kniha je nositeľom civilizácie a hlasom jednotlivca.“

Barbara Tuchman